Skocz do zawartości

FX 8350 - dziwny problem w grze


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

no tak, tu masz porównanie 5600K z 965BE http://anandtech.com/bench/product/676?vs=102

i tutaj takie czyste porównanie http://www.cpu-world.com/Compare/851/AMD_A10-Series_A10-6800K_vs_AMD_Phenom_II_X4_965_%28125W__BE%29.html

problem w tym że aby mieć APU trzeba mieć płytę pod FM2, a skoro zmiana płyty to lepiej iść jednak w intela :/ chociaż gdybym nie miał co robić z kasą to bym kupił tylko żeby sobie zobaczyć jak to działa :D (jakiś sponsor chętny? :rudolph: )

Link to post
Share on other sites

no tak, ale nie kupuje sie przeciez procesora na dwa tygodnie, skad wiesz ze nastepne gry nie beda ich wykorzystywac?nie wiesz tego przeciez

Kupuje się procesor na to co jest w tej chwili prawdę mowiąc kiedy 4 rdzenie intela nie dadzą rady myślisz że FX da?

Idąc twoim tokiem(błędnym) skąd wiesz,że technologia nie pójdzie do przodu i CPU będzie coraz mniej obciążony, a z gówna(rdzeń fx) bicza nie ustrzelisz smutna ale niestety to prawda w dodatku są również gry które korzystają nadal z 1-2 rdzeni tam fx są na poziomie i3.

Podsumowując trzeba myśleć co jest teraz( A TERAZ JEST INTEL) z wróżenia nic dobrego nie wynikło.

SORRY ZA OFF TOP

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety tak jest, jak obecne topowe intele zaczną odpadać w grach, to już dawno będą na rynku inne generacje procesorów które spełnią standardy, i wtedy i taki FX-8350 będzie badziewem i taki 4670k też będzie badziewem, także nie ma co patrzyć w przyszłość aż tak daleko i brać to co teraz jest lepsze


o ile się nie myle seria FX wyszła już daawno temu, i ciagle wszyscy mówią poczekajmy a gry zaczną ich moc wykorzystywać, sam w to wierzyłem kiedy miałem podstawkę na AM3+, minęło tyle czasu, tyle gier i gdyby miały coś pokazać to by pokazały, a tak skończyło się na wymianie na intela, i szkoda że tak późno bo mogłem to z rok temu zrobić, a nie łudzić się niepotrzebnie że AMD coś pokaże w końcu


ale oczywiście nie dissuje FX-ów bo to że do gier się niespecjalnie nadają, nie oznacza że to złe proce, gdybym miał brać sprzęt pod profesjonalne zadania i programy które używają wielowątkowości to bym na 100% brał 8350, albo 8320 i kręcił

Link to post
Share on other sites

Kupuje się procesor na to co jest w tej chwili prawdę mowiąc kiedy 4 rdzenie intela nie dadzą rady myślisz że FX da?

Idąc twoim tokiem(błędnym) skąd wiesz,że technologia nie pójdzie do przodu i CPU będzie coraz mniej obciążony, a z gówna(rdzeń fx) bicza nie ustrzelisz smutna ale niestety to prawda w dodatku są również gry które korzystają nadal z 1-2 rdzeni tam fx są na poziomie i3.

Podsumowując trzeba myśleć co jest teraz( A TERAZ JEST INTEL) z wróżenia nic dobrego nie wynikło.

SORRY ZA OFF TOP

w tej chwili jest to ze zarowno ten fx jak i intele pozwalacj grac w gry bez zadnych zacinek ktore by utrudnialy albo uniemozliwialy granie, ale jak to gdzies ktos kiedys dobrze napisal niektorzy musza widziec ze maja 100fps na frapsie zamiast 60 czy 70 bo inaczej by nie przezyli, co mnie interesuje ze max fps na intelu jest wiekszy,czy granie na 150 fpsach rozni sie czyms od grania na 60?

 

ponad tysiac pozytywnych opinii o fx-ie, rowniez o wydajnosci w grach a u nas ciagle to samo, ze on sie do gier nie nadaje http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113284

wyjątki od reguły, na masie nowych tytułów jest żenująco słabo.

podaj te nowe tytuły i ta zenujaca slabosc, to az z ciekawosci sprawdze czy naprawde taki tytuł jest rzeczywiscie niegrywalny

Edytowane przez rafal.1983
Link to post
Share on other sites

 

 

czy granie na 150 fpsach rozni sie czyms od grania na 60

nie różni (oprócz tych którzy muszą mieć zyliard fps bo inaczej to śmierć i zniszczenie)

ale jeżeli zestaw i5 + jakaś graficzna ciągnie mi crysis3 na 150 fpsów, a w tym samym czasie zestaw FX + ta sama grafika ciągnie na 80, następnie wychodzi crysis4 który na i5 chodzi w 60fpsach, a na FXie już tylko w 40tu to jest to problem, cena procesor + płyta dla i5 i FXa dużo się nie różni, ale jeżeli FX pociągnie krócej to trochę to nie ma sensu... a na 1155 czy 1150 włożysz mocniejszego proca (bo mówimy o i5), niestety na AM3+ już nic nie wyjdzie

