Skocz do zawartości

Po wymianie na Phenom 1090t podczas grania się wyłącza komputer


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kris89,

Recommended Posts

Witam mam taki problem, ostatnio wymieniłem swój stary procesor ATHLON 64 X2 5000+ na PHENOM II X6 1090T, otóż po wymianie grając w np. gta4 po jakimś czasie komputer się wyłącza jakby ktoś odłączył go od prądu, przy oglądaniu filmów czy siedzeniu na necie nic się nie dzieję.

Czy jest możliwe, że ten procesor jest uszkodzony, bo kupiłem go z drugiej ręki na alledrogo, czy coś innego jest tego przyczyną?

 

Procesor Phenom 1090t

Płyta główna ASUS M4A77 w specyfikacji pisze ze ten procesor jest obsługiwany przez  ta płytę.

RAM 2x 1gb a-data gaming series, 2x 4gb a-data gaming series ddr2 800mhz

Karta graficzna gainward 460 gtx GS 1 gb ddr5

Zasilacz jakieś 650wat dokładnie nie wiem co za typ

Dysk 500gb Samsunga

Link to post
Share on other sites

Temperatury procesora podaj, wygląda na klasyczne przegrzanie, i pewnie tak z 20 sekund nie reaguje na włączanie, potem odpala ? Pewnie zabezpieczenie termalne reaguje i go wyłącza dla bezpieczeństwa, więc bez paniki, napisz z jakiego korzystasz chłodzenia?? pewnie z BOX-a, czy poprawnie zamontowałeś chłodzenie? czy nałożyłeś pastę, a jeśli tak to czy poprawnie?? i zmierz temperatury np programem core temp albo hw monitor

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Chłodzeni to mam coolermaster HYPER jebitny radiator i wyczyszczony pastę nałożyłem dokładnie równo, założony wszystko dobrze, a zasilacz to nie wiem jaki, ze względu że nie sprawdzałem bo w pracy teraz jestem a temperatura jak włożyłem czujnik do radiatora to na wyświetlaczu pokazywała około 40 stopni w domu będę to dokładnie napisze co za zasilacz tam siedzi.

 

A i jeszcze jedno w programie amd overdrive jak naciskałem na zakładkę  status monitor-> CPU status to mi nie pokazuje 6 rdzeni jak na obrazku tylko 2 http://myoverclocking.com/

 

Odpala od razu nie musze czekać 20 sekund.

Edytowane przez kris89
Link to post
Share on other sites

Panowie chce narazie jakos rozwiazac ten problem bez ingerowania silnego w procesor bo jak sie okaże że jest uszkodzony to go zwróce sprzedawcy bo wczoraj otrzymałem go.

 

A wie ktoś coś na temat tych wyswietlanych rdzeni w amd overdrive?

Edytowane przez kris89
Link to post
Share on other sites

z tym AMD overdrive to nie wiem, ale dość podejrzane, natomiast na serio zanim się nie dowiemy co to za zasilacz masz to nie możemy nic więcej powiedzieć, co z tego że ma 650W jak to może być bomba zegarowa, która odlicza ostatnie sekundy? A w menadzerze urządzen w zakładce wydajność ile masz rdzeni? Być może błąd programu i tyle

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajcie z tą sekcją zasilania. To, że jest bez radiatora, nie znaczy, że zaraz się spali. Według producenta płyta obsłuży procesory do 140W. Phenom autora ma TDP na poziomie 125W, więc teoretycznie jest jeszcze lekki zapas.

Czekamy na info o temperaturach i zasilaczu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

na pure pc masz testa płyt pod am3 i te bez radiatora w stresie na nie kręconym procku dobijały do 90 stopni i to w wentylowanym kolosie

 

1380084_627752960608395_1714998311_n.jpg

 

Phenom II x 6 bez oc 1.325 3.2 ghz test cpu a dodaj do tego jeszcze grafike

 

 

Do autora wstaw na sekcje zasilania nawiew w postaci wentylatorka 80 120 mm i wtedy pograj hardware monitor może odczyta ci temp na sekcji monitoruj je poza tym asus ma program do monitoringu parametrów więc z niego tez możesz kożystac

 

99 % przypadków takiego zachowania się kompa to własnie sekcja zasilania słaba lub gotująca się oraz lipny zasilacz

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Ja bym obstawiał zasilacz, ta płyta wcale zła nie jest, i nie sądzę że sekcja bez radiatora oznacza że będą kłopoty, kumpel ma na Asrocku 970 pro 3, Fx-a 8320 i też nie chłodzona sekcja a śmiga i OC się robić da, więc skoro przy tej płycie jest oficjalny support procków do 140W to nie powinno się tak dziać, może to być konający zasilacz, lub faktycznie z prockiem może być coś nie teges


dokładnie taki sam objaw zaobserwowałem u kolegi na kompie, miał modecoma carbona, FX 4100, komp się wyłączał podczas grania aż pewnego dnia się wyłączył na amen, okazało się że wymiana zasilacza na chieftec załatwiła sprawę


jeśli się okaże że zasilacz jest markowy, to wtedy należy brać pod uwagę sekcje, procka i inne bzdety

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A więc tak zasilacz BLACK power MODEL LPG19 580 watt a tu temperatury i inne parametry http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-IPAXGYE8.jpg

zdj z biosu

http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-7L7JFAZJ.jpg

http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-7Q6RYHK8.jpg

 

http://www.mojalbum.com.pl/Album-THGHU3YN-Zdj%C4%99cia-z-kategorii-Inne.html

Edytowane przez kris89
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...