Skocz do zawartości

Po wymianie na Phenom 1090t podczas grania się wyłącza komputer


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kris89,

Recommended Posts

podaj normalny link do zdiecie

 

Akyga robi dziadowskie zasilacze

 

zmieniłeś procka a on nadal działa jako 2 rdzenie przestaw w msconfig na 6 i odinstaluj procesor z menadżera użądzeń

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

podaj normalny link do zdiecie

 

Akyga robi dziadowskie zasilacze

 

zmieniłeś procka a on nadal działa jako 2 rdzenie przestaw w msconfig na 6 i odinstaluj procesor z menadżera użądzeń

jak przestawić na 6 rdzeni w msconfig? Bo tam z tego co widzę to w opcjach rozruchu można zmienić al i to tylko na 2

Link to post
Share on other sites

Sprawdź w biosie czy masz programowo zablokowane rdzenie jak nie to postaw system na nowo mnie osobiście zawsze jak wywala ilość rdzeni po zmianie procka w mobo wystarczy je odinstalować i po restarcie wracają do normy

 

PS stawiaj system na nowo jak będzie wszystko porządku po testuj procka Prime95 a potem całą platformę 3d markiem vantage 

 

Sprawdzaj temperatury i taktowanie procka w stresie czy nie zbija taktu po przekroczeniu temperatur jak będzie ok to zastanów się nad wymiana zasilacza i dodaniem na sekcji zasilania chociaż nawiewu bo przy takim działaniu za długo to nie podziała

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Sprawdź w biosie czy masz programowo zablokowane rdzenie jak nie to postaw system na nowo mnie osobiście zawsze jak wywala ilość rdzeni po zmianie procka w mobo wystarczy je odinstalować i po restarcie wracają do normy

 

PS stawiaj system na nowo jak będzie wszystko porządku po testuj procka Prime95 a potem całą platformę 3d markiem vantage 

 

Sprawdzaj temperatury i taktowanie procka w stresie czy nie zbija taktu po przekroczeniu temperatur jak będzie ok to zastanów się nad wymiana zasilacza i dodaniem na sekcji zasilania chociaż nawiewu bo przy takim działaniu za długo to nie podziała

a dlaczego nie mogę z poziomu windowsa sprawdzić temperatury procka?

Link to post
Share on other sites

hw jest bardziej rozbudowany 

 

Najpierw doprowadź system do sprawności by cpu było 6 rdzeniowe a nie 2 potem testuj czy daje się wywala wyłącza komp 

 

na końcu będzie wiadomo czy to zasilacz czy sekcja wali babolami 

 

Ten zasilacz co masz ma certyfikat sprawności czy to ten stary model za 120 zł z allegro?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, dokładnej historii tego zasilacza nie znam ale ma ponad 4 lata, bo kiedyś ta całą jednostkę kupiłem na allledrogo i ze starych rzeczy to została obudowa i ten właśnie zasilacz w tej chwili.

No jak najbardziej staram się uruchomić te wszystkie rdzenie ale nic mi nie wychodzi aktualizuje co tylko się da ze strony producenta

Link to post
Share on other sites

nic nie aktualizuj postaw system na nowo zresetuj biosa może bawiłeś się i z niewiedzy przestawiłeś coś i tyle

 

Zasilacz to na pewno wymień bo to nie jest zasilacz one w ogóle nie trzymają napięcia na liniach 

 

Na razie tylko system doprowadź do stanu po instalacji potem masz czas na testowanie zasilacza sekcji zasilania

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

W biosie na pewno nic nie przestawiałem jak włożyłem nowy procek to wyświetliła się informacja żeby załadować optymalne ustawiania naciskając F2 co zrobiłem, a co może do tego mieć system skoro nie wywala żadnych błędów i nie ma wirusów bo mam Kasperskiego z zakupioną licencja.

Nie będę ukrywać ale przeinstalowywanie Windowsa to ostatnia rzecz jaką mam zamiar robić....

Edytowane przez kris89
Link to post
Share on other sites

to co pisałem wyżej powinno zadziałać u mnie tak jest 

 

Jak ingerowałeś w system jakieś ustawienia zmiana wpisów w rejestrze to potem takie zachowanie jest 

 

Każdy serwisant tobie powie że przy wymianie płyty procesora jest zalecane instalowanie systemu dla 100 % pewności że jest wszystko w porządku po modernizacji 

 

Nawet testowanie powinno odbywać się na czysto postawionym systemie

Link to post
Share on other sites

podawaj linki do fotki w pełnym rozmiarze (za mała fotka)

 

prime ze 30 min do zagotowania procka (po takim czasie już bardziej się nie nagrzeje maksymalna temp nie przekraczać 60-65 stopni)

 

potem 3d marka vantage kilka przebiegów sprawdź na dotyk sekcje zasilania czy jest ciepła po takim teście w 3d marku (tylko wyłącz kompa)

 

chłodzenie box?

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

ma dmuchać na nią nie wyciągać przy boxowym chłodzeniu by to działało na 100 % już taki przypadek miałem kilka razy nawet na swojej mobo to mam ale zasilacz też może być winowajca jak nawiew pomoże to wiesz co masz zrobić 

 

Jak nawiew nie pomoże to podmianka zasilacza do testów

Edytowane przez rolandwally83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...