Skocz do zawartości

FX 8350 - dziwny problem w grze


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

ja w przyszłości na pewno kupie GF :)

 

Jest sens w takim razie wymieniac obecnego radeona 7950 na gtx660 w polaczeniu z fx8350?

jest  różnica miedzy tymi kartami na kozyść RADKA,  tu suchy test http://www.hwcompare.com/13307/geforce-gtx-660-vs-radeon-hd-7950/  radeon droższy w cenie od 660 , musisz popytać ludzi którzy mają te FX-y i GF , nie ma sensu pytac ludzi z  radeonami i intelami :), są "bestronniczy"  :P

Edytowane przez brudnonabani
Link to post
Share on other sites

Na allegro kupisz za ~800zł używanego 660ti z gwarancją. Myślę że to będzie najlepsze wyjście jeśli faktycznie chcesz zmieniać tego radka. Ewentualnie przy odrobinie szczęścia 670 ale pewnie już bez gwarancji.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Na allegro kupisz za ~800zł używanego 660ti z gwarancją. Myślę że to będzie najlepsze wyjście jeśli faktycznie chcesz zmieniać tego radka. Ewentualnie przy odrobinie szczęścia 670 ale pewnie już bez gwarancji.

Znalazlem testy kart na platformie amd z fxem 8350 i rzeczywiscie,na gtx660 nie ma w ogole sensu wymieniac,od 660ti tez radeon ma wyzszy fps na fxie,wiec chyba jednak przy nim zostane,nie chodza jednak az tak zle radeony na procesorach amd

Link to post
Share on other sites

nie, poszperalem troche na ten temat i znalazlem akurat tym razem na pclabie dosc dobry test, pokrywa sie to troche z moimi wynikami w tych grach ktore testowali http://pclab.pl/art53784-15.html

 

 

"Im procesor ma więcej rdzeni, tym lepiej radzi sobie karta graficzna z serii GeForce. Całkowicie odwrotnie jest w przypadku sterowników AMD Catalyst. Karty z serii Radeon wręcz uwielbiają procesory o bardzo dużej wydajności pojedynczego wątku. Właśnie dlatego lepiej radzą sobie we współpracy z jednostkami z serii Core i5 lub Core i7 niż w duecie z jednym z wielordzeniowych układów AMD."

 

to jest nienormalne zeby amd wypuszczalo karty ktore slabiej chodza na ich procesorach a lepiej na intelu

Edytowane przez rafal.1983
Link to post
Share on other sites

zauważ, że bardzo dużo testów takich portali jak np. pclab robionych jest w  połączeniu FX 8350 razem z 7970 i stąd w większości testów takie słabe wyniki otrzymuje ten procek, póżniej nie ma co się dziwić, że takie opinie skrajne są na jego temat

zgadza sie, ale nie uwazasz ze jest to troche dziwne ze amd wypuszcza wielordzeniowe procesory i rownoczesnie karty ktore tych rdzeni nie potrafia tak dobrze wykorzystac jak nvidia?z tego co czytalem to nie kwestia sprzetu tylko samych sterownikow do niego, wiec nie wiem czemu nie wypuszcza sterownikow na radeony zeby wykorzystywaly lepiej te rdzenie

Link to post
Share on other sites

dokładnie zabawne z tymi grafami pod procki, że konkurencja robi dla konkurencji dobrze :) a sami dla siebie żle, może się wymienili że będą robić dla siebie na wzajem :), fakt to mega bez sensu !!! że AMD FX nie trybi z AMD RADEON :D może jakiś wewnętrzny koblikt firmy AMD procki vs karty grafiki czyżby działy tej firmy się nie lubiły? . To znaczy że większość testów w grach na FX-ach z RADEONAMI są tak naprawdę nie rzetelnymi testami... które żle wpływają na potencjał FX-ów wręc go jakby to ująć specjalnie wręcz z premedytacją osłabić te FX-y w rankingach i testach

Link to post
Share on other sites

dokładnie zabawne z tymi grafami pod procki, że konkurencja robi dla konkurencji dobrze :) a sami dla siebie żle, może się wymienili że będą robić dla siebie na wzajem :), fakt to mega bez sensu !!! że AMD FX nie trybi z AMD RADEON :D może jakiś wewnętrzny koblikt firmy AMD procki vs karty grafiki czyżby działy tej firmy się nie lubiły? . To znaczy że większość testów w grach na FX-ach z RADEONAMI są tak naprawdę nie rzetelnymi testami... które żle wpływają na potencjał FX-ów wręc go jakby to ująć specjalnie wręcz z premedytacją osłabić te FX-y w rankingach i testach

dla mnie niezbyt zabawne bo wybuliłem na radeona a teraz się okazuje dlaczego w niektórych grach tak słabo mi chodzi z fx-em, z tymi testami to na to wychodzi ze tak jest, skoro np w assassins creed 3 na fx8350 po zamianie radeona na nvidie tej samej klasy jest przyrost 20 klatek, a wlasnie w ta gre nie moglem pograc na tej konfiguracji bo mnie wkurzaly duze spadki fps, juz wystawilem radeona na sprzedaz, jakby ktos byl zainteresowany moze zerknac http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd-7950-gw-30-mies-i3615982840.html

karta bardzo wydajna, ale jak sie okazalo nie z procesorem amd

 

Edytowane przez rafal.1983
Link to post
Share on other sites

to napisz jakies wyniki jak juz sprawdzisz

Na pokładzie mam już tego FX 8320@4.5GHz+dla przypomnienia Asus GTX 670 OC przetestowałem dziś w BF4 i wynik na Conquest 64 graczy moment po zburzeniu budynku, test 5min we frapsie, ustawienia FHD ULTRA MSAA 4x - Min. 39fps: średni 57.

Mnie osobiście taki wynik w zupełności satysfakcjonuje

Edytowane przez vitucky
Link to post
Share on other sites

Na pokładzie mam już tego FX 8320@4500GHz+dla przypomnienia Asus GTX 670 OC przetestowałem dziś w BF4 i wynik na Conquest 64 graczy moment po zburzeniu budynku, test 5min we frapsie, ustawienia FHD ULTRA MSAA 4x - Min. 39fps: średni 57.

Mnie osobiście taki wynik w zupełności satysfakcjonuje

masz moze Tomb Raidera? Na nim tez podobno z fx-em o wiele lepiej chodzi nvidia niz radeon, roznica 10-15 klatek

sory pomyłka, zle popatrzylem na wykresy, akurat w Tomb Raiderze jest minimalna roznica

Edytowane przez rafal.1983
Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/art53648-3.html tu masz wszystkie gry i wyniki

jednak ten pclab sie do czegos przydał, szkoda ze wszystkich analiz nie robia na nvidii i radeonach, wtedy by sie od razu rzuciło w oczy zeby nie brac do fx-ow radeonow

Na pokładzie mam już tego FX 8320@4.5GHz+dla przypomnienia Asus GTX 670 OC przetestowałem dziś w BF4 i wynik na Conquest 64 graczy moment po zburzeniu budynku, test 5min we frapsie, ustawienia FHD ULTRA MSAA 4x - Min. 39fps: średni 57.

Mnie osobiście taki wynik w zupełności satysfakcjonuje

gdzie ustawiałeś ten test graficzny? Ściągnąłem tez BF4 i nie widze zadnego testu graficznego

mam jeszcze jedno pytanie, jak wygląda u Ciebie teraz na gtx-ie obciążenie rdzeni procesora w grze?

ja na tym nieszczesnym radeonie tak samo jeden mam obciążony >90% a reszta tylko 40-50%

Edytowane przez rafal.1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...