Skocz do zawartości

FX 8350 - dziwny problem w grze


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

Witam

Mam dziwną sytuację z tym procesorem grając w Tomb Raidera. W niektórych miejscach występują spadki fps z 60 do 30 - 40. Karta graficzna nie jest w tym momencie obciążona na 100% więc wydawałoby się ze to przez procesor, ale o dziwo po zmniejszeniu ustawien graficznych z ultra na normal spadki juz nie wystepuja w tych miejscach, więc w czym moze byc problem? Załączam dwa przykładowe screeny z tej samej lokacji z ustawieniami ultra i normal. Zauważyłem ze w ustawieniach ultra w tych miejscach wzrasta zużycie jednego z rdzeni do prawie 100%, przy zmianie na normal jego użycie jest mniejsze, czyżby tu mogło chodzić o słabą wydajność jednego rdzenia? jeżeli tak to co ma do tego w takim razie jakość grafiki?

Ultra       http://scr.hu/1sqi/5fjht

Normal   http://scr.hu/1sqi/7b7c7

Edytowane przez rafal.1983
Link to post
Share on other sites

jest to możliwe

odpal TRa, wyjdź do pulpitu, otwórz menadżer zadań, znajdź proces od tomb raidera, daj na niego prawym i wybierz "ustaw koligacje"

zapewne będziesz miał tam zaznaczone wszystkie rdzenie ale ja bym dał mu tylko rdzenie 5 6 7 8 ponieważ pierwsze 4ry mogą być najbardziej wykorzystywane przez system i programy w tle i zobacz co z tego wyniknie :]

Link to post
Share on other sites

jest to możliwe

odpal TRa, wyjdź do pulpitu, otwórz menadżer zadań, znajdź proces od tomb raidera, daj na niego prawym i wybierz "ustaw koligacje"

zapewne będziesz miał tam zaznaczone wszystkie rdzenie ale ja bym dał mu tylko rdzenie 5 6 7 8 ponieważ pierwsze 4ry mogą być najbardziej wykorzystywane przez system i programy w tle i zobacz co z tego wyniknie :]

zrobiłem tak, taka sama sytuacja

http://scr.hu/1sqi/duevc

Link to post
Share on other sites

hmm, ale z tego co widzę te rdzenie mają praktycznie full load teraz, to już coś dodaj w takim razie 3 i 4ty jeżeli nadal będzie tak samo (a będą one na 100%) to znaczy że albo to tak ma, albo graficzna nie wydala

ok, ale nie rozumiem jednego, dlaczego wydajność miałaby wzrosnąć przy zmniejszeniu ilości rdzeni?

to ma jakieś znaczenie czy bedzie 4 na full czy rozłoży się to na 8?

Edytowane przez rafal.1983
Link to post
Share on other sites

nie tyle przy zmniejszeniu co przy przeniesieniu obciążenia, raz to co Krystian69 pisze, praktycznie żadna nie wykorzystuje więcej jak 4rech, a dwa jak pisałem pierwszy i drugi zazwyczaj są obciążone systemem i procesami w tle

i można też było zobaczyć czy gra obciąża tak naprawdę procesor aż tak bardzo, może zwyczajnie karta nie wydala w tych momentach, być może wtedy jest zyliard więcej cieni i terenu do obliczenia i stąd spadek fpsów

Link to post
Share on other sites

nie tyle przy zmniejszeniu co przy przeniesieniu obciążenia, raz to co Krystian69 pisze, praktycznie żadna nie wykorzystuje więcej jak 4rech, a dwa jak pisałem pierwszy i drugi zazwyczaj są obciążone systemem i procesami w tle

i można też było zobaczyć czy gra obciąża tak naprawdę procesor aż tak bardzo, może zwyczajnie karta nie wydala w tych momentach, być może wtedy jest zyliard więcej cieni i terenu do obliczenia i stąd spadek fpsów

w ogóle dziwny ten procesor, zmieniłem go z phenoma 965 i tam gdzie były spadki sa tak samo, najdziwniejsze jest to ze po zmniejszeniu taktowania na 2,5 GHZ wydajność w grze jest prawie identyczna, sprawdziłem to bo gdzieś to kiedyś czytałem, grafika w tym momencie nie jest przeciążona, tak jak na 1-ym screenie, 67% a sa spadki, sprawdzalem to dokladnie, rzeczywiscie sa momenty gdzie grafika ma 100 i wtedy sa spadki ale akurat w tym przypadku ma jeszcze zapas

Takie uroki FX'a :P a jakie masz gpu ?  

no wlasnie zaryzykowalem jego kupno mimo ze slyszalem rozne opinie, ale w artykulach gdzie byly testy min fps na nim byl ok 60, wiec nie wiem jak oni robia te testy, w tym momencie gralem na pozyczonym radeonie 7950 zeby sprawdzic wydajnosc wlasnie procesora

Link to post
Share on other sites

Jest prawie taki sam :P A teraz policz sobie tą różnice co musiałeś dopłacić do fx i sprawdź co byś kupił z intela 100% lepszego proca :P Ale ja nie bede ci tłumaczył bo przecie nie chodzi o to w tym wątku :P A i na jakim mobo siedzi ten proc i jakie masz w końcu gpu ? 

Edytowane przez Krystian69
Link to post
Share on other sites

Jest prawie taki sam :P A teraz policz sobie tą różnice co musiałeś dopłacić do fx i sprawdź co byś kupił z intela 100% lepszego proca :P Ale ja nie bede ci tłumaczył bo przecie nie chodzi o to w tym wątku :P A i na jakim mobo siedzi ten proc i jakie masz w końcu gpu ? 

wiem, sprawdzalem to ale nie chcialo mi sie wymieniac plyty, jak taki sam, zobacz na porownanie

http://www.anandtech.com/bench/product/697?vs=23

Jest prawie taki sam :P A teraz policz sobie tą różnice co musiałeś dopłacić do fx i sprawdź co byś kupił z intela 100% lepszego proca :P Ale ja nie bede ci tłumaczył bo przecie nie chodzi o to w tym wątku :P A i na jakim mobo siedzi ten proc i jakie masz w końcu gpu ? 

asus m5a97 r2.0 i radeon 7850

Link to post
Share on other sites

Kolego APU to jest w ogóle inna bajka :)

tzn? sprawdzalem jakis model w tym przedziale cenowym i mial mniejsza wydajnosc od fx-a w grach

jeszcze opcja taka, że masz włączony V-sync i tam gdzie grafa nie wydala puszcza co 2 klatke i z 60 robi się 30, weź wyłącz V-sync i wtedy spróbuj, FX powinien wystarczyć spokojnie do tomb raidera

rzeczywiscie, po wyłączeniu tej opcji spadki sa mniejsze, tam gdzie bylo 40 teraz jest 50, specjalnie to włączyłem bo po co ma mi karte obciazac na full jak to nie ma roznicy czy 60 czy 100 klatek

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...