Skocz do zawartości

Smartfon SAMSUNG Galaxy S 4


Recommended Posts

Witam

    Chciałbym kupić sobie nowego smartfona tylko nie wiem jakiego prócz tego że będzie firmy Samsung, moje pytanie do Was: dla czego smartfon który jest na witrynie: http://www.saturn.pl/smartfon-samsung-galaxy-s4-black,id-863000?gclid=COforKq33LkCFUSS3godOQMALQ jest taki drogi i czy jest

wart swojej ceny ? Niektóre sklepy internetowe chcą nawet 2800 zł za ten model.

Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi i pozdrawiam

Kuba

P.S. Z góry przepraszam jeśli temat omawianego Smartfona już był omawiany. 

Link to post
Share on other sites

Według mnie ten smartfon jest zdecydowanie nie warty 2499/2299 zł i to jest normalne, że w dużych sieciówkach (Media Markt, Saturn, Media Expert) będzie on drogi.

 

Swoją drogą ,czemu uparłeś się na Samsungi?

 

No i przydałoby się gdybyś podał swój budżet oraz zastosowanie smartfona, możemy doradzić coś lepszego.

Link to post
Share on other sites

@up A co złego widzisz w Samsungach?

 

Do autora:

Jestem szczęśliwym posiadaczem tegoż smartfona. Jedyne co może w nim przeszkadzać to plastikowa klapka na którą narzeka wielu ludzi (mi osobiście nie przeszkadza), jednak dzięki temu że jest taka a nie inna mamy wymienną baterię oraz slot na karty micro sd, czego często brakuje w high-endzie (np. HTC One). Ekran Super Amoled może ma trochę przejaskrawione kolory, mi się podobają ponieważ na ekranie nigdy nie jest nudno. Aparat o bardzo wysokiej rozdzielczości robi zdjęcia wyraźne, choć ma kłopoty przy złym oświetleniu. System działa szybko. Niektórzy narzekają też na lagi (przy przewijaniu pulpitów itd.) jednak jest prosta metoda na rozwiązanie tego problemu:

Wejście w opcje programisty i ustawienie wyboru na 'Animacja jest wyłączona' w trzech punktach: Skala animacji okna, Skala animacji przejścia i Skala długości animacji. Nie wpływa to w żaden widoczny sposób na system, a lagi znikają jak ręką odjął.

Długo mógłym pisać o tym telefonie ale poprzestanę na tym: Mimo iż nie kupiłem go w sklepie i nie byłem narażony na koszta tej wielkości uważam że jest wart swojej ceny, ma wszystko czego można by chcieć i jeszcze trochę zbędnych funkcji które można wyłączyć.

Link to post
Share on other sites

Wady SGS IV:

*obudowa

*ekran amoled ma słabą widoczność w słońcu (z powodu niskiej jasności)

*duża liczba bezsensownych aplikacji, które zajmują pamięć

*TouchWiz, a więc według mnie najgorsza (ponieważ jest zasobożerna) nakładka

 

 

W dodatku same megapixele nic ci nie dają, potrzebna jest porządna optyka (patrz na wyższe Nokii Lumie czy Sony Honami).Ponadto, rozdzielczość FHD jest wyłącznie zabiegiem marketingowym, ponieważ jest ona całkowicie przesadzona i już zwykłe HD wystarczy do smartfona, a przynajmniej procesor nie jest tak obciążony.

 

Tak prawdę mówiąc to Samsung jest głównym uczestnikiem wyścigu na cyferki - byle walnąć dużo megapixeli, 4 rdzenie o wysokim taktowaniu, jak najwięcej ramu i oczywiście jak największą rozdzielczość.

 

Swoją drogą, nowe SGS4 (i9505, 16GB pamięci, 24 m-ce GW) możesz mieć za poniżej 1900 zł.

 

Jeżeli możesz trochę poczekać to radzę ci przyjrzeć się Sony Xperia Z1 (Honami) - lepszy ekran, aparat, jakość dźwięku na słuchawkach, mocniejsze podzespoły, do tego wodoszczepny i pyłoszczelny. W ciągu miesiąca powinien wyjść do sklepów, a do końca roku powinna znacznie spaść (i nie przejmuj się sugerowaną ceną Sony, ona ma się nijak do rzeczywistości).

