Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema!

Możecie tu wypisywać książki które wg. was są godne przeczytania. Ja zacznę:

z takich co każdy zna:

-Seria Harry Potter

-Władca Pierścieni.

 

A z takich mniej znanych

(najlepsze książki jakie czytałem)

-Seria Kroniki Obdarzonych [Pięknie istoty, Istoty ciemności, Istoty chaosu,IV cz w trakcie tłumaczenia]

Link to post
Share on other sites

Ja ze z swojej strony polecam serie książek o wiedźminie Sapkowskiego.Mnie strasznie wciągły. Widzę że lubisz książki w tych klimatach więc powinna Ci się spodobać.I Gra o Tron też jest podobno super.Sam jeszcze nie czytałem bo w bibliotece tego nie da się znaleźć więc będę musiał zakupić własne egzemplarze.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie czytam "50 twarzy Greya". Całkiem niezła, w przeciwieństwie do ocen na sieci. Może za wiele kontrowersji w niej jest lub ludzie wymagają nie wiadomo jakiej tematyki.

Dorzucam "Spowiedź heretyka" no i klasykę "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Nie jestem jakimś wymagającym czytelnikiem :)

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Lukkasem . Literatura rosyjska jest naprawdę ciekawa . Czytałem Mistrza i Małgorzatę oraz Zbrodnię i Karę , obie książki w świetny sposób pokazują obyczaje i sytuację w Rosji . Szczególnie fajnie robi to Bułhakow , ponieważ przedstawia to w krzywym zwierciadle .

 

Lubię także książki Kinga , zawsze mnie one dość mocno wciągają .

Link to post
Share on other sites

Wiedźmin <3 + 2 powieści o Wiedzminie(których jeszcze nie czytałem), ale podobno też spoko, więc tak do pełnego zrozumienia można by :P

 

I przy okazji literatura Polska, czyli Ogniem i Mieczem, Pan Wołodyjowski, Potop oraz Quo Vadis którego nie skończyłem nigdy czytać :)

 

Z literatury zagranicznej nie czytam nic, bo Dzieci z Bulerbyn mnie do tego zniechęciły. Ale Polskich filmów z XXI w nie oglądam, bo gówna same :D

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio przeczytałem trzeci raz całą sage Wieśka + 2 opowiadania (ostatnie życzenie, miecz przeznaczenia) i 2 mniejsze opowiadania z książki Droga z której się nie wraca: jedno o tym samym tytule i drugie Coś się kończy coś się zaczyna. Poza Wiesławem łyknąłem jeszcze Hobbita, świetna książka. :)

 

Teraz mam w planach: Trylogie Husycką, Władców Pierścieni i Metro 2033/2034. :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś szuka dobrej Fantastyki to z całego serca polecam Malazańską Księgę Poległych, dla mnie bije Pieśń Lodu i Ognia (czyli Grę o Tron)

Rzeczywiście , świetnie się to czyta .

Ja natomiast polecę " Strach Mędrca " Patricka Rothfussa - dotychczas wyszły dwa tomy ( czekam na trzeci ) .

Polecam , to świetna fantasy .

Link to post
Share on other sites

"Sto lat samotności", "Lot nad kukułczym gniazdem", "Paragraf 22", ogólnie czarna seria PIW, "Popol Vuh", "Wielki Gatsby", "Mechaniczna (nakręcana) pomarańcza", "Kubuś fatalista i jego Pan", "Buszujący w zbożu", "Małżeństwo nieba i piekła" Blake`a, to tak na początek z klasyki. Dopełniamy "Wgrzesznikami" Cadigan, Fafrydem i Szarym Kocurem Leibera, twórczością P.K.Dicka, wcześniejszymi dokonaniami Ursuli K. le Guin, Tolkienem, R.E. Howardem, H.P. Lovecraftem, metafizyką E.A. Poe, Singerem, Gaimanem, Carrolem, literaturą rosyjską. Dopełniamy Ceramem i mistykami pokroju Mertona. To akurat na nadchodzący rok 2013 powinno wystarczyć :)

Edytowane przez gloryseeker
Link to post
Share on other sites

Jedną z lepszych jaką czytałem ostatnio :)

 

GEORGE DAWES GREEN - ZABIJ GO, MAMO. - "Kiedy Annie Laird, młoda kobieta samotnie wychowująca dwunastoletniego syna, znalazła się w składzie ławy przysięgłych w sprawie o podwójne morderstwo, nie miała pojęcia, że na uniewinnieniu oskarżonego bardzo zależy tajemniczemu człowiekowi zwanemu Nauczycielem - szarej eminencji miejscowej mafii. Annie zostaje poddana brutalnemu, a jednocześnie perfidnie przemyślanemu naciskowi, aby nakłoniła ławę przysięgłych do orzeczenia niewinności oskarżonego."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...