Skocz do zawartości

Dostepnosc Gtx 470


Recommended Posts

kurr tera patrze ze ten 5870 ma zlacze pci-e 2.1 a nie 2.0

 

 

to wejdzie na plyte Gigabyte Ga-P55-Ud3 , która ma 2.0?

 

 

http://powercolor.com/pl/products_featu ... cification

 

 

Specification

Graphics Engine RADEON HD5870

Video Memory 1GB GDDR5

Engine Clock 850MHz

Memory Clock 1200MHz (4.8Gbps)

Memory Interface 256bit

DirectX Support 11

Bus Standard PCIE 2.1

Standard Display Connecors DL-DVI/DL-DVI/HDMI/DisplayPort

Link to post
Share on other sites

Dobrze ostatnie pytanie. Otóż do tego czasu mialem ati 5850. I stery catalysty 10.2.

Jednak przed wyjęciem tego 5850 nie odinstalowalem sterów. I teraz jak bede wkladal 5870 nie pomieszają mu sie zegary i np nie zniżą? Pytam dlatego bo byl wczesniej 5850 i te same sterowniki.

 

 

 

ps:

Dostalem troszke pieniędzy dlatego sobie zmieniam na 5870. Moze duzej roznicy nie bedzie,ale to moje widzimisie :wariat:. A zawsze coś tam przyśpieszy. Cóż, w tym przypadku nie żałuje kasy. Ale prosze o odpowiedż.

Link to post
Share on other sites

Tak tak, okropne sterowniki do radeonów, mikroprzycięcia w crossfire i latające spodki. Prowadzimy tu rzeczową dyskusję czy siejemy mitomanie? :wariat:

Nie ulega wątpliwości, że zakup 470tki jest w tej chwili bezsensowny.

Siła tych kart jest Dx11 mocno obarczone teselacją. Zanim gry w Dx11 z wykorzystaniem teselacji w pełni zagoszczą na rynku to Nvidia wypuści poprawioną kartę, lub całkowicie nowy model. Ci którzy kupią ją dziś dostaną wydajność na poziomie R5850 plus paskudną kulturę pracy.

Natomiast radek 5870 odwdzięczy się lepszą wydajnością w 90% gier plus genialne jak na tą klasę parametry termiczne.

No ale oczywiście jestem gadającym głupoty fanboyem prawda?

 

Zresztą kocham słowo "fanboy" (jak ktoś słusznie zauważył wielu z was nawet nie wie co ono oznacza). Tak się składa, że w 90% przypadków od fanboyów wyzywają ci co sami de facto nimi są.

 

i tu sobie odpowiedziałeś,kupując tą karte dziś,masz na przyszłość,kiedy w grach zagosci dx11 obarczone teselacją a radeon pójdzie do wymiany :] i zwróć uwage na to,że obecność kart geforce series 200 utrzymuje sie na rynku jak długo.. i trzymie poziom,mimo braku gddr5 i bez dx11 i dąże do tego,że sytuacja na rynku sie powtórzy w stosunku do fermi :hahaha:.Piszesz że ci którzy kupią ją dziś dostaną wydajność na poziomie 5850 a powiedz mi czy ta wydajność nie jest na dziś i przyszłość wystarczająca??? po za tym ją lekko bije.

i co z tego ze z referencyjnym czy niereferencyjnym chlodzeniem skoro referencyje jest tak wypsione i wazace ze przebija wszelkie niereferencyjne do tej pory stosowane . ile chlodzenia mozna na maxa wlozyc w grafe ? kilogram? kurde niech sie nv opamieta a nie tworzy monstum z tonami blachy ktore i tak wyją - nigdy niepowinna powstac karta ktora ciagnie wiecej niz cos chocby zblizonego do 200W- nieliczylem jak niektorzy na obnizenie poboru w stosunku do 285 ale to co proponuja przerasta newet moje niemale oczekiwania

 

po raz pierwszy od lat stanowczo mowie nie NV ten produkt to go**o i trzeba to jasno wyrazic

ok może pobór prądu,temp nowych gtx nvidi są wysokie ale wyjdą układy poprawione i nie referencyjne i o to nie ma sie co martwić,bo tak napewno będzie.I nie pisz że produkt ten to gó**o,bo ta wydajność jest wystarczająca w stosunku do radka,a wiesz dlaczego??? co z tego że ty w grze będziesz miał 200fps a ja 90fps skoro i ty i ja pogramy na tych samych ustawieniach max płynnie,a jak dołożyć do tego physx który to coraz częsciej spotykany w grach np. Mafia2 to juz tutaj wymięka radzio i macie pokaz sliding,mało? dołoże teselacje/dx11 i klękacie a szkopuł tkwi w tym że ati zastosowało na jeden rdzeń jeden teselator a nvidia aż 8 na każdy rdzeń,więc fanboye pytam która z kart będzie wydajniejsza..gdzie będa lepsze wodotryski i płacąc tyle buły za radeona który ma moc ale jej nie pokazuje jest porazką,nie wspominając o wczesniejszym dx10.1 smiech na sali,więc kto tu dostaje gó**o :].Popatrzmy na drugą strone medalu,nvidia proponuje rozwiązanie na dłuższą mete i przemyslane w stosunku do wydajnosci,a serja kart ati od 3xxx co zmieniła;) nvidia tu poszła lepszą drogą :P tak jestem fanboyem nvidi a miałem także radka 4870 :P

