Skocz do zawartości

Recommended Posts

tak w skrócie można podsumować Twoją obecność na forum w ciągu ostatnich dwóch dni. 

 

Chłopie, kilka osób już Ci powiedziało, jakie słuchawki i jaką kartę dźwiękową. Część z nich używa ich do słuchania muzyki a część do grania w fpsy gdzie dźwięk jest znacznie ważniejszy niż w "cesie" a ty udowadniasz im, że nie mają racji. Pisanie tematów aż ktoś potwierdzi słuszność zakupu gorszych słuchawek i gorszej karty nie ma sensu. Podążanie za radami nie jest obligatoryjne, ostatecznie błędy popełnia się na własne konto i za własne pieniądze. 

 

W tym całym wielkim zaprzeczeniu, chodzi mi o to, że w tym przedziale cenowym z w miarę dobrych słuchawek mam do wyboru tylko Roccaty albo HyperX, z czego w HyperX mi po prostu coś nie pasuje. Czasem jak się coś wybiera to jakiś czynnik decyduje i tak mam z HyperX. 

 

Tematów też nie piszę aż ktoś potwierdzi, założyłem jeden o karcie dźwiękowej, drugi o słuchawkach. To chyba nie jest to samo, a nie moja wina że ludzie w obu zmierzają do tego samego ;)

 

__________________________________________________________________________

 

Może zrobię inaczej:

 

Słuchawki chcę koniecznie z mikrofonem, ponieważ obecnie używam niby bardzo polecanego zalmana mic1, który bardzo fajnie łapie dźwięk, ale możliwość jest tylko przypięcia go do kabla od słuchawek, przez co wisi przy szyi i słabo łapie to co mówię (gdy ustawiam mu wyższą czułość w ustawieniach od Realteka to mikrofon po prostu też głośniej szumi), więc często przy rozmowie ze znajomymi czy randomami w grze słyszę "powtórz bo ch*ja słychać", a to serio jest dość irytujące, szczególnie że powtarza się kilka razy dziennie.

 

Wina jest być może po stronie mojej karty dźwiękowej (integra z płyty jak podałem wcześniej). Czy gdybym kupił nawet jakąkolwiek kartę dźwiękową, to wygłuszyłaby ona szumy? Z tego co wiem to nawet w Creativach za 130zł jest taka opcja (chyba Smart Volume). Obecnie muszę dość głośno i wyraźnie mówić do tego mikrofonu, co nie jest dla mnie zbyt naturalne. 

Wiem, nie jest to mikrofon nie wiadomo jak dobry, ale nie widziałem jeszcze kogoś kto by na niego narzekał (jeśli chodzi o cena/jakość), być może problem w tym że mam właśnie integrę?

 

Wtedy nie byłoby problemu ze słuchawkami, bo zamiast szukać takich z mikrofonem wśród przeciętnych HyperX czy przeciętnych Roccatów wziąłbym chwalone ISK HD9999 i byłbym zadowolony.

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Unitek Y-247A - w xkomie jest teraz promo na ten szrocik. Pozbędziesz się większości szumów z mikrofonu. Więc jeśli masz zalmana to dokupujesz uniteka i bierzesz słuchawki bez mikrofonu. 

Na tą chwilę (niestety) ja tak mam i nie narzekam na mikrofon.

W promocji 20zł kosztuje, także jest to mniejsze zło niż kupowanie roccatów :)

Link to post
Share on other sites

Niby spoko, ale ludzie piszą że się grzeje strasznie ;d 

 

Ogólnie dobra karta, ale baaaardzo mocno się grzeje

 

 

 

Nie polecam nikomu, kto ma zamiar korzystać z niej non-stop. Po tygodniu karta dostała dziwnych spięć przez co nie da się z niej korzystać. Nie dziwię się, że producent nie dał na nią gwarancji, złom.
 

 

Ale to na pewno lepsza propozycja niż to co piszą inni, że bez karty za pierdyliard to nie ten sam dźwięk, jak ja słucham muzyki z telefonu na słuchawkach za 30zł i wszystko gra normalnie :D

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

 Ktoś miał kopnięte gniazdo usb to miał spięcie.

