Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Panowie (bo Panie to chyba tu nie zaglądają)

Stary komp się posypał wiec trzeba nowego. Dużo (realnie) stracę w programach użytkowych typu Lightroom (ale amatorskiej pracy) i grach (głównie symulatory mocno ociążające jeden rdzeń - np DCS World) pomiędzy tymi dwoma konfigami:

1: I5-6600k

Asrock z170 extreme 4

Fortis 3

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB

be quiet! DC-1

Palit GeForce GTX 1060 JetStream 6GB

Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15, Black (CMK8GX4M2B3000C15)

 

vs:

 

2. AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/

Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/
Fortis 3
Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB
be quiet! DC-1
Palit GeForce GTX 1060 JetStream 6GB
Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15, Black (CMK8GX4M2B3000C15)
 
 
Nie gram juz jakoś ekstremalnie dużo ale mam potężne zaległości w tym temacie, więc ograć jest co. monitor na chwilę obecną to Dell 2414h czyli FHD. Jak mi coś nie pójdzie w "ultra" czy "b.wysokich" to życia sobie nie odbiorę:) Za jakiś czas pewnie dojdzie drugi - być może 27" z 1440p.
Zmieniać coś w jednym czy drugim konfigu? Budżet jest na ten pierwszy ale jeśli różnica w kasie nie będzie się pokrywała z osiągami po OC to czy jest sens "przepłacać"?
 
Kaby Lake nie biorę pod uwagę, chyba nie warto.
Zasilacz mam be quiet p7 550W, dyski twarde i jeden ssd plextora też już są.
Link to post
Share on other sites

Jak masz kase to bralbym zestaw nr 1. Jest po prostu bardziej przyszlosciowy. Nie napisze Cie jakie beda roznice w fps choc na pewno beda. Wg mnie w tej konfiguracji ograniczeniem w ultra bedzie gpu. Teraz nie bawilbym sie nawet w jakies ekstremalne oc. Wg mnie to sie przyda za jakis czas. Np. Za 2 lata zmienisz gpu na cos nowego co wyjdzie proceor podkrecisz i dalej bedzie to swietny zestaw np. pod monitor 1440p a z 6402p moze to byc roznie. Jak ktos dawno temu kupil i5 2500k to dotrwal do wlasciwie chwili obecnej bo procesor po oc radzil sobie bez problemu z gtx 970/980/1060.

Link to post
Share on other sites

Czy coś tu jeszcze warto zmienić?

Zasilacz na CX450 - mocy wystarczy, a ze swoją mocną linią zasilającą jest ok do tego zestawu. SSD wymień na A-Data Sp920 - ma dłuższą gwarancję i powinno być tańsze. Pomyśl o mocniejszym coolerze jeżeli chcesz się bawić w OC CPU - w przeciwnym razie wymień MOBO na tańsze, bo nie będzie miało sensu.

 

Czy ktoś może pomóc w dobraniu sprzętu pod MSI GeForce GTX 960?

Sprzedaj obecne GPU za jakieś 600 zł (zależy od tego ile masz gwarancji) i złóż coś od zera - wtedy w takim budżecie złożysz coś zdecydowanie wydajniejszego niż to co by się dopasowało pod obecne GPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Powiedzcie mi czy coś da radę w tym obciąć cenowo pozostając na podobnej wydajności? Wolę procesor z odblokowanym mnożnikiem niż kombinacje z BCLK.

To po co dajesz zestaw pod OC BCLK ? Zestaw, który z resztą był podawany kilka postów wcześniej i który już skomentowałem w kwestii jakości. 

Czytaj zanim coś napiszesz.

Link to post
Share on other sites

No właśnie na nowsze nie chcę wchodzić bo różnica jest ponad 200zł w sklepie esc 6600k jest za 1099 a 7600k za 1230 plus 100zl do z270. Czyli rozumiem, że bez zmiany GPU raczej nie ma już co tam zmieniać. 

 

 

Wielkie dzięki!

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

 

 

Lepszym wyborem jest i5 6500 z płytą z170 i oc w przyszlosci ale mniejszą ilością ramu czy tańsza płyta i więcej ramu ?

Jeżeli OC to na Hyperze od Asrocka. RAM zawsze można dokupić więc opcja z OC jest korzystniejsza. W jakiej cenie to i5 6500 ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...