Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam pewien problem. Od jakiegoś czasu podczas użytkowania komputera, restartuje się on samoistnie, niezależnie od sytuacji. Oddałem go do serwisu to gościu powiedział, że karta graficzna do wymiany, reszta jest ok. Postanowiłem przetestować na zintegrowanej i wygląda to podobnie, nadal restarty. Tyle, że używając zwykłej karty to restartował się pod większym obciążeniem. Na zintegrowanej testując to nie ma reguły. Ktoś ma jakieś pomysły? Jakieś rady? Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Link to post
Share on other sites

W sumie mój sprzęt ma niecałe 2 lata, a jego specyfikacja to:

 

-Intel i-4460;

-zasilacz corsair vs serires 450W;

-palit gerforce gtx 750 ti;

 

Reszty nie pamiętam, musiałbym poszukać faktury.Byłem już gotów kupić nową kartę graficzną, ale jeśli działa to podobnie na zintegrowanej karcie to już sam nie wiem cóż robić, a z tego co mi mówił gościu z serwisu to właśnie karta jest problemem.

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie mam drugiego. Nie mam jak sprawdzić, ale mogę też dodać w sumie, iż pracowałem na 2 monitorach jakiś czas temu. Jeden stary podpięty był pod vga, drugi po hdmi i po jakimś czasie zaczął mi obraz świrować, jakieś paski, kropki itp. Jak podłaczyłem 1 monitor było ok wszystko, nie ważne który. No i właśnie od miesiąca gdzieś mam te losowe restarty komputera. Wcześniej bywało to pod obciążeniem np. podczas gry ewentualnie jak chodził po 12 h. Ostatnio odłaczyłem palita 750 ti i myślałem, że to ustało, ale po 1 dniu gdzieś wróciło. Teraz to wygląda na bardziej losowe restarty. Na karcie zintegrowanej grałem z 3 h było ok, później restart, a ostatnio przeglądałem internet w kilku kartach i restart.

Link to post
Share on other sites

Czy log został zapisany w momencie crash-u i co robiłeś w czasie zapisywania loga? Maksymalne użycie CPU to zaledwie 50%. Następna sprawa to napięcie 12V, które jest rejestrowane przez HWiNFO jako 1.162V. Można dopuścić, że jest to błąd czujnika lub odczytu z niego. Dla pewności powinieneś podmienić zasilacz, tym bardziej, że ten posiadany przez Ciebie jest z niezbyt udanej serii Corsaira. Nie wiem jaką masz płytę gł. i RAM, ale jak masz możliwość to ustaw w biosie opcję XMP na Enabled.

Link to post
Share on other sites

Nie mam możliwości podmiany zasilacza niestety. Ne mogę również zmienić opcji XMP na Enabled, to tam jakoś inaczej wyglądało. Od siebie mogę dodać tyle, że podłączyłem znowu palit'a 750 ti i te losowe restarty były częstsze, poprzeglądałem internet restart itp. Na zintegrowanej te restarty są rzadsze. Nie wiem w sumie co robić, bo nie posiadam żadnego zasilacza, ani innej karty, aby sprawdzić jak komputer się będzie zachowywał bo ich wymianie. Chyba będę musiał poszukać jakiegoś firmy zajmującej się naprawą, ewentualnie porządną diagnozą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...