Skocz do zawartości

Input not supported w grach. Proszę o pomoc.


Recommended Posts

Witam,

mam nietypowy problem i naprawde sam nie wiem o co chodzi.. Tak jak w tytule od kilku dni podczas gry w League of Legends, PUBGA, CS'A po kilku/kilkunastu minutach gry gaśnie monitor słychać dźwięk piknięcia na słuchawkach jakby było podłączone/odłączone usb, ekran gaśnie i pojawia się informacja, która miga na ekranie "input not supported"  i nic się nie da zrobić oprócz resetu. Gdy wyskakuje ten błąd to słyszę co koledzy do mnie mówią na tsie i tak dalej, ale nic więcej. Robiłem reinstall sterowników do karty graficznej i nic nie pomogło. Ktoś pomoże? Z tego co widze to jest bardzo rzadki problem, to jest trzecie forum na ktorym szukam pomocy i naprawde jestem już bezsilny.

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Wymontuj kartę i przeczyść styki np. spirytusem i przedmuchaj slot PCI-Express sprężonym powietrzem. Jeżeli nie będzie poprawy to uruchom HWiNFO z zakładki Sensors i w oknie w prawym dolnym rogu klik na ikonę notatnika. Tu wskazujesz gdzie ma być zapisany log. Zminimalizuj okno programu i rozpocznij grę. Graj do wystąpienia błędu, a po resecie PC udajesz się do folderu, który wskazałeś jako miejsce zapisu i odnajdujesz zapisany log . Log wrzuć na jakiś hosting np. https://uploadfiles.io/

Link to post
Share on other sites

Wymontuj kartę i przeczyść styki np. spirytusem i przedmuchaj slot PCI-Express sprężonym powietrzem. Jeżeli nie będzie poprawy to uruchom HWiNFO z zakładki Sensors i w oknie w prawym dolnym rogu klik na ikonę notatnika. Tu wskazujesz gdzie ma być zapisany log. Zminimalizuj okno programu i rozpocznij grę. Graj do wystąpienia błędu, a po resecie PC udajesz się do folderu, który wskazałeś jako miejsce zapisu i odnajdujesz zapisany log . Log wrzuć na jakiś hosting np. https://uploadfiles.io/

 

Tak zrobię jutro. Kartę mam jeszcze na gwarancji morele to tak czy inaczej warto spróbować przeczyścić styki? Nie będzie śladów? Generalnie teraz spotkała mnie dziwna sytuacja, bo odłączyłem już karte jestem na zintegrowanej gralem sobie w gierkę i nagle komputer się wyłączył i uruchomił ponownie. Nie wem czy to ma coś do rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna obecnie nie zachowuje się tak jak powinna, ale dopóki są takie anomalie z zasilaczem nie można stwierdzić czy niskie taktowanie rdzenia karty, a zatem ogólnie wydajność karty jest jej winą. W logu widać, że taktowanie GPU zwiększa się do wartości 1032 MHz, ale zaraz spada. Dla upewnienia się pożycz jak masz możliwość i podmień zasilacz.

Link to post
Share on other sites

 

 

wiedzieć w końcu co jest powodem
Bez podmiany zasilacza nie można jednoznacznie stwierdzić czy karta graficzna ma jakieś problemy. Do wyświetlenia obrazu potrzebuje napięcia na określonym poziomie. Czarny pulpit mógł być spowodowany przez błędy sterownika grafiki, którego przy nieodpowiednich parametrach zasilania karty system nie załadował. Przykładowo w takich sytuacjach Windows 7  wyłącza obsługę Areo.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...