Link to post
Share on other sites

nie różni (oprócz tych którzy muszą mieć zyliard fps bo inaczej to śmierć i zniszczenie)

ale jeżeli zestaw i5 + jakaś graficzna ciągnie mi crysis3 na 150 fpsów, a w tym samym czasie zestaw FX + ta sama grafika ciągnie na 80, następnie wychodzi crysis4 który na i5 chodzi w 60fpsach, a na FXie już tylko w 40tu to jest to problem, cena procesor + płyta dla i5 i FXa dużo się nie różni, ale jeżeli FX pociągnie krócej to trochę to nie ma sensu... a na 1155 czy 1150 włożysz mocniejszego proca (bo mówimy o i5), niestety na AM3+ już nic nie wyjdzie

jezeli tak bedzie to wtedy napisze ze fx jest zly w grach, narazie to jest tylko gdybanie

Link to post
Share on other sites

Maiałem 8350 przez ponad pół roku i naprawdę złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Grałem w wiele gier, starszych i nowych i zawsze było płynnie (wiem, że każdy inaczej pojmuje płynność w grze, mi wystarczy 50+ fps). Zmieniłem ma i5 tylko dlatego, że do nowej platformy musiałem dopłacić tylko 50€…i tak naprawdę bez włączania frapsa nie widzę większych różnic, chociaż faktycznie na i5 jest więcej klatek.

 

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Maiałem 8350 przez ponad pół roku i naprawdę złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Grałem w wiele gier, starszych i nowych i zawsze było płynnie (wiem, że każdy inaczej pojmuje płynność w grze, mi wystarczy 50+ fps). Zmieniłem ma i5 tylko dlatego, że do nowej platformy musiałem dopłacić tylko 50€…i tak naprawdę bez włączania frapsa nie widzę większych różnic, chociaż faktycznie na i5 jest więcej klatek.

 

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

no i to jest wiarygodna opinia, a nie ktos pisze ze fx wypada w grach zenujaco słabo tylko nie wiem na jakiej podstawie, skoro pewnie nigdy go nie mial

Link to post
Share on other sites

no i to jest wiarygodna opinia, a nie ktos pisze ze fx wypada w grach zenujaco słabo tylko nie wiem na jakiej podstawie, skoro pewnie nigdy go nie mial

 

Zamiast uprawiać myślenie życzeniowe lepiej przejrzyj wykresy wydajności których masz w necie całą kupę. To że ktoś grał na FX i był zadowolony wcale nie przeczy żenującej wydajności FX. Po prostu gry są mało wymagające a rozwój PC poszedł na tyle do przodu że do czasu upowszechnienia się gier na nową generację konsol będzie wystarczał nawet Low-end aby pograć w większość gier na przynajmniej średnich ustawieniach. Sam miałem FX4100@4,6Ghz, procesor ogólnie bardzo słaby do grania ale na tyle mocny że nie spotkałem się z grą która była by niegrywalna. Nawet WoT które wyjątkowo słabo chodzi na AMD jakoś dawało radę na wysokich detalach. Jednak to samo powiedzą Ci posiadacze i3 a nawet Pentium, oni też grają w GTA IV, BF3, CoD'y. Jeśli jednak taki "8 rdzeniowy" potrafi dostać po pupie od 2 rdzeniowych Inteli o znacznie niższym taktowaniu i dwa razy niższym TDP i niższej cenie to jak to nazwać inaczej niż żenada ?

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zamiast uprawiać myślenie życzeniowe lepiej przejrzyj wykresy wydajności których masz w necie całą kupę. To że ktoś grał na FX i był zadowolony wcale nie przeczy żenującej wydajności FX. Po prostu gry są mało wymagające a rozwój PC poszedł na tyle do przodu że do czasu upowszechnienia się gier na nową generację konsol będzie wystarczał nawet Low-end aby pograć w większość gier na przynajmniej średnich ustawieniach. Sam miałem FX4100@4,6Ghz, procesor ogólnie bardzo słaby do grania ale na tyle mocny że nie spotkałem się z grą która była by niegrywalna. Nawet WoT które wyjątkowo słabo chodzi na AMD jakoś dawało radę na wysokich detalach. Jednak to samo powiedzą Ci posiadacze i3 a nawet Pentium, oni też grają w GTA IV, BF3, CoD'y. Jeśli jednak taki "8 rdzeniowy" potrafi dostać po pupie od 2 rdzeniowych Inteli o znacznie niższym taktowaniu i dwa razy niższym TDP i niższej cenie to jak to nazwać inaczej niż żenada ?

to jak jest dla kogos zenujacy to go nie kupuje i po sprawie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...