Link to post
Share on other sites
Tak prawdę mówiąc to Samsung jest głównym uczestnikiem wyścigu na cyferki - byle walnąć dużo megapixeli, 4 rdzenie o wysokim taktowaniu, jak najwięcej ramu i oczywiście jak największą rozdzielczość.

 

A Nokia? Dobrym przykład będzie tu  Lumia 1520ka - Snapdragon 800,Full HD ekran,20 MP kamera. :P

 

 

 

Jeżeli możesz trochę poczekać to radzę ci przyjrzeć się Sony Xperia Z1 (Honami) - lepszy ekran, aparat, jakość dźwięku na słuchawkach, mocniejsze podzespoły, do tego wodoszczepny i pyłoszczelny.
 

 

Ekran w Z1 aka Honami akurat raczkuję i nie ma szan z S4.I to jest główna wada w Honami. Aparat też nie jest rewelacyjny.

 

20 MP + przesłona 1/2.3  vs 13 MP + przesłona 1/2.2 u S4ki. Megapixele to nie wszystko,liczy się jakość.

Ty się sam wciągasz do MARKETINGU!

 

Od Sony oczekiwałem co więcej,a tu przeciętny aparat i do tego ekran bardzo słaby.Sony mogło się postarać i wstawić jakiś IPS,ale wolała wstawić TNkę...Wielka szkoda.......

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Sony w Honami oraz Z Ultra wstawiło dodatkowo Triluminos, które powoduje, że ekran nie ustępuje AMOLED'owi pod względem barw, lecz jest znacznie jasniejszy, dzięki czemu możesz korzystać z niego na dworze.

 

Co do aparatu

 

 Xperia Z1 wykonano z tych samych elementów, co kompaktowe aparaty cyfrowe firmy Sony, a zatem jest to najlepszy smartfon do robienia zdjęć.Aparat w urządzeniu Xperia Z1 zawiera przetwornik obrazu Exmor RS™ for mobile o przekątnej 1/2,3″ i rozdzielczości 20,7 mln pikseli, nagrodzony obiektyw G firmy Sony oraz inteligentny mechanizm przetwarzania obrazów BIONZ™ for mobile. Ponadto zastosowaliśmy w nim funkcję Superior Auto, która pozwala maksymalnie wykorzystać te technologie i nie martwić się o ustawienia aparatu. Co z tego powstało? Najwyższej jakości zdjęcia, jakie możesz sobie wyobrazić. A dzięki funkcji SteadyShot™ możesz także nagrywać piękne, płynne i stabilne nagrania wideo.

Link to post
Share on other sites
Sony w Honami oraz Z Ultra wstawiło dodatkowo Triluminos, które powoduje, że ekran nie ustępuje AMOLED'owi pod względem barw, lecz jest znacznie jasniejszy, dzięki czemu możesz korzystać z niego na dworze.

 

Xperia Z ULTRA jest na IPSie ,a Z1 na TFT. Nie porównuj TFT z Amoledem albo IPSem bo nie ma sensu......

 

Co do aparatu

 

LG G2 MIAŻDŻY Z1kę jeżeli chodzi o kamerę.Chociaż ma 13 MP. A wiesz dla czego?Bo LG2 ma stabilizacje optyczną,a Z1 cyfrową!Więc po co mi wciskasz te bzdury.....Sam się wciągnąłeś się w marketing..Szkoda gadać.....

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Kolory są porównywalne w Z1 i S4, lecz jeżeli mam wybierać między znacznie lepszą widocznością na dworze (Z1) a zauważalnie szerszymi kątami widzenia (S4) to na 100% wybiorę Sony. Prawdę mówiąc to AMOLED Samsunga dobrze sprawdza się tylko w domu, natomiast pokazuje na co go stać dopiero wieczorem i w nocy.

 

Hmm, nie wiem kiedy wrzuciliśmy LG L2 do tego porównania. Popraw mnie jeżeli się mylę, ale Samsung Galaxy S4 Zoom jest znacznie lepszy niż ten LG :D

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą ,czemu uparłeś się na Samsungi?

