Skocz do zawartości

Ocena dwóch zestawów do gier - 2100 zł


  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który zestaw lepszy do gier ?



Recommended Posts

Witam

Znalazłem 2 takie zestawy, który będzie wydajniejszy ? Główne zastosowanie to gry i reszta codziennych czynności. Na pewno pod koniec roku zmienię kartę graficzną na coś mocniejszego.

1 zestaw :

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=67056&s=78214&s=79417&s=75830&s=78609&s=62434&s=54407&s=77003

2 zestaw :

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=78315&s=78609&s=62942&s=55155&s=78215&s=77392&s=70002&s=73554

Link to post
Share on other sites

Dlaczego WSZYSCY użytkownicy tego forum to fanboy'e intela. AMD też nadaje się do gier i jest tańszy. Jest wiele gier,  w których intel radzi sobie lepiej, ale ostatnio AMD równa się z nim/ wychodzi naprzód. NIGDY nikt na tym forum nie jest w stanie podać rzetelny benchmark, gdzie występują zarówno gry w których wygrywa intel, jak i AMD.

Edytowane przez premidel
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że AMD też daje radę, ale jeśli już coś kupuje to oczekuje wyższej wydajności, a w grach intel jednak lepiej daję radę . Czy w tym zestawie 1 można coś poprawić, aby było lepiej czy będzie dobrze tak jak jest? Jak będzie z oc tego 3470 na tej płycie i tym coolerze, po oc jest jakaś różnica wydajności ? Wiem, że 3470 się nie podkręci jakoś super, ale nie ciągnie mnie do mocnego oc. Zestaw tak jak pisałem gry i codzienne zwykłe czynności (muzyka, internet itp.). Renderować na pewno się coś zdarzy, ale nie tak żeby robiło mi to różnice wielką ile to będzie trwało czasu, bo nie zajmuję się tym poważnie.

Edytowane przez danios50
Link to post
Share on other sites
Dlaczego WSZYSCY użytkownicy tego forum to fanboy'e intela.

 

kolego tutaj nie ma fanboyów od Intela tylko wszyscy podpowiadają po zapoznaniu się z wieloma testami z których wynika że 1 rdzeń intela radzi sobie dużo lepiej niż moduł AMD , jeśli chodzi o AMD to jeśli ktoś planuje jakąś tańszą maszynę do renderu czy obliczeń to AMD będzie górą niestety w grach przoduje Intel i tego nie zmienisz ....

 

co do tematu to zestaw 1 poradzi sobie lepiej z tego powodu że 1 rdzeń radzi sobie lepiej od modułu AMD 

Edytowane przez dentor23
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Premidel zauważyłem, że chwalisz amd, a w ankiecie oddałeś głos i tak na intela.. Teraz ponawiam pytanie, czy za 2100 zł da się coś złożyć lepszego od zestawu 1? Czy oc tej 3470 by dało jakieś wyniki i czy było by możliwe na tej płycie i coolerze?

Link to post
Share on other sites

Premidel zauważyłem, że chwalisz amd, a w ankiecie oddałeś głos i tak na intela.. Teraz ponawiam pytanie, czy za 2100 zł da się coś złożyć lepszego od zestawu 1? Czy oc tej 3470 by dało jakieś wyniki i czy było by możliwe na tej płycie i coolerze?

My bad pomyliły mi się zestawy w ankiecie :C

 

#edit naprawione

 

 

Czy oc tej 3470 by dało jakieś wyniki i czy było by możliwe na tej płycie i coolerze?

 Raczej nie, ale nie jestem expertem od kręcenia inteli. Według mnie za drogi cooler w zestawie pod intel, lepiej dołożyć do płyty i lepszego oc. Cooler zawsze można dokupić później.

Edytowane przez premidel
Link to post
Share on other sites

 

 

Według mnie za drogi cooler w zestawie pod intel, lepiej dołożyć do płyty i lepszego oc. Cooler zawsze można dokupić później.
 

 

skończ waść, wstydu oszczędź...

 

 

Co do gier, jakby nie patrzeć są gry zoptymalizowane pod sprzęt AMD oraz pod sprzęt "Zielonych". Te filmiki jakby nie patrzeć, nie mówią zbyt wiele bo biorąc na widelec chociażby crysis'a 3 nic nie można wywnioskować... Ta gra to jeden optymalizacyjny shit i ona potrafi nawet Titana sciąć. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Autorze, a gdzie pamięć ram w 1-szym zestawie? Zejdziesz z chłodzenia kupisz pamięć ;)

Powiem tak z Twoich zestawów zestaw 1-szy w tej chwili moim zdaniem lepszy, co będzie w przyszłości nie wiem. Na razie fx to pomyłka jeśli chodzi o GRY. I dziwne, że nikt tego nie zauważył, bo dwóch uzytkowników stąd powinno. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

A więc z recenzji pc labu, który wybiera gry, w których wygrywa intel, a omija te z przewagą AMD coś wynika?

Zamilcz, proszę...

 

Popatrz sobie na porównanie w grach i5 3350p z najdroższym FX'em... Do obróbki grafiki są spoko, ale w grach INTEL ma ogromną przewagę,pozatym większość wielkich produkcji lepiej działa na intelu niż na amd:)

Edytowane przez Mrozinho
Link to post
Share on other sites

A więc z recenzji pc labu, który wybiera gry, w których wygrywa intel, a omija te z przewagą AMD coś wynika?

A mógłbyś wymienić gry (nie licząc BFa 4,ponieważ było on optymalizowany pod  FXy) w których procesory AMD działają lepiej?

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kiedy by tu nie zacząć tematu amd vs intel, to zaczyna się wojna.. Może ktoś mi powiedzieć czy da się za te 2100 coś lepszego złożyć od zestawu nr 1? Co do amd, to już nie na jednej stronie można było zobaczyć że w niektórych grach 8350 po oc nie dogania 3350p, a jeśli już przegoni i5 to różnica jest niewielka.

Link to post
Share on other sites

 

 

A mógłbyś wymienić gry (nie licząc BFa 4,ponieważ było on optymalizowany pod  FXy) w których procesory AMD działają lepiej?
 

 

Jedne, w których działa porównywalnie:

-Farcry3

-Crysis3

-Dirt3 (raczej win 8)

-Metro 2033 (na win 8)

-Crysis Warhead

 

 

Czyli raczej nowsze gry - Technika idzie w stronę amd.

 

Warto, też zwrócić uwagę, że amd lepiej radzi sobie ze streamowaniem, nagrywaniem. 

Edytowane przez premidel
Link to post
Share on other sites

 

 

Jedne, w których działa porównywalnie:

-Farcry3

-Crysis3

-Dirt3 (raczej win 8)

-Metro 2033 (na win 8)

-Crysis Warhead

 

 

Czyli raczej nowsze gry - Technika idzie w stronę amd.

 

Warto, też zwrócić uwagę, że amd lepiej radzi sobie ze streamowaniem, nagrywaniem. 

 

No taaaak to wszystko są gry, które od początku były tworzone pod amd... Zapomniałeś jeszcze dodać tego tomb raidera, tam przecież jest użyte treesfx...

 

 

Streamowanie i nagrywanie, proszę Cię, shadowplay w nvidii... a może nie słyszałeś o tym?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...