Co do grzania - widziałem ten komentarz, aż podpiąłem wzmacniacz do uniteka i przez cały dzień  grała muzyka z kolumn.

Mi się nie zagotował.

Z samym mikrofonem tym bardziej nie będzie miało wysokich temperatur.

W każdym bądź razie w Polsce masz 2 lata gwarancji.

 

PS Inni Ci dają przykład karty, która napędzi dobrze słuchawki o zagra DOBRZE.

Uniteka bym traktował tylko jako "korektor" do mikrofonu.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites
Ale to na pewno lepsza propozycja niż to co piszą inni, że bez karty za pierdyliard to nie ten sam dźwięk, jak ja słucham muzyki z telefonu na słuchawkach za 30zł i wszystko gra normalnie

W większości telefonów znanych producentów układy dźwiękowe są lepszej klasy niż np na płytach głównych a za 30zł też można kupić dobre słuchawki dokanałowe lub douszne. Odnośnie pozostałych zarzutów to są sprzęty kosztujące twój pierdyliard ale nikt ci nie proponuje zakupu np Woo Audio za 15000 dolarów. A dopóki nie posłuchasz przyzwoitego sprzętu to się nie dowiesz że korzystałeś z dziadostwa. Na sprzęt przyzwoity trzeba jednak wydać parę stów za zestaw źródło i jakie takie słuchawki.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

 Ktoś miał kopnięte gniazdo usb to miał spięcie.

Co do grzania - widziałem ten komentarz, aż podpiąłem wzmacniacz do uniteka i przez cały dzień  grała muzyka z kolumn.

Mi się nie zagotował.

Z samym mikrofonem tym bardziej nie będzie miało wysokich temperatur.

W każdym bądź razie w Polsce masz 2 lata gwarancji.

 

PS Inni Ci dają przykład karty, która napędzi dobrze słuchawki o zagra DOBRZE.

Uniteka bym traktował tylko jako "korektor" do mikrofonu.

 

Ok, wezmę pod uwagę tą kartę w razie czego. Mógłbyś dać link do promocji? Bo jak wchodzę na x-kom i wybieram tą właśnie kartę dźwiękową, to kosztuje 39zł i nie ma pod spodem nic o promocji.

 

Ok wszystko jasne, promocja była do 11.06.2017, czyli do wczoraj :P

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że to jest to: https://inspiracje.x-kom.pl/rowna-promocja?page=4 Tylko żeby Cię nie skusiły te Beatsy w tle :D

 

Promocja obowiązuje wyłącznie do 11.06.2017 r. lub do wcześniejszego wyczerpania limitu produktów i nie łączy się z innymi promocjami.

 

Niestety ;p A co do Beatsów to właśnie chciałbym swoje czteroletnie wymienić...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To już nie ma, ale na ceneo.pl są niewiele drożej te karty.

Beatsów raczej się nie opłaca, według mnie drogo wycenione, do tego brak jakichś bardziej profesjonalnych recenzji. Takie kupno w ciemno nie jest opłacalne.

 

Poszukam coś żeby zobaczyć czy taka tania karta poprawi jakość tego mikro. Jeśli o Beatsy chodzi to wiem, nawet już na nie nie patrzę. Mam te swoje i jak dla mnie to przerost formy nad treścią (tyle dobrego że nie ja je kupowałem).

Link to post
Share on other sites

Powiem tyle kup raz a dobrze ja mam na biurku około 5letnie beyerdynamic dt 990 i słuchawki wyglądają ja 5 na 6 a mają około 5lat jak policzyć że kupujesz jakiś chłam który trzeba wymieniać co trochę to taniej wychodzi kupić raz a dobrze. W tym kraju ludzi nie stać na kupowanie tanich i badziewnych rzeczy. Co do mi c1u używany kupisz za mniej niż 100 jeśli nie masz powalonych wejść USB to będzie cisza i będzie Ci długo służył o ile nie będziesz nim rzucał o ścianę. Co do słuchawek rozważył bym kupno używanych takstarow ts 671 w tej cenie nie ma słuchawek z większą scena spokojnie kupisz do 200 jak będziesz dbał długo posłużą. Do tego tylko karta np AIM SC 8000 i będziesz miał naprawdę solidny zestaw z dobrą scena i pozycjonowaniem i w tej cenie nic lepszego pod tym względem nie znajdziesz trzeba by sporo dołożyć

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To już lepiej używanego x-fi Titanic albo gaming poszukaj za mniej niż 100 dostaniesz a naprawdę przyzwoicie gra jeszcze będziesz mil cmms 3d czy jak to tam się nazywało kasani dźwięk ale zwiększa przestrzeń chodź trochę mylnie czasami

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy tylko trochę, bo karta dźwiękowa będzie zasłaniała zupełnie wylot ciepłego powietrza z karty graficznej...

