Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/ocz-storage-solutions-ssd-ram-zasilacz-pendrive-gwarancja-zasady.html

 

 

"Dla posiadaczy starszych dysków (serie Core, Apex, Solid, Solid 2, Solid 3, Colossus, IBIS, Enyo, Nocti, Synapse, Octane S2, Octane S3, Onyx, Petrol i RevoDrive Hybrid) oraz innych podzespołów (pamięci RAM, zasilacze, pendrive'y i karty graficzne) nie mamy dobrych wieści. Wraz z upadłością firmy OCZ Technology Group, gwarancja producenta przestała obowiązywać i obecnie można się jedynie powoływać na tą udzieloną przez sprzedawcę."

 

Sklepy mogą robić problemy - po co ryzykować ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Corsair VS 450W (149 zl) vs Corsair CX 430W (190 zl) ?

Bede skladal zestaw prawdopodobnie w dwóch różnych sklepach i nie wiem który zasilacz wybrać. VS podobno nie ma jakiegoś certyfikatu, ale jego duża popularność jak i świetne opinie o firmie Corsair raczej znikąd się nie wzięły..

Link to post
Share on other sites

 

 

innych podzespołów (pamięci RAM, zasilacze, pendrive'y i karty graficzne) nie mamy dobrych wieści. Wraz z upadłością firmy OCZ Technology Group, gwarancja producenta przestała obowiązywać i obecnie można się jedynie powoływać na tą udzieloną przez sprzedawcę.
 
Link to post
Share on other sites

^

 

 

FirePower Technology przejął od OCZ Technology Group dział zasilaczy komputerowych oraz podlegającą jemu markę PC Power and Cooling. Ważną wiadomością jest to, że nowy właściciel będzie honorować stare zobowiązania gwarancyjne i nadal planuje rozwijać serie ZX, ZT, ZS, ModXSteam, CoreXStream, Fatal1ty i StealthXStream oraz Silencer MK III.

 

 

Znalezienie tego zajęło mi całą minutę coc :P Jakbym wiedział, że Nowaj ma rację to bym się przecież nie czepiał.

 

Żeby nie było, że jestem gołoduposłowny, przekopiowane stąd: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/firepower-technology-przejmuje-ocz-pc-power-and-cooling-zasilacz.html

 

 

 

@dół: Jednak moje wieści są nieco bardziej aktualne, bo sprzed 3 dni  ;)

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

@Klikacz: czytaj całe posty i nie baw się w wytłuszczanie, jeśli tego nie zrobiłeś. Nie mam w zwyczaju pisania nie na temat ;)

 

Edyta: o tym ostatnim nie wiedziałem, my bad.

Link to post
Share on other sites

Na plus fakt, że jest monitor, niezła obudowa, dobry procesor z płytą główną oraz chłodzeniem, dodatkowe chłodzenie na GPU.
Na minus fakt, że karta graficzna jest już dość leciwa i nie będzie na nią gwarancji, zasilacz jest raczej kiepski i nie wiadomo jak z jego gwarancją (plus źle dobrany - za mocny) oraz bardzo mały dysk twardy (500GB to malutko na dzisiejsze czasy).

No ale ogólnie, za 2200zł nie dostaniesz sprzętu który stawiasz i działa - na pewno nie z monitorem (nawet bylejakim). Jeśli będziesz miał pewność co do tego, że sprzęt jest sprawny i nie jest to podpucha to wg. mnie warto.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam,
niedługo mam zamiar kupić sprzęt komputerowy, który będzie użytkowany na małej przestrzeni.
Czy lepiej kupić laptopa (budżet ok. 3500zł) czy składać komputer w poziomej obudowie (jeśli lepszy stacjonarny to jaka obudowa? - pionowa raczej się nie zmieści)?

Komputer będzie wykorzystywany do gier, składania filmów, rozrywce itp.

 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź wymiary tych obudów i zobacz czy któraś będzie dostatecznie mała aby zmieścić się gdzie potrzebujesz:
-Fractal Define Mini 
-Fractal Node 304
-Fractal Core 1000
-Bitfenix Prodigy
-Bitfenix Prodigy M

 

Jeśli tak, to zakładaj temat i będziemy montować, jeśli nie, to nic mniejszego do stacjonarki się nie znajdzie i musisz szukać laptopa (który uważam za opcję gorszą)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, potrzebuje krótkiej odpowiedzi na pytanie czy poniższe części będą ze sobą beproblemowo współgrały. Z góry dziękuję za odpowiedz.

  • Procesor Intel Core i5-4570 3.2GHz BOX
  • Płyta główna MSI B85-G43 Gaming
  • Karta graficzna MSI GeForce GTX 760 OC Twin Frozr IV Gaming 2GB DDR5 PCI-E BOX
  • Dysk Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600)
  • Zasilacz Corsair VS 550W
  • Obudowa Zalman Z3 Plus czarna
  • Napęd Asus DRW-24F1ST czarny + Cyberlink Power2Go 8
  • SilentiumPC Fortis HE1225 / Thermalright HR-02 Macho 120
  • Pamięć Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 BOX
 

 

Link to post
Share on other sites

A więc zmierzyłem wymiary miejsc gdzie mógłby stać komputer.

Biurko (szer/gł/wys): 105/75/44 (bliżej ściany 28)

Półka pod biurkiem: 66/56/12

Pod biurkiem: 67/63/60,5 (musi też być miejsce na nogi, mam ponad 190cm)

 

Czy jest wystarczająca ilość miejsca na którąś z obudów?

 

Podczas przeglądania zaciekawiła mnie obudowa Coolermaster Elite 361, która może być również położona. Co o niej sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...