Skocz do zawartości

Czyszczenie nowego procesora. Wódka?


Recommended Posts

Czystą wódkę Finlandię 40% polecacie do czyszczenia nowego procesora? Procek zamontowany, niezabrudzony (nie dotykałem palcami).

 

Alkohol izopropylowy dostać to jakaś masakra.

Spirytus rektyfikowany jest z kolei drogi, bo w voluminażach min 500ml.

 

Może zmywacz do paznokci?

 

Podkreślam, że procek jest nowy.

Chciałbym dowiedzieć się jak Wam poszło z ww. specyfikami.

Link to post
Share on other sites

Pytanie, po co czyścić nowy procek? czy warto? moim zdaniem nie, chyba że szykujesz się na ekstremalne podkręcanie i chcesz jak najlepszej przewodności cieplnej jaka jest możliwa, jeśli montujesz chłodzenie box to zdecydowanie nie ma to znaczenia bo to chłodzenie jest tak słabe że nie jesteś wstanie zauważyć różnicy

 

Co do Finlandii, to jest napój, nie środek czyszczący

 

Ogólnie, zamysł jest taki, by czyścić czymś co odparuje w jak największym stopniu nie pozostawiając nic po sobie, zazwyczaj preparaty zawierające alkohol w wysokim stężeniu bez żadnych dodatków (np. tylko rozcieńczone wodą)

 

Zmywacze do paznokci raczej zawsze coś tam zawierają, oczywiście można, można zabrać też płyn do naczyń i podejrzewam że zwykły użytkownik nie zauważył by różnicy, dopiero przy mocniejszym OC można mieć nawet kilka stopni różnicy na korzyść czyszczenia rozcieńczonym alkoholem

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

chyba jednak sobie zdaję bo często to robię jako serwis. Jeszcze nigdy nie było  najmniejszego zadrapania a  te niewidoczne  absolutnie nie wpływają  na temperatury. nie jest o tyle ważny "środek" co szmatka czy co tam,, papier wc jak delikatny jest jak najbardziej ok

Link to post
Share on other sites

Wystarczy woda i listek papieru do srania. 

Nie ma to jak woda + elektronika :)

 Rozumiem, że w serwisie to nie swoim sprzętem obracasz i nie obchodzi Cię to co się z nim dalej stanie, ale przynajmniej mógłbyś się tym nie chwalić, a co gorsza polecać takie rozwiązanie... 

Link to post
Share on other sites

W domu i w pracy używamy tego:

 

 

 

Zgodzę się z kolegą wyżej, że papier toaletowy + chociażby płyn do mycia okien i wytarcie proca do sucha i efekt ten sam, mimo wszytko zalecam ten preparat, tani i wydajny, czyszczenie nim grafe, proca, a ostatnio kartę dźwiękowa, ma dobre właściwości i konserwuje.

 

Co do tematu, to autor chce przedobrzyc, nie widzę potrzeby czyszczenia nowego procka, do gniazda, pasta, chłodzenie i jazda.

 

Ps. Jak telefon wpadnie do wody i go wysuszymy, to teoretycznie działa, ale i tak trzeba wykąpać płytę główną w preparacie podobnym do kontaktu, bo z czasem zacznie korodować i te osady zrobią swoje.

Edytowane przez armani
Link to post
Share on other sites

Wodą to tak średnio bym powiedzial;)Najlepiej wysokostężony alkohol -szybko wyparuje.Warto się np.w izopropanol zaopatrzyć.Na pewno przyda się niejednokrotnie a na czyszczenie duże ilości nie idą.Na allegro widzialem 10zl/litr i taniej.Starczy Ci to na długo.Niewiadomo ile lac nie bedziesz i czyscic co tydzien tez raczej nie:)

Link to post
Share on other sites

 

 

Wystarczy woda i listek papieru do srania

Papier toaletowy to chyba najbardziej kruszący się papier z którego można otrzymać masę kurzu, pewnie klienci doceniają że po okręceniu chłodzenia samo ono się okleja od procka ?

 

Ocenianie czegoś w stylu "przecież działa" jest śmieszne, możesz podłączyć procesor bez chłodzenia, też będzie działać, tylko jak długo?