 

Nie uparłem się na Samsungi, po prostu wiem że jest to dobra firma.

 

No i przydałoby się gdybyś podał swój budżet oraz zastosowanie smartfona, możemy doradzić coś lepszego.

Mój budżet przeznaczony na smartfon to 800, 1000 do 1200 zł. 


     Chciałbym uwolnić się od swojego starego telefonu „Nokia X2” i kupić smartfon na długie lata. Chciałbym żeby posiadał system operacyjny Android, wracając do „Samsung Galaxy S4” który podałem w linku, ma pamięć 16 GB nie wiem jak dla innych ale dla mnie to za dużo, wystarczy mi 6 do 8 GB.

    Aparat tutaj akurat nie jest  najważniejszą rzeczą. Dobrze by było gdyby smartfon posiadał dyktafon. A firmy smartfonów jakie mnie interesują to: Sony, Philips, LG i innych znanych i tym samym uznanych firm.

 Z góry dziękuję za odpowiedź(i) i pomoc w wyborze smartfona.

 

Kuba

 

Link to post
Share on other sites

 

Nie uparłem się na Samsungi, po prostu wiem że jest to dobra firma.

 

Czemu tak uważasz ?

Dla mnie szajusngi to:

-badziewne plastiki

-Mulący touchwiz

-Awaryjne (s2/s3 padające pod ładowarkami )

-Wpierdzielanie cyferek co by mieli miano najwydajniejszego smartfona(nie chodzi mi tu o działan ie tego softu co na tym siedzi)

-Wpychanie mnóstwa nie potrzebnych śmieci.

-Słaba polityka aktualizacji softu(w sumie nie jedyni LG jeszcze gorsze)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za taką kasę to możesz poszukać Samsunga Galaxy S3, ponieważ S4 kosztuje minimum 1800 zł.

 

Ja polecam następujące smartfony:

*Sony Xperia SP (bardzo fajny smartfon, mój ulubieniec z Androidów)

*LG Optimus G (najwydajniejszy)

*LG Nexus 4 (gorsza wersja LG Optimusa G)

*HTC One X+ (może być cięzko wyrwać do 1200zł)

*Samsung Galaxy S3 (najsłabszy)

Link to post
Share on other sites

Poczytaj sobie opinie właścicieli np tutaj

http://forum.android.com.pl/f840/

Masz tam tematy takie jak " pierwsze wrażenia" " zdjęcia zrobione S4"  " czas pracy baterii" itd.

 

Gdzie bym nie wszedł w temat o samsungu to widze wpisy "plastikowe gó**o". Mam s2 s3 i s4. W żadnym z tych telefonów plastik w żaden sposób nie przeszkadza ani nie jest żadną wadą. Poczytaj oponie w tym temacie i zadecyduj. Co by nie mówić, telefon z oryginalnym romem od producenta - w moim przypadku jakiś SFR lagował, mulił. Po przesiadce na ten rom nie ma mowy o lagach.

http://forum.android.com.pl/f842/wiechorom-jb-v2-xxudmh8-4-2-2-aroma-pl-ota-16-09-2013-a-338096/

 

To samo z S3

http://forum.android.com.pl/f551/xxufme7-16-09-13-archidroid-v1-6-3-1-stabilny-elastyczny-zoptymalizowany-wspaniaa-y-292818/

Trzeba dobrać odpowiedni rom i telefon pięknie śmiga.

 

Od siebie polecam S4

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

S4 to praktycznie pozbawiona błędów S3 i to za dość wysoką cenę. Ogólnie to tak jak pisał Tabalan, nie licząc Xperii, którą pewnie posiada. To Optimus G bije S4 i poczynając od wykonania, po same działanie i wydajność.

 

 

Autorze masz tu najtaniej nowiutkiego Optimusa G http://allegro.pl/nowy-lg-e975-optimus-g-white-gw24m-ce-najtaniej-i3562042490.html Nie zwracaj uwagi na zdjęcie,bo jest pomyłka..

Tutaj nie polecam brać, bo telefony z zagranicy ściągane i mogą być problemy z gwarancją, sam się tak nadziałem.

Edytowane przez mozilla007
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...