Skocz do zawartości

Dysk 2tb - odłączenie na pół roku


Recommended Posts

Raczej nie powinno się nic stać. Jeśli nie będzie miał przygód w postaci upadku lub wpływu silnego pola magnetycznego.

Może warto zainwestować w jakąś kieszeń na ten dysk i mieć go ewentualnie pod ręką.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie dopiero po kilku latach powierzchnia może się zacząć rozmagnesowywać, lub bity w sektorach oddziaływać na siebie. 

Co do sposobu przechowywania, najlepiej gdzieś w zamknięciu, gdzie nie będzie ruszany, z daleka od silniejszych pól elektromagnetycznych, czy zmian temperatury. 

Silikonowe opakowanie może być przydatne, aby ochronić elektronikę przed fizycznymi uszkodzeniami. 
Następnie wilgoć, tu się przyda hermetyczne opakowanie i pochłaniacze wilgoci. 
Na koniec napięcia elektrostatyczne, niestety im bardziej suche otoczenie tym o nie łatwiej. Uziemienie przechowywanego dysku może być dość trudne, sam mam jeden pomysł, ale nie mam pojęcia czy byłby skuteczny.    

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te aluminiowe badziewia z allegro w żaden sposób dysku przed drganiami i uszkodzeniem nie zabezpieczają. Kiedyś kupiłem samą kieszeń po Seagate: jest plastikowa, czyli znacznie lepiej tłumi drgania niż aluminium, ma stopki z pianki a sam dysk do kieszeni jest przykręcony na gumowym zawieszeniu. Zresztą  w Morele czy X-kom jest takie samo badziewie jak na allegro.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym w takiej obudowie nie trzymał, jak coś są specjalne silikonowe bumpery 10-20zł 
Do tego zwykły szczelny pojemnik plastikowy, kilka zł 
i pochłaniacze wilgoci (tu cena zależnie jaki skład, ale to nie są duże pieniądze) 
Co do uziemienia, to można wsadzić jakiś większy kawał żelaza do pojemnika plastikowego i podpiąć obudowę przyklejając przewód taśmą, od tego kawałka (sam kawałek uziemić przed tym). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...