Skocz do zawartości

9600GT za ile sprzedać?? i na co wymienić???


Recommended Posts

Siemka

 

To mój pierwszy post na tym forum.

 

Przeglądałem forum lecz nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

 

A mianowicie, posiadam kartę Gigabyte GF 9600GT 512MB GDDR3 podkręconą na 725/1750/1100 MHz (GPU/Shader/MEM). Reszta kompa to Athlon X2 3800+ oc @ 2.4GHz i 2GB RAM DDR2 800MHz@960Mhz zasilacza Tagan nie pamiętam jakie model ale napięcia ma ok.

 

I teraz tak gram najczęściej w 1024x768 + AA x4 lub x8 Aniso domyślne detale zazwyczaj na full lub prawie full i tu pojawia się problem bo w nowszych gierkach zaczyna brakować płynności nawet na średnich.

 

Dlatego chciałbym sprzedać aktualną kartę (ma jeszcze rok gwarancji) i dokładając nie więcej niż 50zł wymienić ją na troche wydajniejszą bo dosłownie brakuje mi kilku klatek do płynnej rozgrywki w nowszych tytułach na średnich.

 

Jak myślicie za ile mógł bym ją sprzedać??

 

Karta na jaką chciałbym wymienić aktualną nie musi być wcale nowsza i nie koniecznie na gwarancji. Ważne by była trochę wydajniejsza i najlepiej by była to Nvidia bo Radki niestety nie obsługują 3d które wykorzystuję codziennie grając w Avatara.

 

Zapomniałem że karta może być nawet bardzo prądożerna i gorąca mi to nie przeszkadza.

 

Osobiście zastanawiałem nad 8800GTS 512 na allegro chodzą po około 280zł lub ewentualnie może 8800GT ale ona już chyba nie jest wiele lepsza od mojej 9600GT.

 

co proponujecie??

 

czy może jakiś radek??

 

coś czytałem że nowe sterowniki AMD wprowadziły obsługę 3d z dowolnymi okularkami nie konieczne tymi od nvidi.

 

ps ja używam 3d vision discovery ze zwykłymi okularami anaglifowymi ni migawkowymi.

 

pozdr i oczekuję na pomoc

 

elo

Link to post
Share on other sites

150zł, a wymienić na gts250, lub jak chcesz zaoszczędzić, to 8800gt.

tylko 150zł?? dziwne miesiąc temu kupiłem ją za 230zł i w dodatku karta się dobrze kręci jest cicha i chłodna. na allegro po około 250zł chodzą.

 

8800GT??? a 8800GTS 512 nie lepszy nie opłacalniejszy??

 

Ale przy tym procu nie opłaca ci się wymiana karty - najpierw zmień CPU

tylko że aktualnie wymiana CPU nie wchodzi w grę.

 

mi zależy na tylko troche wyższej wydajności a nie odrazu o +50%

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

wymieniać na 880gt się nie opłaca - jak już to na coś lepszego, np. 4850 albo 5770.

Nick -- dopasowywałem do aktualnego konfigu. Jak zmieni CPU to może być tak jak proponowałeś inaczej to strata kasy.

Link to post
Share on other sites

wiem że wymiana karty bez proca się nie opłaca ale co z tego skoro proca nie wymienię wcześniej niż za pół roku.

 

a mając do wyboru nie wymieniać nic i męczyć się z tymi przycinkami a wymienić karte i grać bez nich to chyba lepiej wybrać wymianę karty?

Link to post
Share on other sites

Ale wymiana karty serio Ci niewiele pomoże. Ja mam 9600 GT i nie narzekam na żadne przycinki, a gram w 1400 x 900 :wariat: MW2, BC2, problemów brak :wariat:

faktycznie wymagające gry podałeś

 

one mają niższe wymagania niż nawet crysis na wysokich w 1024x768 w jakiej gram a w takiej rozdziałce to proc chyba karty nie ogranicza?

Link to post
Share on other sites

siemka to znów ja

 

tak zastanowiłem się i doszedłem do wniosku że w sumie najbardziej to mi zależy nie na wymianie karty graficznej ale na tym by gry pokroju: Crysis, Crysis Wrhead, Just Cause 2

działały płynnie na moim kompie w rozdziałce 1024x768 z AA conajmniej 4x w wysokiej lub bardzo wysokiej jakości grafiki.

 

co musiał bym zrobić by spełniło się moje powyższe życzenie??

 

a zapomniał bym dodać że udało mi się podkręcić jeszcze troche kartę a mianowicie GPU z 725 MHz na 760 MHz Shader z 1750 MHz na 1800MHz a pamięć karty bez zmian 1100MHz.

 

i odziwo crysis znacząco płynniej chodzi aczkolwiek czasem są drobne przycinki a ustawienia gry to:

 

wszystko na Bardzo wysokie oprócz fizyki, jakości obiektów i jakości cieni które są ustawione na średnie lub wysokie zależnie od mapki. oczywiście rozdziałka 1024x768 i wygładzanie 4x. przy takich ustawieniach używając wbudowanego benchmarka GPU i CPU w obu dostaję wynik średniej ilości FPS 29 ale czasem właśnie są takie chwilowe ścinki kiedy FPS nie przekracza 17 ale są dosłownie takie sekundowe o obu benchmarkach zarówno proca jak i karty.

 

co polecacie wymienić aby chodził na ful w tej rozdziałce??

 

czy inwestycja w proca pozwoli mi pograć w Just Cause 2 w 1024x768 z AA 4x na full detali??

 

z góre dzięki za pomoc

elo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...