Skocz do zawartości

Dostepnosc Gtx 470


Recommended Posts

Witam.Przymierzam sie wlasnie do zmiany karty graficznej. Jednak chcialbym cos lepszego od 5850. I mam zamiar wziasc GTX 470 . Czy jest gdzies dostepny? Widze w niektorych sklepach jednak czasem pisze dostępny od 30-04. Macie moze , lub wiecie gdzie jest cos obecnie dostepnego? Czy moze lepiej 5870 >?

Link to post
Share on other sites

Ja jak na razie, jestem dość ostrożny jeśli chodzi o kupno gpu. Zanim zacznę rozmyślać o zakupie, trochę czasu minie, tym bardziej, że zakup hd5850/70 mi się totalnie nie opłaca. Widząc, jakie miewa problemy radeon, jakiś nie smak zostawia. Żeby 3dmarka Vantage kończyć z artefaktami?? - żal. A wszystkie gry chodzą dobrze. 5850=GTX285 - mam GTX275 z zegarami 702/1224 sh 1512 - z wydajnością jest bardzo porównywalna. Raczej będę celował w półkę GTX480 niereferencyjną. Wcale nie jest taka zła, jak ją malują.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jakoś przeglądam po necie i tak dziwnie wtrafilem 3 razy na osoby które miale problemy z POwerColor 5870. Patrzec na to? Czy dopłacać ;/ 40zl by mieć od Saphhire? Akurat im się tak wtrafiło z tymi od Powercolor? Zebym tez nie mial problemow ;/ Jak to jest? BO wolalbym jednak oszczedzic 40zl, ale chce mieć pewność

Link to post
Share on other sites

doradzic kupno radeona przez fanboya i nie tylko to każdy potrafi ale pomóc w razie problemów tych kart i ich sterów to już nikt,albo głupoty wypisywac potrafią tacy znafcy całej serji radków ;) ;)

 

a co do gtx470/480 też bym kupił z nie referencyjnym chłodzeniem

Link to post
Share on other sites

doradzic kupno radeona przez fanboya i nie tylko to każdy potrafi ale pomóc w razie problemów tych kart i ich sterów to już nikt,albo głupoty wypisywac potrafią tacy znafcy całej serji radków

Tak tak, okropne sterowniki do radeonów, mikroprzycięcia w crossfire i latające spodki. Prowadzimy tu rzeczową dyskusję czy siejemy mitomanie? ;)

Nie ulega wątpliwości, że zakup 470tki jest w tej chwili bezsensowny.

Siła tych kart jest Dx11 mocno obarczone teselacją. Zanim gry w Dx11 z wykorzystaniem teselacji w pełni zagoszczą na rynku to Nvidia wypuści poprawioną kartę, lub całkowicie nowy model. Ci którzy kupią ją dziś dostaną wydajność na poziomie R5850 plus paskudną kulturę pracy.

Natomiast radek 5870 odwdzięczy się lepszą wydajnością w 90% gier plus genialne jak na tą klasę parametry termiczne.

No ale oczywiście jestem gadającym głupoty fanboyem prawda?

 

Zresztą kocham słowo "fanboy" (jak ktoś słusznie zauważył wielu z was nawet nie wie co ono oznacza). Tak się składa, że w 90% przypadków od fanboyów wyzywają ci co sami de facto nimi są.

Link to post
Share on other sites

doradzic kupno radeona przez fanboya i nie tylko to każdy potrafi ale pomóc w razie problemów tych kart i ich sterów to już nikt,albo głupoty wypisywac potrafią tacy znafcy całej serji radków ;) ;)

 

a co do gtx470/480 też bym kupił z nie referencyjnym chłodzeniem

i co z tego ze z referencyjnym czy niereferencyjnym chlodzeniem skoro referencyje jest tak wypsione i wazace ze przebija wszelkie niereferencyjne do tej pory stosowane . ile chlodzenia mozna na maxa wlozyc w grafe ? kilogram? kurde niech sie nv opamieta a nie tworzy monstum z tonami blachy ktore i tak wyją - nigdy niepowinna powstac karta ktora ciagnie wiecej niz cos chocby zblizonego do 200W- nieliczylem jak niektorzy na obnizenie poboru w stosunku do 285 ale to co proponuja przerasta newet moje niemale oczekiwania

 

po raz pierwszy od lat stanowczo mowie nie NV ten produkt to go**o i trzeba to jasno wyrazic

Link to post
Share on other sites

Ten produkt ma wady i zalety i choć była oficjalna premiera testy itp. to oceniać kartę będziemy mogli dopiero kiedy szerokie grono użytkowników przetestuje je we własnych domach i podzieli się z nami wynikami ;)

 

Zresztą myślę że 1/4 nowych kart zostanie zwodowana a pozostałe będą niestety wyły z pod biurka.

Lecz wszystko się okaże być może jeszcze "fermi" nas mile zaskoczy? ;)

Link to post
Share on other sites

http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_lis ... ano_cene=1

 

Tu masz cennik 5870-znalazłeś PowerColor za cene 1370zł tam w niższej masz i Sapphire i Gigabyte a Asus jest 11zł droższy (PowerColor 12zł tańszy). Jeżeli nie ma u Ciebie tego sklepu to możesz zamówić odbiór Inpost-Paczkomat (są w większości miast) tam opłata jest symboliczna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...