Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

IMO mogą być i państwowe, ale nie opłacane z budżetu tylko przez rodzica... Rywalizujące z prywatnymi na zasadach wolnorynkowych.(ewentualnie jakieś bony szkolne dla dzieci z ubogich rodzin, do opłacenia części kosztów nauki) Dzisiaj jest to nieuczciwa konkurencja, rodzic posyłający dziecko do szkoły prywatnej płaci zarówno za szkołę państwową i dodatkowo za prywatną. Trzeba to jak najszybciej zlikwidować.

 

Idę o zakład, że zdecydowana większość rodziców wyśle dzieci do szkół prywatnych, a państwowe będą ośrodkiem patologii biedoty. Lepsze to niż obecny stan, gdzie poziom praktycznie większości szkół jest fatalny.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Trochę wracając Panowie do tych Chin...

Poprawcie mnie, jeżeli się mylę, ale... znajoma, czy Polscy blogerzy, którzy tam byli to nie to samo, co obywatel Chin. Takie "pierdoły" jak wolność słowa i wyznania religijnego to... no właśnie. Istnieją ale tylko w teorii. Krytyka władzy jest lekko mówiąc niedopuszczalna. Ponadto korupcja, korupcja i jeszcze raz korupcja.

2500zł średnio to bardzo mało (szczególnie jeżeli mówimy tylko o obszarach miejskich). Może płace idą w górę szybciej, lecz spójrzmy od jak śmiesznych stawek Oni wyszli...

I co do cen... spoko, może być taniej, ale co z tego jak w takim Państwie posiadanie więcej niż jedno dziecko wiąże się z... karą.

 

Choćby dawali tam złote kibelki każdemu obywatelowi na osiemnaste urodziny to W ŻYCIU bym nie powiedział, że tam jest lepiej.

 

Pozdrawiam! ;)

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Za korupcję w chinach jest kara śmierci od kilku już lat z tego co pamiętam... także byłbym bardzo ostrożny z tymi tezami o szalejącej korupcji. Co do dziecka... Tam przynajmniej ludzie chcą mieć dzieci i mają warunki aby je wychować... To w Polsce mamy problem z demografią, a nie w komunistycznych Chinach.

 

Po co Ci wolność słowa, prawa wyborcze? Ludzie tak naprawdę chcą tylko tego aby móc decydować o sobie, o swojej rodzinie - bez bzdurnych nakazów, zakazów i opresyjnego Państwa. Ludzie mają w gdzieś politykę, wybory, zakłamane media, popatrz zresztą na frekwencję w wyborach u nas w demokratycznej Polsce. Ludzie mają dość demokracji.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ludzie mają dość demokracji.

Nie no, mów za siebie ;) Aż tak wielu korwinistów na szczęście nie ma, żeby tak generalizować :P

 

Akurat z tą korupcją jest tak, że wszystko zależy od tego komu płacisz/z kim chcesz coś załatwić. Łamanie praw człowieka - choćby na przykładzie prawa do sprawiedliwego sądu. Taki przeciwnik polityczny nie jest sądzony sprawiedliwie... (tylko nie mów, że jest inaczej...) Myślisz, że sędzia nie czerpie żadnych korzyści? :) może korupcja jest zakazana, ale... zależy dla kogo.

 

Uwierz mi, jeżeli w Polsce by coś takiego wprowadzili to ludziom też zachciało by się dzieci (bo zakazane - może nie zakazane, ale wiadomo o co chodzi...). To akurat jest problem krajów europejskich, nie tylko Polski. I nie pisałem tego z powodu problemów demograficznych, lecz z powodu ograniczeń, jakie nakłada Państwo na swoich obywateli.

 

 

Po co Ci wolność słowa, prawa wyborcze?

 

Właśnie po to:

 Ludzie tak naprawdę chcą tylko tego aby móc decydować o sobie, o swojej rodzinie

 

 

bzdurnych nakazów, zakazów i opresyjnego Państwa

No ale przecież takie są Chiny dla swoich OBYWATELI.