 

tu macie link sami luknijcie i wyciągnijcie wnioski,bo nie twierdze że radki są złe ale i nie sa lepsze :wariat:

http://www.pcper.com/article.php?aid=88 ... pert&pid=5

 

dodam na koniec,że wiekszośc sytuacji z którymi sie można spotkać na forach i nie tylko odnosnie problemów,tyczy własnie ATI,nie oszukujmy sie,a wszyscy tylko radeony he OK 8-)

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba być tym tzw. fanboyem, żeby stwierdzić, że nowe układy nvidii wcale nie są takie złe... i są bardzo dobrą propozycją dla graczy, którzy oczekują od komputera troszkę "więcej".

Fermi nada się do nowych gier lepiej, niż HD5000. Który nie oferuje wiele, poza Eyefinity.

Link to post
Share on other sites

arek wiem , ale mi tylko chodzi o te zegary jak to bedzie jak wloze tego 5870 na system gdzie od razu będą te stery z bylego 5850

 

 

kuziu masz na mysli inne czyli ze sie zniza te zegary z 5870 na te z 5850?

 

jak wspomniał _nick_ taktowania karty będziesz miał radeona 5870 ,a sterowniki na to nie wpływają tak dla przypomnienia :wariat:

Link to post
Share on other sites

fermi nada sie nie do nowych gier lepiej tylko do niektorych gier ktore wyjda moze za rok i dalej w planie wydawniczym (a jest ich i tak niewiele) - wiec smialo mozna dlugo poczekac co z tego fermi wyjdzie - tak trzeba byc ..boyem

Może i trzeba, żeby kupić teraz - chwilę po premierze, kiedy ceny są najwyższe i sprzęt nie był jeszcze testowany przez userów, w domowych warunkach.

IMO za jakiś czas okaże się, że fermi wcale nie jest takie złe, bo ma wszystko to co radek + PhysX i zapas mocy. A to że w tej chwili nie ma gier, to raczej argument przemawiający ZA fermi, bo świadczy o tym że jest to zakup przyszłościowy.

Osobiście za jakiś czas z pewnością rozważę zakup takiej karty.

Link to post
Share on other sites

czy Ty wogole widziales jak sobie radzi w dx 9/10 ? to ma byc karta ktora sobie radzi? na ki h.. rozsadnemu czlowiekowi cos co tylko dx11 (jako tako) obsluguje i nic ponadto

 

przyszlosciowa ? jaka przyszlosciowa 80% gier bedzie dla dx10 a te ktore wyjda z mocnym wsparciem dla dx 11 i tak beda sie ciely na gtx480

teselacja ? przy pelnej scenie to moze uzyskasz te 15 kl tez mi przyszlosc dla 300W karty

Link to post
Share on other sites

Fakt - testów jeszcze nie czytałem wiec nie wiem jak w nich wypada. Ale weź pod uwagę fakt, że nadejdzie moment kiedy gry pod Dx10 będą przeżytkiem, a wszystko co będzie się pokazywać będzie chodzić na Dx11. Poza tym obecne testy niekoniecznie muszą być miarodajne, bo nV jest znana z tego, że kolejne sterowniki poprawiają znacząco wydajność danych kart.

Link to post
Share on other sites

tak z takim podejsciem to mozna sie tylko "zgodzic"

kupowac karte za dwa kola ktora do dx 11 jest za slaba choc lepsza od konkurencji (niewazne ze za slaba grunt ze lepsza - co za nedzny pomyslunek) a w dx 10 jest slabsza - ale to tez niewazne bo jest dx 11 hehe kolko graniaste - kretynski produkt dla kretynow:)

 

100 x lepiej zlozyc sli na gtx 260 - porzadnie krecic gratis majac cisze

Link to post
Share on other sites

czy Ty wogole widziales jak sobie radzi w dx 9/10 ? to ma byc karta ktora sobie radzi? na ki h.. rozsadnemu czlowiekowi cos co tylko dx11 (jako tako) obsluguje i nic ponadto

 

przyszlosciowa ? jaka przyszlosciowa 80% gier bedzie dla dx10 a te ktore wyjda z mocnym wsparciem dla dx 11 i tak beda sie ciely na gtx480

teselacja ? przy pelnej scenie to moze uzyskasz te 15 kl tez mi przyszlosc dla 300W karty

To samo można napisać o nowych HD 5000 i całej tej serii.Po co AMD/ATI zastosowało DX11 skoro jak piszesz większość gier będzie i tak pod DX10.I jedna i druga firma zastosowała DX11 plus teselację itp itd,ale jak już porównujemy te technologie na przyszłość to NV zrobiło jeden krok więcej.Więc co do cięcia się gier na DX11 to jak by gry miały szarpać na GTX 480 to wtedy i na każdym HD 5000 tym bardziej.Znając życie i to że historia lubi się powtarzać NV będzie odświeżało nowe GTXy z tej serii w ten sposób że doda z czasem więcej procesorów SP,plus wyższe taktowania itp,a AMD/ATI wypuści w tym czasie serię HD 6000 i HD 7000 by konkurować z wydajnością :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...