Skocz do zawartości

MSI GTX 770 vs. Sapphire R9 280X Toxic


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Karol1701,

Recommended Posts

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Może to być za pół miesiąca a może za 2. Myślę, że nie dalej jak 2 miesiące.

-Zastosowanie: Gry: Wszystkie nowe i wymagające, lecz czasem w jakieś starsze produkcje też.

-Model i moc zasilacza: Właśnie nie wiem czy 500W czy 600W - tu też proszę o pomoc.

-Reszta specyfikacji komputera http://iv.pl/images/78384803006224916004.jpgGrafika oczywiście wciąż nieznana - wzięta do tego screena bo R9 jeszcze nie ma
-Rozdzielczość monitora w której grasz!                FULLHD

-Dodatkowe wymogi: Będę kręcił. Nie wiem ktora wziąć, niby ludzie piszą ze 770 mocniejsza lecz w testach wyniki się przeplatają. Raz R9 raz 770, tylko nie wiem czy to dlatego ze w porownaniach 770 jest referencyjna? Hmm. Pomocy z grafiką i przy okazji z zasilaczem - 500/600?

Link to post
Share on other sites

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_amd_radeon_r9_280x_r9_270x_i_r7_260x?page=0,6

tutaj np. GTX770 wychodzi słabiej od HD7970 no a od R9 to już w ogóle. Z kolei na bodajże pclab GTX770 był bardziej zbliżony do R9. Hmm.

Zasilacz który podałem 500W starczy czy 600W?

Link to post
Share on other sites

 

 

tutaj np. GTX770 wychodzi słabiej od HD7970 no a od R9 to już w ogóle

 

To jest benchmark w który grac nie będziesz, najlepiej jak porównasz sobie wydajność w grach, tych w które grasz, lubisz. Wydajność obu układów jest zbliżona, w jednych tytułach lepiej wypada 770 a w innych 280X

 

 

Pamiętaj ze 770 to nic innego jak 680 a 280X to 7970Ghz 

Link to post
Share on other sites

mimo wszystko są wydajniejsze.

Bo są wyżej taktowane. Przy kartach na takim poziomie zwiększone taktowania przynoszą bardzo wysokie profity w postaci dodatkowych klatek na sekundę. Jaką ciekawostkę podam fakt , że niedawno ludziom posiadającym HD7970 3DMark11 widział te karty jako R9 280X. Testy takt w takt rozjaśniłyby sytuację dla laików.  ;)

Popatrz na same PCB

 

 

 

HD7970 

http://www.coolingconfigurator.com/upload/pictures/AMD-Radeon-7970-3GB-PCB_12200.jpg

 

R9 280x

http://images.bit-tech.net/content_images/2013/10/msi-radeon-r9-280x-ge-oc-review/msi280xoc-8b.jpg

 

 

jak z zasilaczem? wydaje mi sie, ze 500w starczy. hmm?

 

Zależy jaka 500. Osobiście brałbym jakąś mocną 600tkę (lub np. "kwiatka" 550) do tego zestawu.  

Link to post
Share on other sites

 

 

Metro, Crysis, Far Cry

w każdym przypadku, który podałeś GTX770 > GTX 680, i R9>7970. Nie rozumiem o co Ci chodziło?:P

Mowa o Corsairze, jaki? 500 czy 600? I jaka karta bo o to sie tu rozchodzi?


ps. w testach Sapphire R9 280X Toxic wychodzi lepiej od pozostałych R9'tek.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie te karty oferują bardzo podobną wydajność. Co byś nie wziął i tak będziesz zadowolony. Podaj nam po prostu ostateczny budżet na kartę. Będzie łatwiej coś wybrać.

ps. w testach Sapphire R9 280X Toxic wychodzi lepiej od pozostałych R9'tek.

Wyższe taktowania = wyższa wydajność. OC karty graficznej to banał i do taktowań wersji Toxic kilkoma kliknięciami możesz podkręcić dowolnego R9 280X  ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wiecie, jeśli chodzi o zakup nowej karty, a nie o przesiadkę, to zdecydowanie brałbym R9 280X - Sapphire można kupić za 1170 zł, gdzie na tle cen pozostałych modeli, trzeba by było wydać nieco lub zdecydowanie więcej.
Brałbym R9 280X od Sapphire - pamiętajcie jeszcze, że to młoda karta bez optymalnego wsparcia ze strony sterowników. Z kolejnymi ich wersjami karta tu i tam zyska kilka % wydajności.
Zdecydowanie R9.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

 

 

Prawie dwa lata to młoda karta ?

jakie 2 lata??

