Skocz do zawartości

MSI GTX 770 vs. Sapphire R9 280X Toxic


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Karol1701,

Recommended Posts

AUTOR:
GTX770 to R9 280X w wyższej cenie - przynajmniej dopóki nV nie zareaguje odpowiednią obniżką (innego wyjścia nie mają). Kupując jednak wyraźnie droższe wersje R9 280X nie robisz żadnego dobrego interesuj. Atutem R9 280X jest jej stosunek wydajności do ceny na tle HD7970GHz Ed. czy GTX680 i GTX770. Dając 1390 zł za wersję Toxic równie dobrze mógłbyś wziąć jedną z wymienionych kart nie patrząc na cenę. Tylko po co?
Póki Vapor-x się spisuje, to po co przepłacać? A zegary, zawsze możesz sobie podbić sam. Żadna filozofia.
 
 

A jak mam inaczej porownac?

Nie porównywać, skoro HD7970 ma pełne wsparcie sterownika, a R9 280X praktycznie żadne. Odinstaluj sobie sterowniki na HD7970 i zrób test  %-) trololo
Trzeba poczekać - R9 280X póki co ma wydajność HD7970GHz Ed. z gównianym wsparciem sterownika. Jak sądzisz - kolejne wersje sterownika nic nie zmienią pod tym kątem? Bo ja wątpię by HD7970 jeszcze zyskiwał, a R9 280X walczył tylko ceną....

Za 4 miesiace sie zrobi test i wtedy zobaczymy a Ty juz teraz wiesz ze bedzie tak jak piszesz i glosisz taka teorie   %-) . Wiec przestan juz tu wprowadzac w blad i robic metlik w glowie swoimi teoriami, bo to sa tylko i wylacznie teorie nie poparte zadnym testem, dopiero za jakis czas okaze sie czy byly prawda.

Wiesz, jeszcze jakby w przeszłości kilka nowych serii kart miało gorsze wsparcie sterownika od swoich poprzedników - wtedy miałbyś rację. Ale póki co, wszystkie nowości miały dozę pierwszeństwa w kwestii wsparcia sterowników - kotlet czy nie. Więc? Kto bardziej wyciąga teorię z tyłka? Ten, który twierdzi, że HD7 pierwszy raz w historii nie podzieli losów swoich poprzedników, czy ten, który twierdzi, że kotlet czy nie, HD7 podzieli los swoich poprzedników, a R9 otrzyma dalsze wsparcie? Hmmm

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Ps. nadal czekam na pomoc z zasilaczem. Corsair CX modular 500W czy 600W??

W drugim poście masz odpowiedź na swoje pytanie. Moim zdaniem patrząc na cenę tego Corsair'a to 600W jest ok. 270zł za 600W modularny zasilacz?! Bomba :) Jeżeli masz trochę zapasu w budżecie to pomyśl o jakimś Goldzie :)

Pozdrawiam,

Karol.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli myślisz o tym modelu tylko nie wiesz jaką moc to mówię Ci, że 600W w tej cenie jest bardzo dobrą opcją. Mocy za dużo? Pewnie tak, lecz może będziesz chciał dołożyć drugą kartę w przyszłości. Do jednej 500W starczy. Twój wybór.
Jeżeli chcesz informacji o tych zasailaczach to poczytaj testy.
Czy są lepsze zasilacze? Pewnie, że tak! Tylko podaj BUDŻET!
I jeżeli myślisz TYLKO o tym modelu to po co Ci odpowiedzi z uzasadnieniem skoro już wybrałeś? :)
Pozdrawiam,
Karol.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam widzę ciekawy temat, tez jestem aktualnie na etapie kupna grafiki, tez zainteresowałem się Toxic-iem, wszystko niby ok, w nie niektórych tytułach Toxic przebija nawet 770tke, lecz to jakies 3-4 fps więcej wieć wątpie by była jakaś odczuwalność , Przeszukałem Youtuba i znalazłem dość nie ciekawą rzecz a mianowicie, to jak pracuje system chłodzenia. Straszna suszara.

 

http://www.youtube.com/watch?v=16MGFPJrG0Y


Ja aktualnie zastanawiam się nad gtx770 i r9 280x, zaczekam co wyjdzie z tematu,


Porównując hałas miedzy toxic a directcuii xD jest róznica w hałasie. to takie małe info .

 

http://www.youtube.com/watch?v=CEDu8tRgJ2Q

Link to post
Share on other sites

LINK do testów z wideo wyżej. 

Dodo przeglądałem te testy, co prawda są po niemiecku, 

http://www.tomshardware.de/amd-radeon-r9-280x-roundup-test,testberichte-241401-6.html

 

 

Porównaj ten filmik z Toxic jako ze ta sama osoba dokonała pomiaru. Zdecydowanie głośniej jest u Gigabyte i MSI

Faktycznie, moja pomyłka, nie zagłebiłem się aż tak, i nie zwróciłem uwagi, że jest porównanie wszystkich kart r9 280x Dzięki, 

Link to post
Share on other sites

posiadam MSI 770gtx 2GB. nie polecam.

Jesli chodzi o moja maszynke, to nie w niej problem (i7 4770k, MSI Z87-G45 GAMING, 16 Gb ram) 

 

grajac na 1650x1080 (wszystkie detale wykrecone na max):

crysis 2(vsync on - nie rozumiem,dlaczego powyzej 60 fps): dynamic 80-90 fps, static 110fps

hitman:absolution(vsync on - nie wiem dlaczego powyzej 60 fps trzyma) : dynamic 80-90 fps, static 93fps

far cry 3(vsync on): dynamic 30 fps, static 40fps

planetside 2(vsync on): dynamic ~30 fps(środek bitwy, 3-4 rakiety w locie, kilku graczy strzelajacych), normalnie trzyma rowno 60 fps

Edytowane przez Neverr
Link to post
Share on other sites

To jakie masz jeszcze pytania? Wpadasz do swojego tematu raz na jakiś czas i dziwisz się, że rozmowa zmienia kierunek... zadaj pytanie to ktoś odpowie. Tylko nie o zasilacz....
W wyborze karty chyba wszystko jasne, więcej osób skłania się ku zwykłej 280x, Effendi ku 770tce. Na pewno też przedstawił swoje racje w tej prywatnej wiadomości :) więc teraz wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam,
Karol.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Widzę, że wiesz lepiej kiedy tu zaglądam. A co do karty to mnie przekonał. Obecnie mam problemy z płynnością i myślałem, ze to wina płyty/zasilacza/akurat TEGO modelu karty czy coś, ale ma chyba racje, że Radeony odstają. Biorę 770tkę od MSI.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...