Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam zakupiłem miesiąc temu  dysk WD model: wd20ezrx Niestety trafił on na gwarancje gdyż wydawał on z siebie piknięcia i nie równa była praca talerzy. Kiedy przyszedł już do mnie nowy dysk, włożyłem go do PC i działa. Napotykam teraz inny problem, podczas intensywnej pracy dysku (np. kopiowanie plikow) słychać potworne zgrzyty podczas ruchu głowicy. Prosze o pomoc w tym problemie.

 

PS: Gdy chce wykonac test programem HD Tune to prędkość skanowania wynosi zaledwie 12MB/s a drugi dysk który mam tez WD tylko ze wd10ezrx podobny model tylko ze 1TB działa normalnie a prędkość skanu wynosi ok 140MB/s

Link to post
Share on other sites

Mam identyczny dysk i pytanie, jeżeli teraz jest cichutki, chłodny i dość wydajny, to czy duże jest prawdopodobieństwo pojawienia się czegoś takiego jak u autora.

Według mnie jeśli w okresie gwarancyjnym nic ci sie nie zepsuje, to masz 99% szans ze dysk bedzie dalej przez lata dobrze tobie sluzył

Link to post
Share on other sites

 


Ps. odsyłaj na gwarancję, za 3. razem możesz żądać wymiany na nowy.

 

To też jest bzdura. Trzeba było złożyć pisemną reklamację z tytułu niezgodności z umową a nie gwarancji w której domaga się wymiany na nowy wolny od wad lub jego naprawienia bądź w dalszej kolejności zwrotu pieniędzy. Teraz mogą naprawiać do usr*nej śmierci.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli kupowałeś w jakimś sklepie na miejscu, to zapytaj, czy nie pójdą Ci na rękę i nie wymienią tego dysku na serię RED.

 

Paweł7 dobrze piszę spróbuj tak pokąbinować żeby wymienili na serie RED. Posiadam właśnie WD RED 2TB chodzi bez przerwy w NAS-ie od 5 miesięcy i nie mam z nim najmniejszych problemów, jest dosyć chłody i cichy.

Link to post
Share on other sites

To też jest bzdura. Trzeba było złożyć pisemną reklamację z tytułu niezgodności z umową a nie gwarancji w której domaga się wymiany na nowy wolny od wad lub jego naprawienia bądź w dalszej kolejności zwrotu pieniędzy. Teraz mogą naprawiać do usr*nej śmierci.

Ja ten dysk dostałem jako nowy.

Link to post
Share on other sites

podaj całą specyfikację komputera(łącznie z dokładnym modelem zasilacza), bo to jest zbyt podejrzane-trafić 2 razy na zły dysk 

Zasilacz OCZ modXstrem 600W

Plyta Głowna: asus m5a97 usb 3.0

Procek: AMD Phenom II 965

Ram: Adata 4x2GB

GPU: Radeon 7970

Dyski:

OCZ Vertex 4

Seagte 500GB

WD 1tb i 2tb

 

PS; Predkosc teraz wrocila do normy ok.140mb/s i lekko ucichł

Link to post
Share on other sites

może, w dyskach jest coś takiego jak dotarcie(kiedyś słyszałem takie spekulacje) 

Nie mam pojecia. Ten 1TB nie mial takich odpalow. Nadal go slychac ale juz nie tak jak wczesniej. Poczekam do wtorku, mocno go obciążając i zobaczę co bedzie sie dzialo.

Edytowane przez PPDudi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...