 

 

Wyższe taktowania = wyższa wydajność. OC karty graficznej to banał i do taktowań wersji Toxic kilkoma kliknięciami możesz podkręcić dowolnego R9 280X ;)

Chyba sobie żartujesz..

Sapphire R9 VAPOR-X 950/1070

Sapphire R9 DUAL-X 870/1020
Sapphire R9 Toxic 1100/1600

 

Jak niby chcesz podkręcić dwie pierwsze do zegarów trzeciej? Hmm

Link to post
Share on other sites
Sapphire R9 VAPOR-X 950/1070

950/1550, bez większych problemów dźwigniesz, może trzeba będzie trochę podnieść napięcie.

 

Sapphire R9 DUAL-X 870/1020

870/1500, dźwigniesz napięcie i dojdziesz do tych 1100/1600

 

Aczkolwiek Toxic prawdopodobnie będzie miał większy potencjał OC ze względu na lepsze chłodzenie i zapewne lepiej dobrane (wyselekcjonowane) komponenty.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites
jakie 2 lata??

 

 

7970 wyszedł w grudniu 2011, więc niedługo będą 2 lata.

 

 

 

Jak niby chcesz podkręcić dwie pierwsze do zegarów trzeciej? Hmm

 

Za pomocą suwaków ? Mój 7970 od Gigabyte'a, który był jedną z tańszych wersji, robi stabilne 1200 MHz na rdzeniu. OC to loteria i nigdzie nie jest powiedziane, że jeśli kupisz droższą wersję to będzie ona miała jakieś hiper-turbo osiągi. 

Edytowane przez Nowaj
Link to post
Share on other sites

 

 

-Dodatkowe wymogi: Będę kręcił.


W takim razie na Twoim miejscu poszukałbym Sapphire'a R9 280X tak jak mówi Ave20 a zaoszczędzoną kasę dołożyłbym do procesora, który faktycznie da się podkręcać i lepszą płytę główną.
 

Np:

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4670k-6m-cache-do-3-80-ghz-cm8064601464506-585589/

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z87-hd3-s1150-z87-4ddr3-usb3-raid-atx-ga-z87-hd3-581295/

(nad płytą nie zastanawiałem się jakoś szczególnie, pewnie znajdzie się jakaś lepsza i tańsza)

Link to post
Share on other sites

7970 wyszedł w grudniu 2011, więc niedługo będą 2 lata.

Czytaj:

A no młoda. Sądzisz, że skoro to odświeżony HD7970, to optymalizacja sterownika zrobi się sama?   :->

 

Co do OC R9 280X, to tutaj akurat się zgodzę - większość modeli podkręca się średnio do około 1150MHz (ASUS np. do 1180MHz) na rdzeniu i powyżej 1825MHz na pamiątkach (ASUS np. 1855MHz). Zegary Sapphire TOXIC nie są więc żadnym problemem przy domowym OC :) 

Inną bajką są natomiast możliwości tego Toxic'a - czy podkręca się lepiej od innych niereferentów? Może, ale wg mnie zysk o tych + kilka MHz nie przełoży się na wyraźny wzrost FPS. Wg mnie, poziom 1150/1825MHz to dobre OC (patrząc na zegary domyślne) i nie przepłacałbym do 1400 zł za Toxic'a, bo wtedy atut R9 280X w postaci konkurencyjnej ceny trafia szlag :)

Jak kogoś jarają zegary wersji Toxic, polecam zajarać się domowym OC, zaoszczędzić 300 zł, kupić dobrego niereferenta i wyciągnąć z niego zegary nawet wyższe od zegarów wersji Toxic.

 

 

 

Optymalizacja będzie również dotyczyć 7970 jako, ze to jedna i ta sama karta (można je nawet łączyć w CF) 

HD7970 jest od blisko 2 lat na rynku - swoją optymalizację już dostał. Wystarczy spojrzeć na wyniki z premiery i wyniki obecnie. R9 280X ma zerową optymalizację. Pogadamy inaczej za 3-4 miesiące i za 2 lata.

