Skocz do zawartości

Jaka pasta i jak ja aplikowac ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez SKEEPER,

Recommended Posts

Pasta bardzo dobra. 

 

Jak aplikować? Jak chcesz :D Nakładasz sobie po prostu pastę na procesor (uprzednio wyczyszczony  np zmywaczem do paznokci). Ja stosuję metodę X (przekątne procesora). Drugą znaną metodą nakładania pasty jest nałożenie kulki wielkości ziarnka grochu na procek.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A jaki procesor ? Jeśli  na CPU  to lepiej z nutą srebra, a jak na GPU to silikonowa, znanej marki, nie twardnieje tak jak ze srebrem. Sposób nakładania ? To co najwyżej różnica 2-3 stopni. Ja preferuję (na cpu) 5 niewielkich kropek ułożonych bliżej środka niż krawędzi IHSu  nie za grubo bo szkoda termopasty, i tak po dokręceniu radiatora nadmiar wypłynie. A na gpu zamocz cały rdzeń w paście

Link to post
Share on other sites

MX2 jest dobrą pastą :).

 

Nie słuchaj o nakładaniu za pomocą ziarnka grochu. 

Najlepsza metoda to równomierne rozprowadzenie lub ew. "X"

Sam próbowałem 2 metody :) - Z doświadczenia wydawało mi się że po odpowiednim nałożeniem "xem" faktycznie 1 stopien mniej było ;D. Lecz to może być błąd pomiaru oczywiście.

 

Zobacz tutaj, wszystko objaśnione! :) 

http://chlodzenie.net/reviews/test-past-termoprzewodzacych-mity-i-fakty/5/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja jak zwykle podpinam się żeby nie robić bajzlu na forum :)

 

jaka ilość pasty należy nałożyć ? Zdaję sobie sprawę z tego, że nie będziecie w stanie podać dokładnie ilości w gramach, ale chodzi mi o to czy taka ilość jest wystarczająca na jedną aplikację???

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeżeli chodzi o pasty, to sprawdzone już są Artic Cooling mx-2 i zalman stg-2. Tutaj jest dość ciekawy artykuł o metodach nakładania pasty.

 

Jakby kogoś interesowało, to ja nakładam w taki sposób:

1). czyszczenie CPU i podstawki cooler'a za pomocą chusteczki higienicznej nasączonej izopropanolem.

2). nagrzanie suszarką pasty, cooler'a i cpu (cieplejsza pasta jest rzadsza i łatwiej się ją aplikuje i rozprowadza).

3). aplikacja pasty na CPU i rozsmarowanie jej po całej powierzchni CPU, za pomocą palca włożonego do worka śniadaniowego :D

4). nałożenie cooler'a na CPU, dociśnięcie cooler'a ręką do CPU, ściągnięcie cooler'a z CPU i sprawdzenie, czy pasty jest wystarczająco dużo, aby wypełniła przestrzeń między CPU a podstawką coole'ra (chodzi o krzywe powierzchnie IHS i podstawki cooler'a), tym samym sprawdzam, czy pasty nie jest zbyt dużo (chodzi o nadmiar pasty , która wydostanie się poza obrys IHS).

5). Jak już zaaplikuję odpowiednią ilość pasty, to przykręcam cooler (w moim przypadku blok wodny) z połową siły dociskowej, następnie parę razy delikatnie ruszam cooler w lewo i prawo (wokół jego osi), celem wyparcia (poza obrys IHS) nadmiaru pasty i ewentualnych pęcherzyków powietrza z pomiędzy CPU i podstawki cooler'a.

6). Na koniec dokręcam cooler z ostateczną siłą.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Spirytus salicylowy w sumie też może być, jak masz to użyj zwykłego spirytusu lub zmywacza do paznokci, tylko ze zmywaczem uważaj i nie trzyj za dużo i mocno po IHS'ie bo może trochę zczernieć i napisy mogą się zetrzeć. Po prostu z wyczuciem ;)

Link to post
Share on other sites

No poradzi sobie, ale "babcinych" ;)   sposobów ja nie polecam i staram się też namawiać innych, aby do tej czynności podchodzili z należytą starannością i odpowiednim przygotowaniem.

Z dostępnością izopropanolu też nie powinno być problemu - lokalne sklepy z elektronika mają go w ofercie.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie jakie babcine sposoby :) Jeśli mamy najtańszy zmywacz! (droższe będą miał natłuszczacze itp.) bo potrzebujemy tylko i wyłącznie aceton który jest rozpuszczalnikiem. I spokojnie możemy zmyć dokładnie powierzchnię procesora, wytestowane wiele razy. 

 

Lecz jeżeli nic z tego nie mamy to faktycznie jak już to lepiej zaopatrzyć się w coś konkretniejszego, a jeśli nie to pierwszy sklep i mamy taki zmywacz za paręnaście groszy :)

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...