Skocz do zawartości

anemus

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  454
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez anemus

 1. @marik81 ale o co ci w ogóle chodzi? Bo sobie coś tam przeliczasz co nie ma większego sensu.   Tylko to z cyklu wiedzy bezużytecznej. Ważniejsze, że 145 osób z ha jak zakłada UE się nie da w skali globu wyżywić (nawet w UE te statystyki są przeszacowane o 30-40%).

  EDIT

  A mówimy o diecie pozwalającej w dobrym zdrowiu przeżyć 40-50 lat :P

 2. No niestety, decywilizacjonisci jacy powoli zaczynają znowu podnosić głowy i nadawać ton politycznej retoryce to raczej cofną nas do jaskiń. Jak słucha się "prof." Krzysia Zięby z jego decywilizacjyjnym zielonym post komunizmem i dociera, że ktoś jego i te jego nawoływania w podtekście do wyrznięcia jakichś 5 mld ludzi i zakazania postępu bierze na poważnie to raczej nie wróżę przyszłości ludzkości.

 3. 16 godzin temu, raiders napisał:

  Wytłumaczysz co to ma być  tzn po co w to wrzuciłeś  co to ma do rzeczy i do świata obecnego ?

  Próbujesz się w bić w retorykę i przekaz PiS  ze  niemiec zły niedobry  ,rudy to agent niemca  itp itd .....

   

   

  To zdjęcie to żadne odkrycie  a takich firm było dziesiątki jak nie setki .... Continental, BMW, Mercedes-Benz, Volkswagen, Siemens, Bayer, Agfa, Dr. Oetker, Hugo Boss, Allianz, Deutsche Reichsbahn (który przejął całą polską infrastrukturę kolejową), Lufthansa, Deutsche Bank, koncern IG Farben ... Adidas ... długo by wymieniać  i o czym to świadczy ?

   

  Firmy dorobiły się  mniej lub bardziej  czy to dobrze    nie wiem ,czy to moralne  pewnie nie ,ale znając  metody i arguenty nazistów  pewnie wielkiego pola do manewru nie było .

  Ale co my patrzymy na  II WŚ  .... jak obecnie od  UA/ Rosji dzieje się to samo

  Tylko nie mów mu, że Stocznia Schichaua i Stocznia Cesarska, które połączono po wojnie w Stocznię Gdańską budowały uboty i okręty wojenne korzystając z pracy niewolniczej jeńców i więźniów pobliskich obozów ;)

  • Haha 1
 4. 10 godzin temu, Genghis Khan napisał:

  W sumie to mam dylemat, ktore zostawic, maja to byc uniwersalne buty raczej do jeansow. Reebok wydaje sie wygodniejszy, piankowa podeszwa.

   

  20240406_090230sm.thumb.png.dff0cc37cbe5c997ab981ed4c84b02be.png

  Najlepiej obydwie pary

  • Lubię to 1
 5.  

  W dniu 28.03.2024 o 23:13, AudiAWX napisał:

  Jak to gdzie...?
  Na Morelu bez gwarancji, bo to UE.
  Ale działa, nowy,zaplombowany,nietykany,git.
  A i tak go potłukę i te ich wszystkich gwarancje można sobie wsadzić...

  Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
   

  Tak żem coś czuł że coś z dziwnej dystrybucji albo fv-m

  Nie rozpoznaje apki bo rzadko u nich coś kupuję. Naciąłem się na używkę i mam traumę ;)

   

 6. 23 godziny temu, ALF napisał:

  Muszę w autobusie taką momo zainstalować sobie ale czad :lol:

  Jeszcze jakiś fajny kubełek z szelkami i te miny ludzi na pętli jak widzą jak kierowca w ognioodpornym kombinezonie zakłada ognioodporną kominiarkę i kask przygotowując się do odjazdu :D

   

   

