Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Cześć.

Czy do zastosowań biurowych G4560 (https://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g4560-3-5ghz-3mb-box-bx80677g4560-1115886/) ze zintegrowaną grafiką na płycie MSI B250M PRO-VDH (https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b250m-pro-vdh-b250-ddr4-vga-dvi-hdmi-usb-c-matx-975956/) wystarczy?

 

Komputer do pracy, która opiera się w całości na przeglądarce.

 

Karol

Link to post
Share on other sites

@@Jamesher, pod jaki monitor, jakie gierki ?

 

 1 x Asus H110M-R /intel H110, DDR4, LGA1151/1 x Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT SILVER1 x Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/1 x Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008)1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

3001zł
 
GPU w niższej cenie, szybszy RAM z radiatorem - przy Kaby Lake będziesz miał to 2400MHz nawet na chipsecie H110. Do tego buda z piwnicą oraz lepszy elektrycznie zasilacz na topologii DC-DC z japońskimi kondensatorami i 5 letnią gwarancją. Zapas mocy będzie tutaj duży.
Link to post
Share on other sites

hm glownie cs plus wiesio ale myślalem nad http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=73644 lub http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=49321 a procek http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_433&products_id=239379 nie wiem czy warto doplacac

 

// Nie cytuj posta pod postem

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

Czy taki sprzęt jest ok? Wszystko do siebie pasuje? Płyta zmieści się w obudowie? Zasilacz wytrzyma?  

AMD Ryzen 7 1700 3GHz

MSI B350 TOMAHAWK

Crucial 8GB 2400MHz Ballistix Sport LT CL16

Zalman Z3 PLUS USB3.0

SilentiumPC 600W Vero L2 Bronze

I jakiś RX 580 8GB gdy będą dostępne

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Składam kumplowi zestaw do 1800 zł, skleciłem coś takiego:

 

 

Mw24VGTZQSeHoWbJh6yA2w.png

 



Wie ktoś jak wygląda sprawa z biosem w esc.pl? Na morelach coś krzyczą o aktualizację, że trzeba u nich wykupić, natomiast na esc nic o tym nie widzę i się już trochę pogubiłem  :/

Link to post
Share on other sites

Witam. Chodzi mi po głowie aktualizacja sprzętu, z racji iż w grach w miejscach stricte procesorowych, czuć wyraźne spadki fps(cs go, gta V). Aktualnie w budzie siedzą:

i5-4670K 4.3GHz

10GB RAM w 3 kościach, każda z innej wsi

mobas asrock h87 fatal1ty performance

msi 970 gaming

I teraz pytanie czy zmienić procek na i7-4770K i go kręcić, czy może zmienić mobo na z97 + jakieś szybsze pamięci albo przebimbać na tym sprzęcie jeszcze ze 2 lata i wymienić całą platformę?

Link to post
Share on other sites

 

 

Wie ktoś jak wygląda sprawa z biosem w esc.pl? Na morelach coś krzyczą o aktualizację, że trzeba u nich wykupić, natomiast na esc nic o tym nie widzę i się już trochę pogubiłem 

Wrzuć sobie

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_434&products_id=68366

i od razu masz na start zaktualizowany BIOS. Poza tym esc.pl za darmo aktualizuje jeżeli kupujesz u nich procka z siódmej generacji i płytę główną.

 

 

 

I teraz pytanie czy zmienić procek na i7-4770K i go kręcić, czy może zmienić mobo na z97 + jakieś szybsze pamięci albo przebimbać na tym sprzęcie jeszcze ze 2 lata i wymienić całą platformę?

Zależy w jakiej cenie ta i7-ka ale ja na Twoim miejscu zbierałbym fundusze z zamysłem zakupu nowej platformy - coffee lake albo nawet coś po nim jeżeli było by to ostatnie CPU na socket 1151.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Składam sobie PC
Mam już od kolegi:

kartę Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti Windforce 4G
obudowę Zalman z11 plus

 

 

do tego planuję 
płytę MSI B350 PC MATE

procesor RYZEN 5 1600
dysk TOSHIBA P300 1T
pamięć Corsair Vengeance LPX 16GB

zasilacz be quiet!SYSTEM POWER 8 500W

ssd Iridium Pro 240 GB

 

Zastanawiam się czy wszystko ze sobą pasuje. 
1. Czy zasilacz jest wystarczająco mocny/niezawodny? Jak nie to jaki.

2. Czy RAMy są kompatybilne? Jak nie to jakie.
3. Czy obudowa jest dobra? Mogę dokupić inną jeżeli będzie potrzeba ale wiadomo dodatkowe koszty.

Link to post
Share on other sites

Procesor : AMD FX-9370, 4.4GHz, 16mb, box

Płyta główna: Asus M5A97 R2.0 AM3+ AMD970 4DDR3 RAID/USB3/GLAN ATX - (M5A97 R2.0)

Karta graficzna: Asus GeForce GTX 1050 EX 2GB GDDR5 (128 Bit) DVI-D, HDMI, DP, BOX (EX-GTX1050-2G)

Co zmienić oprócz procka bo już zamówiłem. I jakie części dobrac aby wszystko ładnie chodziło. Ogólnie to chce żeby gta v szło w 60 chociaż na średnich bo chyba na wysokich nie da rady.

Link to post
Share on other sites

Cześć, zamierzam zmodernizować swój komputer. Pozwolę sobie skorzystać ze wzoru, którego używa się w postach:

 

Zastosowanie komputera: gry, czasem konwertowanie filmów.

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 1800, Max 1900 zł

Kiedy zamierzasz kupić komputer? Sierpień

Których części potrzebujesz?: procesor, płyta główna i ram (może zasilacz, ale to niżej)

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Wątpię.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? LG 144hz, full hd

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: zostaje zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (o ile uciagnie), obudowa Zalman Z3, dysk 1TB oraz dysk SSD 120gb, oraz grafika Geforce GTX 960 Windforce x2.

 

Ze Starego pc wywalam: ram ddr3 Crucial Ballistix 8gb 1600mhz, procesor Intel i5-4570 oraz płytę główną Gigabyte GA-B85M-D3H. (Mam na te części kupca, w całości)

 

Plany swoje motywuje tym, iż aktualny procesor średnio daje radę. W BF1 powoduje mocne sciny co uniemożliwia grę. Wiem, grafika też nie jest szatanem prędkości Ale jeszcze jako tako daje radę :-)

 

Czy coś uda się z tego wykrzesać ? Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam, Czarek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...