Skocz do zawartości

Problem z bootowaniem systemu po sklonowaniu systemu


Recommended Posts

Witam. Użyłem programu macrium reflect do sklonowania systemu ze starego dysku HDD na nowy SSD. Operacja przebiegła pomyślnie tylko w biosie nie mogę wybrać automatycznego bootowania z SSD bo go nie widzi-dopiero przy ręcznym wyborze działa. Jakieś rady? bo nieukrywam jest to dość denerwujące bo muszę za każdym razem wchodzić do BIOSa przy włączaniu komputera. Moja płyta to Asus H110M-C.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy dysk jest ustawiony w BIOS jako IDE (Native IDE) czy AHCI.

 

Sprawdź czy sterowniki Intel Rapid Storage Technology, Intel AHCI, Management Engine Interface, ew. BIOS jest aktualne.

Wprowadzane zmiany zazwyczaj poprawiają obsługę urządzeń.

Link to post
Share on other sites

SSD może być ukryte w opcjach bootowania HDD. 

 

I nie być widoczne w kolejce. 

 

Najpierw musisz ustawić boot dysków hdd z obecnego HDD na SSD i później dopiero w kolejce bootowania. 

 

W "boot" -> "hard drive bbs priorities" pewnie jest. 

 

CSM oczywiście tez może mieszać 

Link to post
Share on other sites
SSD może być ukryte w opcjach bootowania HDD

 

Jeśli masz SSD to opcje HDD są ukryte i na odwrót, panie mądraliński.......

Jak się nie znasz to zamilknij zamiast nabijać posty.

 

Co do problemu bootowania po klonie systemu to sprawdź co jest wpisane w MBR. Dopisz do MBR adres sektora rozruchowego klona i sprawdź wtedy.

Edytowane przez macfan-pl
Link to post
Share on other sites
Jeśli masz SSD to opcje HDD są ukryte i na odwrót, panie mądraliński....... Jak się nie znasz to zamilknij zamiast nabijać posty.

 

 

czy to moja wina, że producenci płyt głównych dają drugą kolejkę bootowania tylko dla SSD/HDD i nazywa się to "hard drive bbs priorities"  :?: 

Objawy wskazują że to jest problem, bo on może bootować na SSD (ręcznie z poziomu uefi/bios), tylko nie może dodać SSD do głównej kolejki bootowania.  Daję tutaj prawdopodobne rozwiązanie w jednym poście, a oskarżasz mnie o nabijanie postów?

samemu pisząc 

 

Co do problemu bootowania po klonie systemu to sprawdź co jest wpisane w MBR. Dopisz do MBR adres sektora rozruchowego klona i sprawdź wtedy.
 
Link to post
Share on other sites

@kokosnh: no, różnica jest taka że mój post (który sam zacytowałeś) opisuje, z 99% prawdopodobieństwem działające, rozwiązanie.....

podczas gdy Twój post teoretyzuje.......

 

Ale ok, nie mam ochoty (ani czasu) się kłócić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...