 

 

 popatrz zresztą na frekwencję w wyborach u nas w demokratycznej Polsce

To co, lepiej mieć prawie 100% frekwencji podczas "wyborów"? :)

 

Tak szczerze mówiąc... odkładając na bok patriotyzm i tym podobne wartości... wolałbyś się urodzić w Chinach, czy w Polsce?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak. mi sie zyje dobrze, mojej rodzinie tez,  demokracji nie mam dosyc. A w dowodzie pisze ze jestem z Polski, także hmm.. Wolalbym tylko zeby tego bólu d**y bylo mniej. Troche mi sie juz nudzi ciagle sluchac jak to jest zle i niedobrze.. Ale juz teraz sie z tego smieje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ludzie tak chcą demokracji, że aż nie chodzą na wybory... a przecież demokracja to:

 

system rządów (reżim polityczny, ustrój polityczny) i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli)

 

Frekwencja wyborcza jest więc jedynym wyznacznikiem tego czy ktoś wspiera demokrację czy też nie. Nie pójście na wybory to wypięcie się na demokrację. Przy frekwencji poniżej 50% władza nie ma żadnego mandatu od obywateli do sprawowania władzy. Statystyka wskazuje nawet, że przy frekwencji na poziomie 25% wystarczy solidna armia urzędników i ich rodzin aby zagwarantować sobie parlamentarną większość. PO realizuje to od samego początku bardzo sprawnie.

 

W demokracji i naszym polskim socjalizmie nie decydujesz o sobie. Możesz tylko głosować i głośno protestować, a jakaś tam grupka ludzi, która od czasu do czasu zmienia się przy korycie ustala jak masz żyć, jak masz wychowywać dziecko, jakim programem nauczania je kształcić... jak masz wędzić kiełbasę. Decyduje nawet o tym że musisz odkładać na emeryturę, że musisz się ubezpieczać w NFZ... decyduje nawet o tym że masz obowiązek zapinać pasy w samochodzie. Ateista musi płacić na Kościół, a katolik na gendery, aborcje i in-vitra. Trzeba być naprawdę naiwnym człowiekiem aby stwierdzić że demokracja = wolność. Chyba, że dla kogoś szczyt wolności to prawo do manifestowania poglądów i chodzenia na wybory....

 

 

Gdyby w UE był problem ze zbyt wysokim przyrostem demograficznym to także skończyłoby się na ograniczaniu dzietności przepisami.(całą masę innych absurdów rodem z komuny już dzięki UE mamy) Co do korupcji, to ta jest wszędzie(zwłaszcza w skąpanej biurokracją UE) - na pewno jednak groźba kary śmierci odstrasza. Jedyny sposób na korupcję to minimalizacja biurokracji, upraszczanie systemów podatkowych itd. Jak nie będzie komu dać w łapę, to i korupcja zniknie.

 

Nie twierdzę, że w Chinach jest super, czy nawet lepiej niż w UE... to cały czas przecież komuna - wiąże się z tym cała masa innych wad.

 

W Chinach masz także niezawisłe sądy. Orzekają one na podstawie panującego prawa... Jeśli to prawo mówi, że za manifestowanie poglądów sprzecznych z polityką rządu, godzących w panujący tam ład jest kara... To niezawisły sąd ma obowiązek wydać wyrok z przewidzianą w kodeksie karą. Prosta sprawa. Pytanie po co użerać się z władzą... jak można sobie pracować, zarabiać, wypoczywać, po prostu żyć jak normalni ludzie - z dala od polityki.

 

 

10492236_810496412324267_517463196697838

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A teraz popatrz:

"Sytuacja w Polsce 1991-2013" - ot taki tytuł sobie wymyśliłem ;)

http://i1293.photobucket.com/albums/b587/Karol1701/diagnoza_zps0097a607.jpg

Źródło bardzo dobre - Diagnoza społeczna (2013).

Dlatego w pełni popieram to, co mówi kolega leto87. Starczy narzekania. Tym bardziej takich porównań do Chin, które są z kosmosu. Dla Ciebie nie jest ważna wolność słowa, a dla kogoś innego może być to najważniejsza rzecz na świecie.

 

Też nikt nie mówi, że demokracja = wolność. Ale z pewnością jest tu więcej swobody, niż np. w Chinach. Też pytasz po co użerać się z władzą... No po nic, ale musisz i już. Musisz iść do urn i głosować na jedno i to samo. W Polsce? Tak jak sam pokazujesz... nie musisz. Tutaj chcesz mieć czwórkę dzieci? A proszę bardzo, zrób nawet pięcioro. No to gdzie w końcu można pracować, zarabiać (więcej), wypoczywać, po prostu żyć jak normalni ludzie - z dala od polityki? Moim zdaniem bardziej w Polsce, niż tam.

