Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie składania bo sam nigdy nie składałem i nie wiem czy opłaca się

Krzywdy sprzętowi nie zrobią, ale też nie zadbają o niego tak dobrze jak Ty sam (ułożenie kabli, dopieszczenie wszystkiego).
W FAQ Zestawów masz kod promocyjny na wysyłkę + pendriva lub wysyłkę + właśnie ten montaż.

http://forum.benchmark.pl/topic/82913-faq-zestaw%C3%B3w-polecane-zestawy-komputerowe/
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie wszystkich !

Mam na oku komputer uzywany tylko niewiem czy są tam zastosowane dobre elementy i czy po prostu  warto brać.                Zastosowanie =gry                                  

                                             Oto jego specyfikacja:

 

Płyta główna  ASUS P8P67

 

Procesor i7 3770K

 

GTX 680 (2 GB)

 

Chłodzenie procesora   Silentium PC Fortis HE1225

 

 

Obudowa   Fractal Design Core 3000

 

 

Dysk SSD 240 GB Patriot Wildfire 240 GB

 

 

Dysk HDD 2TB  Western Digital WDC WD20EVDS-63T3B0

 

 

Pamięci RAM 8 GB       2 x Patriot 4BG Viper II Sector 5

 

 

zasilacz  SilverPorwer SP-S850 (850 W)

 

monitor Samsung SyncMaster 226BW

 

 

 

Opłąca się ten zestaw za 3500zł?

Link to post
Share on other sites

A gdzie karta graficzna?

Już mam :)


Z jednej strony za 3.5k dostajemy i7 (której i tak w grach nie wykorzystasz),680 (karta na poziomie gtxa 770),8 Gb RAMu,duży dysk SSD i dobrze wykonaną obudowę.

Jak jest z gwarancją?

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie pytałem . Dodatkowo koleś daje (opróćz tamtego ) jeszcze 2 takie same monitory,klawiature Microsoft Wired 200,mysz Logitech M500,głośniki Logitech Z-540 i podkładka A4Tech X7.Przypuszczając 

że gwarancja wygasła to ile około to wszystko jest warte?

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Jak mam wytłumaczyć "bez różnicy" żebyś zrozumiał...
Nie ma ani więcej procków do wyboru, ani nie jest bardziej przyszłościowy. Intel się wycwanił i wymienia podstawki jak często może, żeby ludzie wydawali więcej pieniędzy - czy ktoś uważa to za spiseg, zmowę, żart... tak jest.

Więc aktualne procesory to jedyne co z tymi podstawkami będzie współgrać. Różnicy pomiędzy socketami praktycznie nie ma, jest więc tylko różnica pomiędzy danymi procesorami - a te i tak różnią się nieznacznie (wątpliwe ~5% wydajności, niższy przewidywany potencjał OC Haswelli) więc znów... którego nie weźmiesz, tak wyjdzie na jedno.

Link to post
Share on other sites

 

 

pod gry i oc

Jeśli pod 3570k to GD55 (lub G43/G45, te też w zupełności wystarczą, a są niedrogie)
Jeśli pod 4670k to Fatality H87 Performance. Podobna zasada, nie droga a porządna.

Natomiast jeśli masz jeszcze jakieś pytania, potrzebujesz innych porad, odnośnie procka/płyty/zestawu, to załóż już osobny temat z pytaniami jak powiedział @Nowaj
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Mam parę pytań co do kompa stricte pod gry, chce go kupić gdzieś w połowie marca, ale już teraz się rozglądam za podzespołami.

Tutaj mam zestaw który mi się podoba: http://www.arest.pl/wydrukuj-zestaw/?postid=733307 

Nie chciałbym przekraczać 3600zł

 

1.czy do tego procesora potrzeba chłodzenie inne niż fabryczne, słyszałem, że te procesory się grzeją.

2.nie znam się kompletnie na płytach głównych, tak że prosiłbym o jakąś ewentualną alternatywę

3.czy moc zasilacza jest wystarczająca?

4.czy niedługo wejdą jakieś nowinki na rynek i warto poczekać?

Edytowane przez Rzool
Link to post
Share on other sites

Jeżeli zależy mi na ciszy i kulturze pracy przy grach na ultra która obudowę lepiej wybrać do zestawu za 6tys:
http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-arc-xl-okno-usb3-0-fd-ca-arc-xl-bl-w-612967/
lub

http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-fd-ca-def-xl-r2-bl-556719/

 

Obie wydają się ok tylko z tego co mi się wydaje to pierwsza będzie bardziej przewiewna ale głośniejsza, a druga cichsza? Mam rację? Ktoś miał do czynienia z którąś z nich?

W zestawie jedna mocna karta 780TI i dobre chłodzenie procka http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-phanteks-ph-tc14pe-or-503423/

Edytowane przez robsonek
Link to post
Share on other sites

ARC jest nastawiony na maksymalizowanie przepływu powietrza, Define na zapewnienie ciszy przy utrzymaniu możliwie dużej wentylacji jak na obudowę wytłumianą - więc cisza i kultura pracy to domena Define, brać drugą. Masz rację.

Ja sam mam Define R3. Nowaj posiada Define XL - obaj jesteśmy bardzo zadowoleni, obudowy spełniają swoje zadanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam  !

Ponawiam pytanie :

Opłaca się ten zestaw za 3500zł?

 

Dodatkowo  są jeszcze 2 takie same monitory,klawiature Microsoft Wired 200,mysz Logitech M500,głośniki Logitech Z-540 i podkładka A4Tech X7.Używany 2 lata.

                                            Oto jego specyfikacja:



Płyta główna ASUS P8P67



Procesor i7 3770K



GTX 680 (2 GB)



Chłodzenie procesora Silentium PC Fortis HE1225


Obudowa Fractal Design Core 3000


Dysk SSD 240 GB Patriot Wildfire 240 GB


Dysk HDD 2TB Western Digital WDC WD20EVDS-63T3B0


Pamięci RAM 8 GB 2 x Patriot 4BG Viper II Sector 5


zasilacz SilverPorwer SP-S850 (850 W)


monitor Samsung SyncMaster 226BW

Link to post
Share on other sites

Dopasowanie to reszty.

Mam zamiar kupić komputer dla gracza do +/- 2000zł.

Jak narazie wybrałem:

I5 4570,OCZ CoreXStream Series 500W ATX,4/8GB Ram (zależne czy dopłacić do GPU), B85-G43,

I teraz. Prosiłbym by ktos podał jakąś sensowną budę oraz GPU. (na budach się nie znam a z GPU zastanawiam się nad R9 270x.

I czy jest jakaś inna dobra opcja w sprawie tych dwóch części.

1440x900

Bez OC.

Link to post
Share on other sites

Brak sensu w braniu zasilacza od OCZ. 

Od siebie proponowałbym:

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

Corsair VS 450W 80 Plus 120mm

Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-H81M-HD3 /intel H81, LGA1150/

4GB 1866MHz CL9 Play Black 

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

 

 

Przewiewna obudowa z 3 wentylatorami

Mocny zasilacz z 408W na linii 12V

Mocne 4 rdzenie od Intela (brak realnej konkurencji od AMD w tej cenie)

Płyta główna z 4x USB 3.0, kompletem wyjść dla zintegrowanej karty ,oraz posiadająca 2 kości UEFI

Szybki Ram działający na napięciu 1,5V

Sprawdzony i niezawodny dysk 1TB

 

Testy:

Płytahttp://pccentre.pl/a...em-h81/id=18114

CPU- http://pclab.pl/art50000.html


Do tego na allegro szukaj używanej 7850/7870 lub GTX660.

Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...