Mylisz jednak kwestię optymalizacji wydajności nowej karty z kontynuowaniem wsparcia sterownika dla obecnej generacji kart. Nie ma o czym gadać.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites
Mylisz jednak kwestię optymalizacji wydajności nowej karty z kontynuowaniem wsparcia sterownika dla obecnej generacji kart.

 

TO nie jest nowa karta, a 7970 ze zmieniona nazwa.  Sterownik dla modeli 290/290x będzie miał znaczenie, będzie rozwijany i zapewne doda mocy wraz z jego rozwojem, updatami. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mój drogi...Jeśli sądzisz, że R9 280X będzie czerpał optymalizację sterownika z HD7970, to... %-) Nie mamy o czym rozmawiać. Tak - to jest odświeżony HD7970, ale bazowy projekt i architektura nie przydadzą R9 280X optymalizacji software'owej. O czym Ty w ogóle rozmawiasz...Za 3-4 miesiące, po aktualizacjach sterownika - zobaczymy ile % wydajności, względem testów premierowych, przybędzie HD7970, a ile R9 280X. Jeśli R9 280X o chociażby kilka % wyprzedzi pod tym kątem HD7970 (a wyprzedzi), to Twoje teorie trafi szlag.
Do usłyszenia.

Link to post
Share on other sites

Posłuchaj, bo zdajesz się niekapować - HD7970 jest na rynku od takiego czasu, że optymalizowanie wydajności tej karty ze strony sterownika już się zakończyło. Kolejne wersje sterownika wspierają kartę i poprawiają ewentualne błędy poprzednich wersji sterownika.
R9 280X - chociaż nazywana "odświeżoną wersją" HD7970, nie będzie czerpać optymalizacji wydajności z HD7970. Gdyby tak było, w sterowniku nie byłoby nawet profilu dla R9 280X. Zresztą, to idiotyzm o czym próbujesz tutaj pisać T_T Ta karta nie jest 100% wierną kopią HD7970 i nie będzie korzystać z jej profili jako wyznacznika wydajności. 
Zresztą sam fakt, że Ci to teraz muszę tłumaczyć to albo efekt Twojej ignorancji, albo jakiejś formy upośledzenia. Tak czy inaczej, wróć gdy Ci się polepszy.

EDIT:

 

http://3.bp.blogspot.com/-4KNsypzum7k/UgREC2A_m-I/AAAAAAAABG4/onRxuVoSRhk/s1600/541276_326116817460880_876737975_n.jpg

 

http://img.myepicwall.com/i/2013/03/e31a8eb1f5e24cd2d3dae977006d496c.jpg
Zabawny jesteś gościu

Zgłaszałem trolla 2x :D Zero reakcji, to ja też sobie pozwolę skoro macie to w du**e :D

 


 

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites
który podałeś GTX770 > GTX 680, i R9>7970. Nie rozumiem o co Ci chodziło?

 

Wyjasnienie:

 

Model Geforce GTX770 to nic innego jak GTX 680

Model Geforce 760 to stary dobry GTX 670 (w tym wypadku mam na myśli wydajność, nie procesor graficzny)

Model 7970Ghz natomiast to R9 280X

 

A sam link do testów pokazuje iz w wymienionych tytułach karty NV radzą sobie lepiej (770 vs 280x)

 

Różnice w wydajności (stare vs "nowe") wynikają głownie z różnicy w taktowaniu zegarów.

 

 

 

 

R9 280X - chociaż nazywana "odświeżoną wersją" HD7970, nie będzie czerpać optymalizacji wydajności z HD7970

 

Rozumiem ze AMD zaprzestanie aktualizować (i optymalizować) sterownik pod 7970 i skoncentruje się na 280x i magicznie wyciśnie z tej karty więcej (dzięki sterownikowi) bo jest "odświeżona" ?

Edytowane przez dodo24x
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Posłuchaj, bo zdajesz się niekapować - HD7970 jest na rynku od takiego czasu, że optymalizowanie wydajności tej karty ze strony sterownika już się zakończyło. Kolejne wersje sterownika wspierają kartę i poprawiają ewentualne błędy poprzednich wersji sterownika.

Jesteś przedstawicielem AMD , że posiadasz takie informacje?  :->

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...