Link to post
Share on other sites

mr-auto czas zmienić go na delikatny, zresztą ostatnie rolki tamtego takiego masz w magazynach. Mam Ci pokazać  każdorazowo temperatury żebyś  nie był baranem ? sam jesteś śmieszny i nie oceniaj jak nie wiesz co i jak robię. Napisałem o tym bo nie jestem naciągaczem i zawsze wszystko perfekt o .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Paaacz - Nie denerwuj się,nie ma sensu. Są pewne zasady,wskazówki,których myślę,że warto się trzymać i przekazywać je innym.Cel jest jeden,pomóc. Dlaczego na strzelnicach jest zasada i nakaz nie kierowania broni w stronę człowieka ? Dlaczego prawdziwy spadochroniarz,zanim skoczy, to do znudzenia uczy się odpowiedniego składania spadochronu? Dobra rada,jest dobrą wtedy,kiedy zmniejsza do minimum ryzyko.Twoja niestety do takich nie należy,tym bardziej, jeśli dotyczy osoby,która zadaje takie pytanie. Nie każdy ma doświadczenie,wiedzę,dlatego myślę,że warto go kierować sprawdzonymi i pewnymi drogami...:)

Link to post
Share on other sites

W domu i w pracy używamy tego:

 

 

 

Zgodzę się z kolegą wyżej, że papier toaletowy + chociażby płyn do mycia okien i wytarcie proca do sucha i efekt ten sam, mimo wszytko zalecam ten preparat, tani i wydajny, czyszczenie nim grafe, proca, a ostatnio kartę dźwiękowa, ma dobre właściwości i konserwuje.

Jakbym zaniósł komputer do serwisu i zobaczył, że mi nakładają takie coś to bym im wyrwał sprzęt z rąk i omijał to miejsce szerokim łukiem.  ^^

 

 Mam Ci pokazać  każdorazowo temperatury żebyś  nie był baranem ? 

Ja poproszę te temperatury po Twoich działaniach. 

 

Nawet jeśli po zdjęciu coolera, procesor wydaje się na gładki to mikrorys będzie ogrom, każdy punkt bez bezpośredniego styku IHS z coolerem ma znaczenie w kwestii końcowych temperatur. Pastę nakłada się, aby właśnie te luki wypełniła i zapewniła lepszą przewodność cieplną. Papier toaletowy to kiepski pomysł, już lepiej wziąć wacik albo chusteczkę higieniczną. Nie wyobrażam sobie wygodnie czyścić CPU srajtaśmą, to procesor nie du*a.

 

Po drugie IHS czyści się alkoholem też po to aby go profilaktycznie odtłuścić i na 100% pozbawić resztek starej pasty oraz innych syfów, nawet kurzu, wodą nie wszystko schodzi.

Co do czyszczenia wodą, kiedyś też tak awaryjnie zrobiłem, ale odpowiednio zabezpieczyłem CPU, aby woda na pewno dostawała się tylko na powierzchnie oddającą ciepło. Mimo wszystko nie jest to wskazana metoda.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

nie dogadam się z Wami ale to coś tak jakby mycie samochodu, ja nigdy nie używałem  tych płynów, wosków a jednak to  do mnie jest kolejka chętnych , pytają za ile. Crout nie chce mi się to podam przykład swojego, 2500k na 4.7. w najmocnejszych testach nie przekracza 63 na pewnym rdzeniu. W laptopie  gdzie dla owego procka jak kiedyś przeczytałem normalne jest że ma 60 to u mnie ma 38-53. I nara bo mnie irytujecie. Dobra kupujcie se te specyfiki, gó**o co mnie to obchodzi,, chciałem tylko autorowi tematu powiedzieć że woda wystarczy.

ps. przez takich idiotów właśnie nie mam pracy. 

Edytowane przez Paaacz
Link to post
Share on other sites

Ale śmieszni z was ludzie, dobrze tu gość pisze że zwykły nawet ten szary papier toaletowy wystarczy, oczywiście bez wody, normalnie na sucho. I temperatury są takie jak powinny być i nie walcie głupot że do tego jakiś cudów trzeba ,bo to jest mitologia i gadanie głupot. Oczywiście jeżeli chce robić jakieś extremalne oc no to wtedy trzeba użyć jakiś specyfików. sORKI ale niektórzy tu piszący są po prostu ,albo inaczej mają wiedzę tylko z neta i trzymają się jak idioci tylko jednej linii(bo tak pan napisał więc musi tak być).gó**o prawda. Bez obrazy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...