Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Witam planuję zlozyc komputer do ok.2000zl o podzespołach :

Płyta główna - MSI B150 GAMING M3

Procesor - INTEL CORE i3 6300

Grafika - Asus GeForce GTX 950 2GB MINI

Cooler procesora - silentium Pc spartan 3pro HE1024

RAMM- HYPERX Sarage Black XMP 4GB

ZASILACZ - Whitenergy 500W

Obudowa - akyga Al921BL

Udało mnie się zejść do 2196 zł . Czy dało zejść niżej i czy będzie to miało ręce i nogi ?

Link to post
Share on other sites

Witam

Czy dobrym wyborem jest gtx 1060 6GB WindForce 2 OC czy jakaś lepsza w tej cenie będzie?

Polecacie jakieś MOBO do 300zł?(Socket 1151-i5 6402p)

Regnum RG3 czy dopłacić do gladius m35(ew. zalman z3 plus)?\

Antec VP 500 będzie dobrym wyborem?

Edytowane przez wr3dny
Link to post
Share on other sites

 

 

gtx 1060 6GB WindForce 2 OC czy jakaś lepsza w tej cenie będzie?

W jakiej cenie ? 1250zł ? jak najbardziej, jeśli bliżej 1300zł do bierz Palita Jetstream z cichszym układem chłodzenia.

 

 

Polecacie jakieś MOBO do 300zł?(Socket 1151-i5 6402p)

Asrock H110M-HDV, jeśli cztweyr banki na start to konieczność MSI B150M PRO-VDH.

 

 

Regnum RG3 czy dopłacić do gladius m35(ew. zalman z3 plus)?\

Jak dasz radę celuj w M35, masz tam więcej miejsca względem RG3, do tego już sensowne ofiltrowanie. W Z3+ nie masz piwnicy, do tego głośniejsze wentyle.

 

 

Antec VP 500 będzie dobrym wyborem?

Tak, z dopłatą 60/70zł masz CX450M już na DC-DC z lepszymi kondensatorami, cichszą pracą i 5 letnią gwarancją.

Link to post
Share on other sites

Przy H110 daj sobie RAM w jednej kości, tak masz opcję by wrzucić drugą kość z czasem. 

CPU możesz zamienić na i5 6402P - różnica 100MHZ przy obciążeniu wszystkich 4 rdzeni.

Obudowa - by było trochę porządku zerknij na RG1 z coverem na PSU.

CO do karty osobiście w tej cenie brałbym WF2 z Backplatem i wydajniejszym chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym kupić komputer dla mamy - do www i poczty, ma zastąpić Athlona XP @2600+ z 1,5 GB RAM zdaje się, kartą FX 5200 i Windowsem XP - co sądzicie o czymś takim?

 

http://allegro.pl/komputer-dell-dt-760-q6600-4gb-160gb-windows-7-rok-i6558597150.html

http://allegro.pl/komputer-hp-dc7800-sff-q6600-quad-8mb-4-250-win-7-i6454837763.html

 

Czy ktoś miał do czynienia z tą firmą, bo widzę, że oba są z tej samej?

Czy te obudowy można spokojnie postawić w pionie, jak to sugerują zdjęcia?

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Jakie komponenty ukierunkowane na grafike 3d 2d autocad, inventor, solid. Czytalem ze plyty asusa sa dobre z170 ale jaki procek zeby sprawnie dzialal?

Jakie komponenty ukierunkowane na grafike 3d 2d autocad, inventor, solid. Czytalem ze plyty asusa sa dobre z170 ale jaki procek zeby sprawnie dzialal?

Jakie komponenty ukierunkowane na grafike 3d 2d autocad, inventor, solid. Czytalem ze plyty asusa sa dobre z170 ale jaki procek zeby sprawnie dzialal?

Link to post
Share on other sites

Witam, szybkie pytanko bo chciałbym zamówić jutro 

Mam gtx 1070 gaming X i intel core i5-4690k,plyta głowna msi z97 pc mate, zasilacz be quiet power 8 600 i ramu G.SKILL RipjawsX ddr3 2400mhz cl11 i chciałbym to dokupić https://www.morele.net/inventory/info/EAhIwN/ czy 16gb będzie spoko? i jaka pasta na procka bo mam starą dosyć, dzięki za odp szybkie :D (i chciałbym też podkrecic troche procka)

Edytowane przez mateo98
Link to post
Share on other sites

Trochę drogie te RAMy - nic tańszego nie ma o podobnych osiągach ? W kwestii budy to zobacz sobie Phanteksa P300 Eclipse - bardzo dobrze wykonana buda. Pasta wystarczy najprostsza Arctic Cooling MX-2, która jest niedroga i wydajna. 

Link to post
Share on other sites

Cześć.

Przymierzam się do zakupu PC, czego od bardzo dawna nie robiłem (od lat korzystałem z laptopów) i jestem lekko zdezorientowany. Potrzebuję więc dość podstawowych wskazówek. 

1) Czy kupienie zestawu na allegro ma sens, czy jedyna słuszna decyzja to konfigurowanie zestawu samemu? 

2) Jeśli allegro to zło, to które sklepy są najlepsze? Morele, Esc? (te rzucały mi się w oczy, gdy przeglądałem to forum)

3) Jeśli allegro to nie jest zło, to czy np. z takim zestawem: http://allegro.pl/gamer-neo-i7-6700-8gb-ssd-1tb-gtx1070-8gb-gaming-x-i6390914591.html jest coś fundamentalnie nie tak?

 

Mniej więcej tyle (ok. 5000-5500 zł) chciałbym wydać na samą skrzynkę, a parametry komponentów wyglądają solidnie i gdy samemu próbowałem złożyć coś podobnego na Morele albo Esc, to wychodziło mi znacznie drożej.

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

 

1) Czy kupienie zestawu na allegro ma sens

Nie.

 

 

 

czy jedyna słuszna decyzja to konfigurowanie zestawu samemu? 

Tak.

 

 

 

Morele, Esc? (te rzucały mi się w oczy, gdy przeglądałem to forum)

W każdym sklepie zdarzają się przygody. Jeżeli składasz samemu to kombinuj szukając po różnych sklepach, jeżeli nie to znajdź ten, w którym taniej wychodzi cały konfig. 

 

 

 

3) Jeśli allegro to nie jest zło, to czy np. z takim zestawem: http://allegro.pl/ga...6390914591.html jest coś fundamentalnie nie tak?

Kiepska optymalizacja jednostki pod względem opłacalności - budżetowy zasilacz, przeciętna buda, kiepskie ssd, kiepski pomysł z łączeniem i7 + H110 (lepiej wyjdziesz na i5 6600k + Z170).

 

 

 

Mniej więcej tyle (ok. 5000-5500 zł) chciałbym wydać na samą skrzynkę, a parametry komponentów wyglądają solidnie i gdy samemu próbowałem złożyć coś podobnego na Morele albo Esc, to wychodziło mi znacznie drożej. Dzięki za pomoc.
 

Znajdź temat odpowiadający Twoim wymaganiom lub załóż swój własny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nos_tro, dzięki za pomoc i odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie: czy występują jakieś poważne wahania cen wynikające wyłącznie z kalendarza? Tzn. czy najlepiej kupić nowy sprzęt na święta, zaraz po nowym roku czy np. na początku lutego - czy też nie ma to większego znaczenia (bo wahania cen bardziej zależą od kursów walut, niż od kalendarza)?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...