Skocz do zawartości

Grafik komputerowy lub informatyk gdzie iść z CV ?


Recommended Posts

Chciałbym pracować jako I Grafik komputerowy choć nie mam wykształcenia w tym kierunku.

Ale mam umiejętności i doświadczenie w tym kierunku i wykształcenie średnie ale za bardzo nie wiem gdzie iść !

Złożyłem tylko jedno cv w firmie gdzie robią reklamy,banery,znaki itp i koniec !(powiedzieli że w niedługim czasie będą potrzebować grafików )

I koniec ,nie wiem co dalej ;(

W okolicy jest jeszcze szpital,zus ,geogezja i policja. Jak myślicie mam tam iść czy to są zbyt wysokie progi żeby z siebie głupka nie zrobić,, jeszcze większego'' :P

 

 

kawałek mego cv:

 

JĘZYKI Obce

 

  • J. angielski:     w mowie – średni ;  w piśmie - średni
  • J.włoski :       w mowie – średni ;  w piśmie - średni

 

 umiejętności i doświadczenie

 

  • Obsługa programów graficznych  :

Adobe Photoshop AutoCAD , CorelDRAW oraz Photoscape pro,

  • Podstawy Rysunku Technicznego
  • Obsługa programów Biurowych i Komputerowych  typu:

Microsoft Office : World ,Excel ,PowerPoint , OneNote .

  • Znajomość budowy  Naprawa oraz Diagnostyka komputerów.
  • Obsługa różnych urządzeń komputerowych i elektronicznych.
  • Obsługa systemów Komputerów : Windows , MS-DOS , IOs oraz  Android.
Edytowane przez patryk414
Link to post
Share on other sites

Celuj w firmy reklamowe(nie koniecznie tam gdzie robią plakaty/bilbordy/prasę a np reklamy stacjonarne jak oznakowanie placówek), oprócz CV możesz podesłać swoje projekty. Również u fotografów potrzebują grafików (wesala/chrzty itd.). Poza tym drukarnie, kolorowe pisma, pisma branżowe (których w kiosku nie kupisz a są skierowane do konkretnej grupy odbiorców).

 

W szpitalu to raczej zdjęć RTG obrabiać w PS nie trzeba, w ZUS szablony na druki raczej mają, w KP możesz co najwyżej zamalowywać twarze lub wstawiać czarne paski na oczach :P (w jednostkach Państwowych trzeba miec chyba wyksztalcenie wyższe kierunkowe).

 

Poważniej, w normalnych firmach patrzą na umiejętności, nie na wykształcenie, stad sugestia o wysyłaniu w osobnym pliku portfolio (mam znajomego ze studiów który pomimo tytułu inżyniera i dobrej oceny nie potrafił złożyć kompa, postawić systemu o obsłudze jakiegokolwiek programu nie wspominając - za to od 10 lat świetnie jeździ wózkiem widłowym po magazynie).

Link to post
Share on other sites

Ja bym sporo zmienił w tym CV:

  • Po pierwsze, forma. Masz użyte udziwniane czcionki, niechlujne formatowanie tekstu (spacje, przecinki) i pogrubienia poprzeplatane z resztą treści. To powinno być schludne i usystematyzowane. Przykładów w Google jest dużo: raz, dwa, trzy, cztery. Albo coś bardziej fancy, skoro grafik: raz, dwa, trzy, cztery. Wg mnie jednak trochę ryzykowne - wydruk takiego CV na pewno nie powali.
  • Po drugie, co to jest średnia znajomość języka obcego? Średni czyli nieokreślony. Języka zna się dobrze, biegle albo w stopniu podstawowym lub zaawansowanym. Ewentualnie użyj poziomów europejskich - A1, B2, C1, itd.
  • Po trzecie, "umiejętności i doświadczenie." Czemu dwa najważniejsze działy razem? Rozdziel je. Poza tym doświadczenia nie widzę. Jeśli go nie masz - daj tam portfolio z linkami do swoich prac. Zresztą portfolio i tak powinno trafić do CV grafika.
  • Kolejna rzecz to ten cytat: "Obsługa programów Biurowych i Komputerowych  typu: Microsoft Office". MS Office, Word czy Excel to nie jest typ programu, tylko (bardzo) konkretne oprogramowanie. Zatem: znajomość programów pakietu MS Office: Word, Excel, ... A jeszcze lepiej dobra znajomość.
  • Potem to: "Obsługa różnych urządzeń komputerowych i elektronicznych". Różnych, czyli? Rekruter nie będzie zgadywał. On chce wyczytać, czy umiesz obsłużyć drukarkę, klawiaturę, a może telefon.
  • Na koniec: "Obsługa systemów Komputerów : Windows , MS-DOS , IOs oraz  Android". Lepiej by brzmiało "systemów operacyjnych". Poza tym, MS-DOS... poważnie ktoś tego jeszcze używa? Fajnie by było też podać wersje. Bo Android2 różni się od Andrida7, a WinXP od Win10.

Podsumowując - brakuje spójnej formy i konkretów. Postaw się w roli pracodawcy. On chce wiedzieć, co umiesz. Nie zgadywać. Jak czegoś jawnie nie podajesz, to świadczy, że nie jesteś pewien siebie. Dodatkowo dbaj o szczegóły. Podwójne spacje, zła interpunkcja, literówki są dla mnie niedopuszczalne. Zwłaszcza przy aplikowaniu na stanowisko, gdzie dobry smak i akuratność są podstawą.
 
Co do miejsc z ofertami pracy - pracuj.pl, praca.pl, infopraca.pl. Może też profil na LinkedIn? Na pewno w Polsce o wiele łatwiej w dużych miastach. Nie jest to branża, do której warto się pchać w miejscowościach 50tys ludzi.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

dzięki za opinie karister  ;)

 

 

co do tego co szpitala to dwa lata temu szukali grafika komputerowego i nie mieli jakiś tam specjalnych wymagań 8-)

nie wiem może jeszcze geodezja tylko czy oni potrzebują tam takich ludzi wogólę ?

Edytowane przez patryk414
Link to post
Share on other sites

Zacząłbym od stworzenia jakiegoś portfolio. Chyba każdy przyszły pracodawca,

chciałby zobaczyć chociaż parę próbek Twoich dokonań.

Oczywiście, zależy to też od tego co miałbyś robić w danej pracy.

Jednak nie każdy kto potrafi biegle obsługiwać programy graficzne, stworzy w nich estetyczny/efektowny projekt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

czyli mam to wydrukować i dać to z  cv ? Czy lepiej dać to na jakoś stronę internetową?

Ja bym zamieścił swoje prace na serwisie typu DeviantArt i wrzucił linka do CV. Większość normalnych firm zapewne też pozwala aplikować online i nic w ogóle nie trzeba drukować. Nie pchałbym się w miejsca typu ZUS, szpital, policja. Lepiej prywatna firma. Na bank ciekawsze projekty, lepsza kultura pracy i większe możliwości rozwoju.

Link to post
Share on other sites

W mojej opinii nie wrzucałbym rzeczy na których znasz w bardzo podstawowym stopniu, ponieważ aż głupio jest się tłumaczyć, że dopiero to liznąłeś i coś tam podstawowo umiesz. Na samym końcu wyjdzie, że jest od wszystkiego czyli w niczym nie jest w prawdzie dobry.

 

Ponadto jak na grafika i informatyka to Twoje CV wygląda od strony estetycznej bardzo niechlujnie i wcale nie daje dobrego świadectwa Twoich umiejętności. Dowolne CV gotowe z internetu jest ładniej przygotowane.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...