 

I na koniec wyszperałem porównywarkę cen... może ceny są "z du*y", nie wiem, ale ceny polskich produktów wydają się być sensowne. I wychodzi na to, że jednak w Polsce jest taniej.

http://www.cenynaswiecie.pl/porownanie-cen-w-chinach-i-w-polsce,37,250/

 

^ różnica w cenie wódki naprawdę robi wrażenie ;)

 

 

Nie twierdzę, że w Chinach jest super, czy nawet lepiej niż w UE... to cały czas przecież komuna - wiąże się z tym cała masa innych wad.

http://emotikona.pl/emotikony/pic/2piwko.gif

Link to post
Share on other sites

Uważam jednak, że należy to co dobre od chinoli kopiować - a jest co. Co do ustrojów... Komuna się nie sprawdziła, demokracja też... Do monarchii, która była w Polsce nikt większych zastrzeżeń nie miał, a Polska miała wtedy bardzo silną pozycję w Europie. Nie wiem dlaczego dzisiaj na słowo monarchia ludzie pukają się w czoło.

 

 

10466978_810495872324321_908362249880426

:D

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jak widzę takie filmy to mi się nóż w kieszeni otwiera.



Nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby ci wszyscy ludzie otworzyli firmę i zobaczyli, czy rzeczywiście posiadanie firmy to taka prosta sprawa. Mają pretensję niech zakładają i zobaczymy jak szybko zmienią zdanie.
Link to post
Share on other sites

@up

Przygłupy z zespołem roszczeniowym i wąskim spojrzeniem.

 

 

Polska przoduje w zachwalaniu sankcji dla Rosji ale dzisiaj się obraziła, że Rosja zablokowała import jabłek z Polski. Panuje wielkie zdziwienie. Przypomina mi się sytuacja z Gołotą kiedy był zdziwiony, że po gongu rozpoczynającym rundę czarny zaczął go znienacka uderzać.

Link to post
Share on other sites

I to w imię czego? Ukrainy która sama sobie narobiła bałaganu, a teraz sobie poradzić nie potrafi... Za jakiś czas sytuacja się uspokoi, UE i Rosja stracą gospodarczo... a z 10 lat na Ukrainie wybuchnie kolejny majdan i obudzą się inni separatyści. 

 

Ten kraj trzeba podzielić i silną ręką zaprowadzić tam porządek, inaczej tego typu destabilizacja w regionie będzie się powtarzać regularnie, a tracić będą na tym zwłaszcza sąsiedzi.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jak widzę takie filmy to mi się nóż w kieszeni otwiera.

 

Nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby ci wszyscy ludzie otworzyli firmę i zobaczyli, czy rzeczywiście posiadanie firmy to taka prosta sprawa. Mają pretensję niech zakładają i zobaczymy jak szybko zmienią zdanie.

 

Wszystko zależy od tego, o jakiego przedsiębiorcę chodzi. Ja pracuję teraz w takiej korpo, gdzie chcą mnie na wejściu wyruchać na 14 godzin (żeby było za free). Zarabiam tam tylko nieco więcej niż wynosi minimalna, więc de facto pracuję za dach nad głową, jedzenie i ubranie. Nie dziwię się, że ludzie robią takie akcje. Ludzie w jakiejś dżungli są bogatsi od Polaków. Wyjdą sobie do lasu na 4 godziny i mają tyle jedzenia, że są w stanie wykarmić swoją dziesięcioosobową rodzinę, a ty *********asz codziennie po 8 godzin + 2 na dojazd i nie masz nawet na jedno dziecko. Nie oszukujmy się. Przedsiębiorcy też zdzierają i to tak, że normalny człowiek wstydziłby się potem w lustro spojrzeć.

 

 

I to w imię czego? Ukrainy która sama sobie narobiła bałaganu, a teraz sobie poradzić nie potrafi... Za jakiś czas sytuacja się uspokoi, UE i Rosja stracą gospodarczo... a z 10 lat na Ukrainie wybuchnie kolejny majdan i obudzą się inni separatyści. 

 

Ten kraj trzeba podzielić i silną ręką zaprowadzić tam porządek, inaczej tego typu destabilizacja w regionie będzie się powtarzać regularnie, a tracić będą na tym zwłaszcza sąsiedzi.

 
Tym bardziej, że Krym tak naprawdę nie był ukraiński.
Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie 8, ale w ostatnim miesiacu nie policzyli mi 30 czerwca, a w tym miesiacu chca mi u*******ic wolny dzien. Pracuje tez w soboty i niedziele. No i wiadomo, ze czesto trzeba zostac nieco dluzej i przyjsc nieco wczesniej. 

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Przedsiębiorca też człowiek i liczyć musi... Jeden pracownik jest trudny do zastąpienia - zarabia więcej i na więcej może sobie w pracy pozwolić, inny np. na początku "kariery" zanim się wykaże swoje w kość dostanie. O ile ten pierwszy nie dostał roboty po znajomości, to zapewne także na początku swoje w kość dostał.... Pamiętajmy też, że najbardziej w kość dostał ten przedsiębiorca, start firmy i pierwsze lata jej działalności to na pewno kupa roboty i drugie tyle stresu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...