Skocz do zawartości

Konkurs SilentiumPC & Nvidia - dyskusja


Recommended Posts

 

 

Ja mam taki mod maskujący skazę na plastiku ;p

 

Tak między nami to kartka Ci się nie pokrywa z danymi twojej osoby,a ze jesteś modemLokalnym to chylę czoła

widze że wielka szydera zdominowała to forum ,,,,,

 i jak sądze każdy zrozumiał moje zgłoszenie do konkursu.

Przesłanie było oczywiste. 

Link to post
Share on other sites

Przesłanie? Ja tam widzę tylko kolejny do bólu zwyczajny build ze słabo ułożonym okablowaniem i odstawionym na choinkę Fortisem, zgłoszony do konkursu "modingowego". Nie żebym się zastanawiał, gdzie tam jest ten modding... jedyny prawdziwie moddingowy projekt pokazał PatrykT. Podciągnąć pod to określenie można buildy - mój i Greqone, gdzie może kolosalnych zmian względem części dostępnych masowo w sklepach nie ma ale jakieś te znamiona "mod" są (ja mam lekko przerobiony top, dorobiony system montowania zbiornika wyrównawczego, przelutowane ledy podświetlające panel i/o). 

 

Komentarz jest nieodzowną częścią forum internetowego, jeśli ktoś do konkursu MODINGOWEGO wrzuca zwyczajny build, w którym nie tylko nie raczył ułożyć kabli (bo o takich "frykasach" jak dobranie kolorystyczne podzespołów nie wspominam), ale czasem wrzuca sprzęt zakurzony jakby leżał rok w komórce, to sam naraża się na szyderę. Jest to robienie sobie jaj z samych założeń konkursu, który zamiast "pokaż zmodowany komputer" przekształca się w "pokaż byle co i wygraj kupon na towar". 

 

Jeżeli w konkursie MODINGOWYM tylko 2 uczestników w całej puli ma oploty kablowe to jest FARSA, a nie modding.

 

PS: Kartka pokrywa się z danymi mojej osoby, bowiem skrótu "XOR" używa nawet administrator tego forum ;> 

Link to post
Share on other sites

PS: Kartka pokrywa się z danymi mojej osoby, bowiem skrótu "XOR" używa nawet administrator tego forum ;> 

 

 

Właśnie ,to taki mój offtopic

Ja mam taka cicha nadzieje że każdy który zgłosił swoje uczestnictwo w konkursie...........

Postara się ukończyć pracę nad modem swego blaszaka.

Czyli przedstawienie  zdjęcia pod koniec zgłoszeń! Zmodują blachę do wymogów konkursu,w toku zrozumienia (Bo pokazali co mają)

Moja fota przedstawia tylko tyle jak można skutecznie zmodyfikować fortisa gdzie temp.CPU to 25st w spoczynku ,a w stresie 49st

Przy taktowaniu 4,2GHz. 

Link to post
Share on other sites

Modding rozumie się przez ingerencję w stan fabryczny urządzenia, wymiana wentylatora to nie modding... wymiana wentylatora, to ... wymiana wentylatora na inny dostępny w wolnej sprzedaży. Jakbyś tego Fortisa pomalował, wykonał maskownicę na ostatni fin albo przerobił łopatki wentylatora - wtedy mówimy o "moddingu". 

 

PatrykT wykonał modding obracając tackę w obudowie i przemalowując ją. Oplótł także kable zasilacza i wykonał wiele mniejszych lub większych przeróbek względem produktu dostępnego powszechnie w sprzedaży - to jest idea "moddingu".

Link to post
Share on other sites

Chyba ,nie zrozumiałeś co napisałem. 

ja nie twierdzę że coś zmodyfikowałem. choć dla mnie dołożenie drugiego wenta jest w pełnym stopniu pokazaniem jak coś może działać lepiej więc można nazwać to korekta.

Cały mój poprzedni post informuje o tym że pokazane zdjęcia uczestników sa przykładowe i poddają je modingowi co do wymogów ,więc niech się postaraja ułzyć kabelki ,kupić przejściówki,zmienić obudowę... czyli doprowadzić nasz komputer do stanu ideału i spoglądać ciągle w ekran monitora!a nie tam jak nasz kabelek jest jajefajnie ułożony.

Link to post
Share on other sites

Nie są przykładowe... tylko są zdjęciami wystawionymi na konkurs. I beka spalona jest z tego, że ktoś pokazując publicznie zdjęcie nie jest w stanie usunąć na szybko kurzu, albo w ogóle zrobić zdjęcia zawierającego jakąkolwiek treść przekraczającą pudło, czy makro na logo karty graficznej.

 

Ja wychodzę z założenia że jak ktoś wychodzi na konkurs z czymś, to chociaż w małym stopniu ma cokolwiek do pokazania. I nie musi na to wydać dziesiątek tysięcy złotych, wystarczy ładnie pospinać kable, pomalować wnętrze starszych obudów na czarny mat, dodać cokolwiek od siebie - żeby odbiorca takich zdjęć, mógł za COKOLWIEK docenić ich autora. 

Link to post
Share on other sites

 

 

żeby odbiorca takich zdjęć, mógł za COKOLWIEK docenić ich autora. 

 

Właśnie i o tym ja mówię ,dlatego każy który myśli ze wyśle fotę z bebechami swego kompa i liczy na życzliwość to jest w błędzie.

Jak dalej sądze że temat ten założony tylko dla szydery,i z wcześniejszych postów wynika na to że co po nie którzy mają już tu blachy które maja 100% wygraną.

Link to post
Share on other sites

No jak nie ma za bardzo konkurencji, to wręcz niesprawiedliwością byłaby wygrana jakiegoś no-moda.

 

 

 

żeby odbiorca takich zdjęć, mógł za COKOLWIEK docenić ich autora. 

 

Doceniam i oceniam.

 

http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-690/-550/faktonline/634716717472357576.jpg

Link to post
Share on other sites

Jaki, kuźwa, wzór ?! Masz tak duży problem z przyswajaniem informacji ? Konkurs nie polega na tym, że ktoś wkleja zdjęcia "przed" i "po". Zgłoszenia mają zawierać foty kompa, który w stanie takim, w jakim na nich jest ma wziąć udział w konkursie i tyle. 

Link to post
Share on other sites

Hm... ale jakby się głębiej zastanowić...

To cały konkurs ponosi porażkę już przy jego rozpoczęciu/zaplanowaniu ponieważ...

Ilu jest "moderów" , którzy na poważnie, nie mówiąc o kawałku koszyka czy "paście" są w posiadaniu części od SPC i faktycznie coś w nich "rzeźbią" . Większość entuzjastów,a co mówiąc moderów, po prostu wybiera sprzęt innej klasy.

 

Czy źle myślę?

Link to post
Share on other sites

I tak, i nie.

 

Fakt, że "produkty" SPC są raczej budżetowe, ale taka Regnum może się podobać i przy odrobinie wysiłku pewnie dałoby radę zrobić w niej fajnego builda. Kwestia jakości wykonania to oczywiście inna sprawa ;)

 

Przez prawie dwa lata mojego udzielania się na forum widziałem wielokrotnie, jak ze starych i obdrapanych skrzynek powstawały małe dzieła sztuki. Jak komuś brakuje kasy, a ma talent i fantazję to nawet z takiego brzydala jak M23 będzie w stanie zrobić coś sensownego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...