Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Jak się ma lista obsługiwanych pamięci ram na stronie producenta płyty głównej do faktycznej obsługi pamięci ? Czy to jest tak, że pisza to co sprawdzili (a wszytkiego sprawdzić nie mogli) i po prostu kazda pamięć DDR3 bedzie działać w takiej płycie ? (oczywiście z gniazdem DDR3 i ewentualnie płyta "przytnie" częstotliwość pamięci do maksymalnej obsługiwanej przez magistralę? )

Link to post
Share on other sites

Witam. Panowie upatrzylem sobie zestaw gratów za 1700zł. podpowiedzcie czy warto

graty to: i7 2600k, asus sabertooth p67, cooler master v6 gt, ssd ocz vertex 3 240gb, 16gb ram kingston hyber blu 1600, buda nzxt phantom 410. Współpracowało by to z zasilaczem ocz stealth x stream2 700w i hd7970. Jak byście ocenili taki zestaw i na jakie oc mógłbym liczyć?

Link to post
Share on other sites

Poniżej 1000zł masz już r9 290 z gwarancją, nie rozumiem po co tak bardzo trzymasz się tego GTX-a

nie jestem przekonany kompletnie do AMD pisałem o tym kilka razy już, między innymi przez większą awaryjność. Ostatnio ludzie mi tak przygadali o tym, myślę dobra obczaję. Pierwsza aukcja na jaką wszedłem z r9 290 i w opisie "karta pochodzi z wymiany gwarancyjnej" %-)

Link to post
Share on other sites

Siemka, w lipcu czas na upgrade! :)  

Obecnie w budzie siedzi:

Phenom 965BE X4 @ 4,0GHZ

Asrocka 970 Extreme 4,

XFX R7770 BE;

Kingston Hyper X - 16GB (4x4GB) DDR3 1600MHz,

PSU: be quiet pure power 530w

 

I teraz zastanawiam się nad dwiema opcjami:

1) FX 8370 + Asrock 990 FATAL1TY KILLER co nam da jakieś 1400-1500zł

2) I7 4790K + Asrock FATAL1TY Z97X KILLER co wychodzi circa 2000zł.

 

Będzie spora różnica w wydajności? Warto dopłacić? Głownie renderowanie wideo, czasami broadcast (filmowiec amator :)) a i zagram też czasami.

 

W Sierpniu będzie zmiana karty graficznej, i tutaj na chwilę w zasadzie tylko dwie opcje widzę: GTX 970 vs R9 290x;

 

Z góry dzięki za nakierowanie :)

Edytowane przez dr_NO
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie Intel i5 4690K / i7 4790K+ MSi Z97 G43 / Gaming 3 + zwrot z promocji i jeśli tutaj mówimy o montażu wideo to zdecydowanie i7. Kolejna sprawa jakich programów będziesz używał SV /. APP / AAE czy inny soft Camtasia itd.?


Podaj cały konfig łącznie z dyskami, obudową i monitorem.  

Link to post
Share on other sites

Crucial mx100 256gb i Seagate Baracuda 1Tb. Obudowa - Bitfenix Shinobi, pracuje w pakiecie Adobe (generalnie zawodowo jestem grafikiem/DTPowcem), czasami w CAD'zie.

 

Monitory to dwie 24" 1920x1080 Philipsa - badziewia, ale na lepsze będzie mnie stać pewnie pod koniec roku.

Edytowane przez dr_NO
Link to post
Share on other sites

Jeśli CAD i After Effects akceleracja GPU Ray Tracing  to zdecydowanie idź w GTX 970 (CUDA). Kolejna rzecz ograniczyłeś sobie w głupi sposób rozbudowę pamięci z racji na 4 kości 4GB. 16GB RAM w Adobe to jednak mało i tutaj wypadałoby iść w 24GB wrzucając 2x 8GB. Jeden HDD przy obróbce stanowi wąskie gardło dla CPU, zdecydowanie zakup drugi HDD na osobny odczyt surowizny i zapis gotowego rendera. 

Podsumowując i7 4790K + MSi Z97 G43 + Macho BW 2000zł. Inaczej zamiast coolera dokupujesz drugi HDD, później drugi szybszy SSD 256GB np. Crucial M550 pod disc swap / cache, 16GB RAM i cooler. GPU GTX 970, które to oczywiście wykorzystasz przy samym renderingu o ile to nie są materiały w bardzo dużej rozdzielczości 4K etc. taka ilość pamięci vram wystarczy. 

Co do samego CAD-a ten siedzi na mocy jednego wątka i im wyżej jest on taktowany tym lepiej.


Jakby tego było mało możesz iść w RAID 10 dokładając 2 kolejne dyski.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...