  • Haha 1
 7. Taki komunikat może wystąpić jak jest za mało pamięci, zarówno wewnętrznej jak i ram lub jak są uszkodzone pliki cache więc zrobiłaś wszystko co trzeba.  Możliwe, że coś z samą wersją Miui. Czego cache czyściłaś? UI systemu, System UI plugin i Usługi Google Play? To w sumie nie ma znaczenia bo przy przywracaniu i tak wywala wszystko. Aplikacji nie udało się przenieść bo potrzebują działać na wewnętrznej czy nie dało się czegoś skopiować (obstawiam pierwsze bo opis wygląda na osobę zorientowaną co robi)? Kiedyś na Mi10 wystarczyło wyczyścić cache tych trzech usług i pomagało (plus wywalenie aktualizacji pluginu systemowego ui raz bo coś się gryzło)

 8. W dniu 1.03.2024 o 16:57, ALF napisał:

   

  wulkan jak kiedyś zrobiliśmy w piaskownicy na osiedlu to dozorca nas później ganiał %-)

   

  Ahh, młodość... Wszystkie te rozwalone rakietami balistycznymi szopki, zjarane zagajniki i przykopcone wyposażenie piwnicy z samą piwnica włącznie, a nawet stół w pokoju po testach silników :D

  Niewinne zabawy z kapslami czy wulkanami były dla dzieciaków, my szliśmy w stronę Huti czy innego ISIS...

  • Haha 1
 9. Opcje dotyczące głośności dla urządzań BT masz w ustawieniach programisty. Często  gdy urządzenie się nie dogaduje po BT z smartfonem to w wypadku Xiaomi trzeba wejść w opcje "o telefonie" i wielokrotnie nacisnąć "wersję Miui" ("Wersje OS" w HyperOS")aż pojawi się "Już jesteś programistą". Następnie przechodzisz do "Dodatkowe ustawienia" - > "Opcje programistyczne", które powinny ci się pojawić. W nich odszukujesz "Wyłącz głośność absolutną" i przestawiasz względem tego co masz teraz ustawione.

  Poza tym warto wejść do "Dźwięk i wibracje" - > "Efekty dźwiękowe" (w zasadzie to warto najpierw)  i zobaczyć czy korektor czy profile ci nie duszą głośności oraz pobawić się opcją "Dostosowanie głośności" gdzieniegdzie dostępną, przynajmniej w Miui do 14 bo w HyperOS np na Xiaomi 13 nie (tutaj da się włączyć "Dolby" lub dźwięki Xiaomi", korektor ustawić i dostosować sterowanie na słuchawkach).

  Często sama aplikacja posiada opcje dot. "Normalizacji głośności" i to też potrafi psuć zabawę.

  W opcjach właczanych krótkimi kodami znajdziesz tylko test przycisków na urządzeniach BT.

  EDIT.

  Po dojściu do porządku z ustawieniami lepiej wyłączyć "Opcje programistyczne" (w każdej chwili można je włączyć ponownie) - na samej górze masz suwaczek.

 10. To nie są reklamy systemowe Xiaomi. Nie wiem co zainstalowałeś albo co miałeś zainstalowanego co po aktualizacji zamieniło się w malware ale to nie od Xiaomi. W budżetowcach Xiaomi reklamy pokazują się w konkretnych aplikacjach  i miejscach w systemie. W flagowcach nie pokazują się wcale. Na pewno nie walą w losowych wypadkach. Nigdy się z tym nie spotkałem. Na pewno nie w aplikacjach Google (klawiatura, dialer, aplikacja wiadomości) ani na pulpicie przy odblokowanym telefonie.

  To typowe objawy zainstalowania słupa reklamowego - aplikacji, która pod pozorem użyteczności służy tak naprawdę do wyświetlania reklam.

  @BlackCoffe to trochę rozdmuchana aferka z tą apką pluginu i w najgorszym przypadku mogła wymusić wipe data ale w większości nie robiła nic złego albo wystarczyło odinstalować w safe mode. U mnie przyszła tydzień przed aktualizacją do HyperOS i stało się... nic tak więc teoria o niekompatybilności z Miui jest nieprawdziwa. Z parowaniem aparatu to dali ciała, a szkoda bo model ciekawy.

  Edit.

