Skocz do zawartości

Xiaomi - cała prawda.


Recommended Posts

Obejrzałem do momentu gdzie ten on twierdzi, że jeżeli przeglądarka zewnętrznej firmy wysyła dane z trybu incognito to wina telefonu...

Przykre jest natomiast to że dla niektórych (sądząc po oglądalności) taki typ może być jakimś tam autorytetem.

Link to post
Share on other sites

 

 

4GB ram mi styka w terenie, nie narzekam.

u mnie na mi A2lite było superaśnie (czysty andek) ale po ostanim upgrade do 10 widać wyraźne spowolnienie.. nawet przeglądarka potrafi się podwiesić gdzie wcześniej nie było takiej opcji. 

 

Już nie chce wnikać czy to temat tego że "10-tka" jest na tyle cięższa czy to celowe działanie. 

 

że szpiegują? nie od dziś. Mam jednego kumpla "paranoika", nie ma żadnych aplikacji społecznościowych, żadnych danych personalnych na kontach, VPN-y i te sprawy. ale on to ma zawodowo - za dużo widział,  więc wychodzi na to że mniej wiesz - lepiej śpisz.  :D

Link to post
Share on other sites

Gdzieś widziałem że od antka 10 wymagane jest minimum 4GB ramu.

Więc na minimalnym już kiepsko.

Mam 6 i też jak 10 zapakowałem to czuję pogorszenie.

Ale tak patrzę na nowe wynalazki to 8GB się robi standardem i w rozsądnych cenach.

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

 

 

Dzięki za info z tą dziesiątką, będę wiedział na przyszłość żeby nie instalować bo chodziło mi to po głowie.
  Jeśli nie musisz to sobie odpuść, A2 lite miał nie dostać już 10-tki, ale ostatecznie stało się inaczej. Nie mówię że jakaś tragedia, bo bym już zmienił do tej pory soft/telefon ale spowolnienie da się wyczuć.  

A na tym cały "Lineage OS" wszystko Ci balanga? nie ma jakichś bugów? mam mieszane uczucia w stosunku do modzonych OS.

Link to post
Share on other sites

Lineage to kontynuator Cyanogenmoda, najbardziej popularnego custom roma ever chyba. W zasadzie to czysty android z rozbudowanymi ustawieniami pod kątem personalizacji i prywatności. Domyślnie nie zawiera żadnych aplikacji google, trzeba je doinstalować osobno. Z plusów to szybsze działanie, dłuższa praca na baterii (do wyboru 5 planów zasilania, po prawie 3 latach na zbalansowanym bateria spokojnie trzyma mi 36 godzin), polepszona prywatność, częste aktualizacje OTA (swego czasu codziennie, aktualizujesz tak często jak masz na to ochotę). Niestety ilość urządzeń z oficjalnym wsparciem jest niewielka, mój model dev porzucił już ponad rok temu. W tym roku na wiosnę (pewnie nudy z powodu korony :D) ktoś przejął projekt na parę tygodni, zaktualizował do androida 9 i znowu cisza. Dodatkowo mam roota i AdAway co załatwia problem większości reklam we wszelkich aplikacjach. Nie wyobrażam sobie korzystania z jakiejkolwiek nakładki, a w miarę czystego androida mają głównie motorole i nokie. Co do bugów to raz na parę tygodni-miesięcy przytrafi się zawiecha albo restart ale to chyba standard. Apka bankowa działa mi bezproblemowo a z tym bywa różnie przy custom romie i roocie. Już parę razy próbowałem sobie usprawiedliwić zakup czegoś nowszego (testowałem moto g7 power ale zwróciłem ostatecznie) ale jeśli działa i spełnia oczekiwania to po co? ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

HTC wypadło z rynku smartfonów (a robili całkiem niezłe) bo chyba pierwsze wyświetlało reklamy w systemie i ludzie zbojkotowali. Albo korpo nie uczą się na błędach albo ludzie są już wystarczająco urobieni. Sam osobiście na własnych sprzętach nie widziałem żadnej reklamy od dawna, czy to windows czy android.

Link to post
Share on other sites
HTC wypadło z rynku smartfonów (a robili całkiem niezłe) bo chyba pierwsze wyświetlało reklamy w systemie i ludzie zbojkotowali.

Nie dlatego. HTC zaczęło wypuszczać telefony w kosmicznych cenach, gdzie innej firmy podobny telefon szło kupić dużo taniej.

 

 

Gdzieś widziałem że od antka 10 wymagane jest minimum 4GB ramu

Raczej nie, bo android 11 uruchomi się tylko na smartfonach z ponad 2 GB RAM.

Edytowane przez wodego
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...