Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

 

 

Jeszcze jedno pytanie: czy występują jakieś poważne wahania cen wynikające wyłącznie z kalendarza? Tzn. czy najlepiej kupić nowy sprzęt na święta, zaraz po nowym roku czy np. na początku lutego - czy też nie ma to większego znaczenia (bo wahania cen bardziej zależą od kursów walut, niż od kalendarza)?

Teraz to i tak największy wpływ na ceny ma kurs walutowy, a same święta w sumie też nie są bez znaczenia. Jak możesz to się wstrzymaj.

 

 

 

Mam takie jedno krótkie pytanie. Czy jest sens modernizacji komputera na płycie głównej (lga 1155)? 

Co konkretnie posiadasz ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Specyfikacja:

gtx 1070 gaming X i intel core i5-4690k,plyta głowna msi z97 pc mate, zasilacz be quiet power 8 600 i ramu G.SKILL 16gb. chlodzenie dark pro i dziś go przyniosłem z serwisu bo mieli mi tylko złożyc, instaluje system sterowniki noo wszystko jak zawsze, wchidze do csa 60fpsow, max 100, wchodze do h1z1 30fpsow a przez zmiana obudowy i chlodzenia bylo w h1 ponad 100 a w cs ponad 300, jutro go znowu zawoze tam i chciałem opisac na forum moze ktos ma pomysla? czy cos z prockiem nie tak? (kazalem podkrecic im do 4,5 ale mowili ze cos szwankuje i zostawili do 4 ale chyba tez szwankuje a jak ja podkrecalem kiedys do 4,2 czulem tak samo ze chodzi) moze cos tam pozmieniali?)

Edytowane przez mateo98
Link to post
Share on other sites

 

 

Oczywiście że lepiej złożyć. Dostaniesz wydajniejszy sprzęt za tą kwotę i wiesz co masz.

 

Oczywiście, że lepiej złożyć coś przy takim budżecie, ale co powiecie o zestawie dostępnym tutaj:

 

http://www.redcoon.pl/B703676-PC2-Aqua-PC-G1840-4GB-500GB-WIN10_PC-do-gier-i-multimedi%C3%B3w

 

pc + win 10 + office + antywirus za bagatela 1000zł. czy w tej cenie uda się złożyć lepszy zestaw z systemem?

 

szukam komputera do swobodnego przeglądania internetu, do przerzucenia obrazu meczu/filmu na tv i przeglądanie w tym czasie internetu na monitorze. 

 

myślicie, że warto zakupić zestaw powyżej jeśli nie ma się jakiś mega wymagań?

 

z góry dzięki za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

@up

Nie opłaca się. Przeczytaj dokładnie opis i zobacz co z niego wynika. Nie wiesz jaka tam jest płyta główna, jaki zasilacz, jak pamięć. I dostajesz (przepraszam kupujesz) niepotrzebnie kartę graficzną. W procesorze jest zintegrowane gpu, wystarczy wybrać płytę główną, która posiada potrzebne Tobie wyjścia obrazu VGA, hdmi, dvi (napisz jakie wejście ma TV i jakie monitor.


Najlepiej załóż temat w dziale zestawy, zgodnie ze wzorem.


Za 1000pln można kupić nowy zestaw na lga 1151 z celeronem G3900, mobo z obsługą 2-3 wyświetlaczy, pamięcią ddr4, markowym zasilaczem z zabezpieczeniami, który w przyszłości będzie można zmodernizować o lepszy procesor bądź, dedykowane gpu, co pozwoli na gry.

Link to post
Share on other sites

Witam

Chce złożyć sobie komputer do gier, a kompletnie wypadłem z obiegu. Na PC nie grałem już z 6 lat, a na Ps3 jakieś 3 lata. Zanim zapytam o konkretny zestaw chciałem się zorientować trochę w cenach i w tym czego w ogóle potrzebuje.

Z jakimi wydatkami trzeba się liczyć biorąc pod uwagę 4 różne opcje:

A) FullHD

B) FullHD 144Hz

Czy grając rekreacyjnie zobaczę w ogóle różnicę między zwykłym FHD, a 144Hz?

C) Format 21:9

Na pierwszy rzut oka monitory w 21:9 wydają się trochę dziwne, ale może kwestia przyzwyczajenia i jest to dobre rozwiązanie?

D) 4k

 

Proszę o podanie przybliżonych cen za zestawy monitor + komputer bez bajerów typu okna, światełka itp.

Link to post
Share on other sites
Czy grając rekreacyjnie zobaczę w ogóle różnicę między zwykłym FHD, a 144Hz?

Gdybyś podał jakie konkretnie gry Cię interesują byłoby dużo łatwiej odpowiedzieć na to pytanie.

144HZ szkiełko kupuje się pod szybkie gry fps/esport.

4K odpada chyba, że masz kasę i czas na zabawę z multiGPU, osobiście nie pchałbym się w nic więcej jak 1440p.

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Stary komp:

Intel CORE i3-3240

OCZ CoreXStream Series 500W

2 x GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9

MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA 1155 mATX

Gigabyte Radeon HD 7790

 

Nowe części:

Intel i5-6400

ASRock H110M

HyperX 120GB 2,5'' SATA SSD Fury

PDP Patriot 8GB 2666MHz Viper 4 CL15

MSI GeForce GTX 1060 6GB

 

Szybkie pytania:

1. Jak ogólnie widzi wam się mój wybór?

2. Czy części do siebie pasują?

3. Mojej poprzedniej karty nie podpinało się pod zasilanie, tylko wkładało się w PCI-e, te nowsze się dodatkowo podpina do zasilacza?

4. Czy zasilacz uciągnie nowe części?

Link to post
Share on other sites

 

 

3. Mojej poprzedniej karty nie podpinało się pod zasilanie, tylko wkładało się w PCI-e, te nowsze się dodatkowo podpina do zasilacza?

Tak, przy 1060 masz w tym modelu jedno złącze 6PIN. 

Osobiście wymieniłbym tą i3 na i5 3470 za te ~430zł. SSD na Iriidum Pro 240GB - dużo szybszy dysk z 5 letnią gwarancją.

 

Jeśli koniecznie parcie na nową platformę praktycznie w cenie i5 6400 masz 100HZ wyżej taktowaną i5 6402P.


 

 

Czy zasilacz uciągnie nowe części?

O ile z nim się nic nie działo to tak. 

Link to post
Share on other sites

Czy takie coś będzie się w miarę trzymać kupy?
 
I5 6400 + ASUS H110M-K + Goodram 8GB DDR4

 

Potrzebuję wymienić płytę główną z prockiem i ramem na coś świeższego, bo obecnie posiadam i5-2300 + asus p8h61-mle + 8gb goodram ddr3.

 

Grafika i zasilacz nie wchodzą w grę, bo rok temu zakupiłem jakiegoś tam coolmastera bodajże 750W i gtx 970. Potrzebuję "podzespołów bazowych" na których ta karta pośmiga trochę lepiej i ogólnie komp odmuli. Chciałbym się zmieścić do 1500zł bo potrzebuje do tego jakąś obudowę dokupić ale to inna bajka .

 

Z góry dzięki za pomoc 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...