  Na Xiaomi masz w panelu sterownia "antywirus" i podgląd apek, które rzadko używasz oraz te, które mają uprawnienia do działania w tle co możesz wyłączyć. Ze strony usług reklamowycgh Xiaomi to na pewno msa i miui demon oraz "tapety codzienne" oraz w poszczególnych aplikacjach Xiaomi w ich ustawieniach

 11. 5 godzin temu, marik81 napisał:

  Taka ciekawostka.
  Jeff Bezos to najbogatszy człowiek na świecie, jego majątek szacowany jest na 177mld dolarów.
  Żeby uświadomić Wam jak duża jest to kwota, to wyobraźcie sobie że codziennie od narodzin Chrystusa odkładacie 500000zł, (tak, pół miliona złotych), CODZIENNIE.
  Dziś Wasz majątek byłby dopiero w połowie tak duży jak obecny majątek Bezosaemoji33.png
   

  99% tego majątku to aktywa inwestycyjne - pusty pieniądz, magiczna miara naszego (zachodniego) pasożytnictwa zaklęta w finansowych bańkach spekulacyjnych. Cieszcie się, że tak bo ten pusty pieniądz by nas utopił, oczywiście i tak robi problemy od czasu do czasu. Jak bardzo pusty? To majątek 4x większy niż dzienne obroty na największej giełdzie świata. Jednym, słowem gdyby chciał to spieniężyć i wziąć gotówkę zabrakło by płynności giełdzie nowojorskiej. Zabrakło by na niej bieżącej gotówki co oznacza, że ten majątek sporo stracił by na wartości. Tak z 99%.

  To była by jego realna wartość. Przy okazji nasze pensje i majątki też by się  urealniły bo nie jest tajemnicą, że świat zachodni żyje tak 4-5x dostatniej niż sobie na to zapracowuje. Może takie oczyszczenie i otrzeźwienie było by wskazane?

 12. 8 godzin temu, marik81 napisał:

  Nie ma to jak obudzić się z ręką w nocniku.
  Czekam kiedy Europa zacznie mówić jakie to elektryki są nieekologiczne, bo przecież te wszystkie metale potrzebne do budowy baterii wydobywane są przez koparki spalające tony ropy.

  Już zaczynają. Z Elektrykami przecież nie chodziło o ekologię tylko ogólnie by ludzi zmusić do rezygnacji z samochodów, usidlić w gettach i w pełni kontrolować.

  Dla tego wybrano najbardziej bezsensowne rozwiązanie i blokuje się do teraz np wodór twierdząc, że z energetyki jądrowej jest "nieekologiczny" (dość karkołomna argumentacja). Elektryki dla tego celu mają fundamentalną zaletę oprócz wysokiej ceny - praktycznie likwidujesz rynek wtórny odcinając mniej zamożnych od dostępu do motoryzacji indywidualnej i sprowadzasz wartość rezydualną do zera przez co blokujesz zakup przez firmy/na firmy.

  Z europejskimi firmami motoryzacyjnymi wymyślono, że straty zrekompensują eksportem, usługami i systemami abonamentowymi ale Chińczyki ich przeorały z zaskoczenia.

  • Popieram 1
 13. W dniu 24.02.2024 o 18:06, BlackCoffe napisał:

  Napisałam, że to tania myszka marki krzak, ale spodobała mi się :P

  Zależy co, zwłaszcza jak się ma małą dłoń :P

  Ten jamnior to ma się dobrze. Pancia wydała 2x więcej na obrożę dla niego niż na myszkę dla siebie :D

   

  • Haha 1
 14. Kiedyś były czasy, teraz nie ma czasów. Każde pokolenie ma swoje wspomnienia i każde sobie je upiększa i klasyfikuje jako najlepsze z możliwych no bo to była młodość.

  ;)

  @BlackCoffe teraz popatrz jak uczelnie są niedopasowane do współczesności. Kupę wiedzy zalega składowane w sposób gwałcący najnowsze osiągnięcia w kwestii składowania i dostępu do wiedzy... Tak gdzieś w wczesnym paleoproterozoiku. I wcale tutaj nie rozchodzi się o kontrolę nad prawami intelektualnymi jakby ktoś wpadł na pomysł wyciągnąć to jako argument. Wiele bibliotek digitalizuje treści i uwspółcześnia dostęp ale to nie zmienia samego archaicznego podejścia.

   

  • Popieram 1
×
×
 • Dodaj nową pozycję...