Skocz do zawartości

Recommended Posts

We wtorek/środę będę miał u siebie SRH240 po bas modzie, pewnie coś tam skrobnę na blogu.

 

Jutro natomiast postaram się podjechać do RMSu i posłuchać K550, a także innych AKGkòw. Jakby co to napiszę.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Poszukuję sprawdzonych słuchawek nausznych do 200zł. Obecnie jestem posiadaczem KOSSów UR40, z których jestem w miarę zadowolony. Jednakże słuchawki są już dość wysłużone, lewy kanał czasem jest, czasem go nie ma, więc chciałbym zakupić coś nowego i lepszego. Nie chcę się bawić w dożywotnie gwarancje, serwisy, bo przerabiałem to już bodajże 3 razy z tą sztuką ;)

 

Czego oczekuję:
-jakość dźwięku na poziomie KOSS UR40 lub lepsza
-lepszy bas
-wygoda na poziomie UR40
-otwarte/zamknięte - w sumie bez różnicy, ale preferuję te drugie
-kabel co najmniej 2m

 

Nie jestem audiofilem, słucham dość często przeróżnej muzyki z naciskiem na tą mniej ambitną, od czasu do czasu gram w gry na PC. Nie znaczy to jednak, że zadowolą mnie jakiekolwiek pierdziawki, bo cenię sobie jakość. Mam zintegrowaną kartę dźwiękową + stery od Realteka.

 

Torchę poczytałem, popisałem i dostałem 2 sensowne propozycje: CAL! oraz Superlux HD681 EVO. Które z nich wybrać? Są jakieś sensowne recenzje Evo na internetach?

Link to post
Share on other sites
Torchę poczytałem, popisałem i dostałem 2 sensowne propozycje: CAL! oraz Superlux HD681 EVO. Które z nich wybrać? Są jakieś sensowne recenzje Evo na internetach?

 

CAL! i Evo to podobne słuchawki grające ciepłym dźwiękiem. Wygoda w CAL, to dyskusyjna sprawa, nie maja dużych nauszników, na szczęście docisk jest bardzo mały. Trochę lepiej wyglądają pod tym względem EVO, ale tutaj by być pewny komfortu trzeba je osobiście założyć.

 

za mało jednak napisałeś o swoich preferencjach. Dźwięk na poziomie Koss UR40, nie wystarcza, by dokładnie określić kryteria ,ale dobra najpierw pytanie, czy będziesz mieć zamiar w przyszłości kupić kartę ?

 

na razie proponowałbym Superluxy HD681 + X-FI z allegro zmieści się w 200zł.

 

@edit.

aurvany tez nie są jakieś wybitnie dobrze wykonane. Beznadziejny przewód, delikatna konstrukcja pałąka. Evo pod tym względem lepiej siei plasują. Jeśli wolisz jasny dźwięk z trochę lepiej znaczoną przestrzenią -HD681 , ciemniejszy -EVO.

Link to post
Share on other sites

Naprawdę bardzo trudno mi sprecyzować kryteria na podstawie KOSSów, bo niestety nie znam "profesjonalnego" słownictwa. Ale prosto mówiąc, szukam słuchawek, które nie będą za bardzo eksponować wysokie tony. Nie chciałbym, aby wydawały z siebie ostre dźwięki. Nie zależy mi, aby słyszeć dobre brzmienie perkusji, bo i tak rzadko kiedy słucham np. rocka. Preferuję raczej słuchawki ciemne, ciepłe z przyjemnym, łagodnym, ale głębokim basem. KOSSy charakteryzują się raczej tym, że góra gra większą rolę niż dół. Bas nie jest wyrazisty. Lubię odpalić sobie jakiś porządny film z dobrym dźwiękiem i w słuchawkach usłyszeć takie kinowe "bum" jak się coś wali bądź ktoś strzela. KOSSy tego nie mają, a np. taniutkie Philipsy SHP2500 już tak.

 

Co do karty dźwiękowej - przymierzam się do kupna, ale czy w najbliższej przyszłości ją zakupię? Nie wiem, choć chciałbym. Chociażby jakiegoś Xonara DG.

 

I jeszcze kwestia długości kabla. Czy Superluxy mają w zestawie jakąś przedłużkę? Jeśli tak, to czy jest warta używania czy może strata jakości jest na tyle duża, że lepiej zainwestować w recabling?

Edytowane przez robson2222
Link to post
Share on other sites

do twoich wymagań proponuję Superluxy HD330 oraz EVO.Superluxy nie maja przedłużki, a w przypadku EVO warto je modować. Informacje na temat temat znajdziesz na audiofanatyku, myślę, ze warto wycisnąć z nich więcej.

 

zapytałem o kwestie kupna układu, bo o ile EVO na integrze będą hulać, to w przypadku HD330 można się spodziewać więkrzych niedoborów, zwłaszcza w basie.Nawet nie jest pewny, czy taki DG będzie wystarczająco napędzał HD330, bo do normalnego wzmacniacza słuchawkowego nieco mu brakuje.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...