Już myślę czy nie lepiej kupić coś takiego na usb: https://proline.pl/creative-sound-blaster-x-fi-surround-51-pro-usb-p917866?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

Lub https://www.x-kom.pl/p/259703-karta-dzwiekowa-audiotrak-maya-u5-usb.html


Tak poczytałem i przemyślałem (pod kątem tych Roccatów), że przecież dźwięk przestrzenny działa na zasadzie ustawienia poszczególnych głosników, więc dziwne by było, żeby Roccaty miały dawać uczucie dźwięku przestrzennego, skoro to nadal będą jakby 2 źródła dźwięku dla mnie (3 przetworniki z lewej i 3 z prawej), z których fale dźwiękowe będą przecież i tak szły tylko z lewej i prawej strony do mnie, a nie tak jak to jest z głośnikami ustawionymi pod 5.1 że są źródła dźwięku obok mnie, za mną i przede mną. Chyba serio napaliłem się na te Roccaty jak typowy amator który po prostu przeczytał "dźwięk przestrzenny" i pomyślał że będzie się czuł w grach jak w środku akcji (niestety nawet recenzenci na yt tak to określali, a gdy się nie ma możliwości sprawdzić to na czymś trzeba się opierać i są to recenzje...).

 

Czy jakaś w miarę przeciętna karta dźwiękowa będzie wstanie odszumić tego mojego Zalmana MIC1 bez straty na jakości mojego głosu? Jeśli tak to bym przy nim może został i jakie wtedy słuchawki (tak do 300zł) najlepiej kupić przede wszystkim do CS:GO i w jakimś stopniu też do muzyki? ISK HD9999 czy jest może coś jeszcze ciekawszego? Ważne by miało scenę jak najbardziej zbliżoną do tej w Roccatach, by było jak najlepsze pozycjonowanie. A kartę dźwiękową bym może dokupił w najbliższym czasie (np. używkę Asus xonar dx).

 

Ważne też by słuchawki były po prostu lepsze od tych jakie mam obecnie - Beats By Dr DRE Solo Monster.

 

Znalazłem też słuchawki takie jak:

Steel Series 9H czy Razer Kraken 7.1 Chroma, czyli słuchawki posiadające już własne karty dźwiękowe. Warto nad takim czymś się zastanawiać zamiast nad słuchawkami + kartą?

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Ponieważ jestem leniwy nie chce mi się pisać po raz enty tego samego. Przeczytaj sobie wstęp:

http://forum.benchmark.pl/topic/95884-polecane-słuchawki-nauszne-2017r/

A potem załóż słuchawki stereo jakie tam masz od biedy nawet te Beatsy zamknij oczy i posłuchaj sobie tego:

Zdziwiony że potrafisz bez pudła określić gdzie w przestrzeni jest osoba mówiąca? Ile uszu ma człowiek ? 7.1 czy dwoje? Bo chyba jednak dwoje. Dobre słuchawki szczególnie otwarte na dokładkę z pochyłymi przetwornikami zapewnią ci doskonały dźwięk przestrzenny bo ten generowany jest w twojej głowie. Mózg analizuje rozkład odbić fali dźwiękowej w małżowinie usznej i już cała magia.

Link to post
Share on other sites

No zdziwiony to nie jestem, bo gram w CS od kilku lat i wiem dobrze, że na każdych słuchawkach da się określić skąd idzie przeciwnik ;p Rzecz w tym, że jedne robią to lepiej, inne gorzej, a to już zależy od sceny i pozycjonowania.

 

Co jest ogólnie lepsze jeśli chodzi o gry i muzykę? Słuchawki otwarte czy zamknięte?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...