Skocz do zawartości

9600GT za ile sprzedać?? i na co wymienić???


Recommended Posts

co prawda płyta ma AM2 ale patrzyłem na stronce producenta i obsługuje nawet Phenomy II i Athlony II AM3 tylko że moja płyta obsługuje szyne HT tylko 1GHz a one mają szybszą czy to ich nie spolwolni?? jak tak to czy bardzo?? a może jakiś starszy athlon x2 powiedzmy 6000+??

Link to post
Share on other sites

a niby czemu AM3 ze zmianą ramu??

spokojnie może brać coś z gigabyte z ddr2

naprzykład GA MA770-UD3 rev.2.0 lub rev.2.1

i niepiszcie że ddr2 jest nieprzyszłościowy

a płyta obsłuży nawet phenomy X6 także ma sporą przyszłość a bynajmiej chłopak na ramie zaoszczędzi

Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie znalazłem, że obsługuje Phenomy II i Athlony II, musisz więc zmienic tylko na 6000-6400+

 

Ale najlepiej jakbyś zmienił i płytę i procka - AM2+ (bez zmianty ramu) lub AM3 (ze zmianą ramu)

i Athlon II X3 435

faktycznie masz rację pomyliłem z płytą gigabayta którą miałem wcześniej a ona miała obsługe Phenomów II i Athlonów II a oparta była o nforce 430 i miała również Socket AM2.

 

a co do ram to nie mam zamiaru wymieniać jak już to dorzuce drugą taką samą kostkę.

Link to post
Share on other sites

szczerze to ja niechcę wymieniać płyty bo ta jest dla mnie bardzo dobra i ma duże możliwości oc tylko lipną sztuke procka mam.

 

i jak już to tylko procka bym chciał wymienić ale tylko na taki który się będzie dobrze kręcił w miarę z rodziny Athlon X2 bo przypładowo po co mi 6000+ który przykłoadowo ma 3Ghz ui podkręca się na powiedzmy 3.2Ghz a tańszy przykładowo 5600+ z niższym zegarem przykładowo 2.6Ghz a kręci się na np. 3.2Ghz a jest tańszy od 6000+.

 

co doradzacie zgodnie z powyższą "regułką"?

Link to post
Share on other sites

za 200 zł własnie jest aukcja na allego 6400+ ja miałem rok czasu 6000+ tylko że pierwsze modele miały 125 W i dało sie podkręcic z 2x3,0 na 2x3,5 potem wszelkie kombinacje nie dawały żadnego rezultatu:( szukaj takiego 89 W i będziesz zadowolny:) najlepiej kup od kogos używany:)

tutaj masz ciekawa aukcje

http://allegro.pl/item1012757953_amd_at ... ancja.html

miałem ten cooler firmy foxcon na swoim i naprawde oprócz tego że troszke głośny (zawsze idzie porególowac obroty) to spokojnie radził sobie z ciepłem ...4 rurki i miedziana podstawka

cena jest w porządku (ja za swój 2 miechy temu wziąłem 225 zł) do tego koles ma 500 pozytywów:):D nie napisał ile bierze W :P

Link to post
Share on other sites

jasne że lepiej dać pieniądze AMD niż nabijać portfel monopolisty intela który wszystkie troche lepsze procki od tych najsłabszych wycenia na niezłe sumki.

 

wolę AMD bo poprostu taniej i jakieś takie mam wrażenie że kompy na procach AMD jakoś płynniej chodzą.

 

a tak wogóle panie @lopez2 czy mi się wydaje czy ty nazywasz mnie głupcem tylko robiąc to okrężną drogą???

Link to post
Share on other sites

okazja to to nie jest (ani nawet dobra oferta) kazdy rozsadny wzialby za 200 8800 a ze na allegro i malo rozgarnieci w temacie bywaja wiec szansa jest zawsze

 

ps

no ale z kierownica to wyglada ciekawie - trzeba tylko poczekac na kogos komu potrzebny taki zestaw

 

proponowalbym dac dwie aukcje jedna na karte a druga na kierownice

Link to post
Share on other sites

wiesz co @lopez2 dobry z ciebie człowiek może jesteś troche za bardzo pro Intel ale mądrze gadasz.

 

tylko że nie wiem czy czytałeś jaki jest stan tej kierownicy???

 

8800 za 200 to ciężko wyrwać ja sam wyrwałem 8800GTS 512 za 240zł ale baz gwary a moja 9600 ma jeszcze gwarancję więc może ktoś się znajdzie czy może zejśc jeszcze troszke z ceną??

 

jak tak to do ilu ???

 

apropo osobnej aukcji dla kierownicy opłaca się ???

Link to post
Share on other sites

ja bym te karte kupil za 160-170 zl +10 na wysylke max niewiecej

a kierownice za 25-30

 

ot tak przykladowo mowie

 

od takiej kwoty mozesz dac min i je wpisac by kazdy wiedzial na czym stoi i czy warto to obserwowac

 

ps

nie jestem pro cokolwiek - moj komp moze zmieniac sie nawet do kilku razy w roku zalezy od tego co pokazuja wyniki do ceny jest dobra opcja to sie sprzedaje jest lepsza to sie kupuje (nie mam zestawu w profilu - bo takowy poprostu nie istnieje) mialem juz niezliczona ilosc procesorow amd jak i rownie niezliczona ilosc intela

 

owszem nie latwo wyrwac dobre 8800 ale ludzie czesto maja czas to Tobie sie spieszy

Link to post
Share on other sites

więć co radzisz kierownice na osobną aukcję dać??

 

a karte zrobić aukcje z ceną minimalną 170zł + 10zł wysyłka tak???

 

a od ilu wystawić tą aukcje z kartą??? od złotówki czy od tych 170zł???

 

ps

to widzę że masz podejście podobne co ja tylko że za dużo zachodu i za duże musiał bym dokładać wymieniając proca i płyte na intela. a w dodatku już kilka razy na intelu się sparzyłem a w dodatku nie ma w ofercie 3 jajowców które są niezłym kompromisem między 2 a 4 nieprawdaż??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...