Skocz do zawartości

Spartan PRO nie wyrabia


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gregotsw,

Recommended Posts

Kiedy wymieniłem moją 8600 GT na GTS 450 temperatyry mojego procesora wzrosły. Moje boxowe chłodzenie dawało sobie zbytnio z nim rady więc kupiłem Spartana PRO. Niestety jest gorzej niż było. Najpierw z pastą od producenta, potem użyłem jekiejś pasty od akasy (nie znam nazwy) niby trochę lepiej ale nadal źle. Proszę o pomoc. Czy mogłem coś źle zrobić? Mój procesor to athlon X2 4400+

Link to post
Share on other sites

Postaram się na poniedziałek aby to pokazać muszę zdjąć cały cooler, a nie mam pasty termoprzewodzącej

Dobra uporałem się szybciej z tymi zdjęciami.

 

http://www.iv.pl/images/61350936970696958871.jpg

 

http://www.iv.pl/images/46972723614504250511.jpg

 

http://www.iv.pl/images/13048511964887753349.jpg

 

http://www.iv.pl/images/99224469610897060242.jpg

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

1. Zdecydowanie za dużo pasty, na dodatek raczej niewłaściwej dla tego typu coolerów.(zbyt rzadka)

2. Na zdjęciach nie wyglądają te heat-pipe'y na uszkodzone - wyglądają raczej normalnie.

3. Mimo wszystko powinno być wydajniej niż na box - napisz jakie masz temperatury pod obciążeniem(np. OCCT) i jakie w spoczynku bo opisujesz problem dot. temperatur a nawet nie raczyłeś ich podać.

 

Z past obecnie do coolerów z HDT najlepsza będzie Gelid GC-Extre­me.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Ewidentnie CPU ma kontakt z coolerem i o ile nie użyłeś colodentu jako pasty to takie wyniki nie mają prawa mieć miejsca.

 

Czy cooler jest ciepły gdy procesor jest pod obciążeniem? - dotknij finów radiatora, albo rurki cieplnej.

Być może patrzysz na zły czujnik... Dziwi mnie, że przy 120st. C nie uruchamia się zabezpieczenie termiczne.

 

Jeśli cooler jest zimny, a czujnik jest ok i patrzysz na właściwy odczyt to możliwe że jest faktycznie jakiś problem z heat-pipe'ami co jak najbardziej podlega pod reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową.(cooler + paragon + sklep = wymiana / zwrot gotówki w przeciągu max 14 dni.)

Link to post
Share on other sites

Panowie, warto przypomnieć że w prockach AMD tej generacji bardzo "chętnie" padał czujnik i w rezultacie pełno jest dziwnych odczytów, jedni mają temperatury ujemne, inni stałe 20C, jeszcze inni rzekome 120C przy których PC powinien się już dawno wyłączyć.

Link to post
Share on other sites

Jeśli on dobija do 120st. C to i tak długo nie pociągnie.

 

Ten Spartan to nówka? Na BOX też temp. dochodziły do 120st. C? 

Jeśli w obu przypadkach odpowiedź jest TAK, to albo czujnik jest uwalony, albo CPU dostaje za wysokie napięcia. W takim przypadku albo nic się nie stanie(uwalony czujnik) albo CPU tak czy siak długo nie pociągnie. IMO nic nie ryzykujesz, cooler przy 120st. C powinien parzyć, jeśli BOX dawał takie same temperatury(a także nie powinien) to właściwie pewne jest że z samym coolerem i jego montażem wszystko jest ok.

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie nówka. Kupione w komputroniku. Z tym spartanem jest gorzej niż przy box. W biosie mam napiecie 1.2500V. Cooler na spartanie w biosie ma 2102 RPM oraz temperaturę 60 stopni. Jest gorzej niż wczoraj. Już parę minut po starcie wyłącza się. Czy to ten czujnik czy już mam się szykować do wymiany CPU, a może nowa gęstrza pasta wszystko zmieni?

Link to post
Share on other sites

Teraz na spartanie mam w spoczynku. Box w spoczynku wg. speedfana miał 47 stopni teraz wg. tego samego programu mam 82 stopnie. Czy zmiana pasty na MX-2 zmieniłoby coś?

Teraz na spartanie mam w spoczynku. Box w spoczynku wg. speedfana miał 47 stopni teraz wg. tego samego programu mam 82 stopnie. Czy zmiana pasty na MX-2 zmieniłoby coś?

Link to post
Share on other sites

Wątpię... problem nie leży w paście. Jeśli box dawał niższe temperatury to montuj go i spartana oddaj, albo wymień na nowego. Wady fabryczne coolerów są bardzo rzadkie, ale jeśli BOX teraz po zamontowaniu wyrzuci lepsze temperatury chyba coś z tym spartanem nie tak. 

 

Zły montaż wykluczam, widać(na zdjęciach), że jako taki kontakt CPU ma z IHS co wyklucza zupełnie temp. na poziomie 120st. C. przy sprawnym coolerze. 

 

Czujnik uwalony także wykluczam jeśli zamontujesz box i będzie lepiej niż na spartanie.

 

Wszystko wskazuje na fabryczną wadę spartana.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...