Skocz do zawartości

GTX 970 vs R9 390X pod OC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lesio114,

Recommended Posts

Tak jak w temacie zastanawiam się nad zakupem jednej z kart:

MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 BOX

Gigabyte Radeon R9 390X G1 Gaming 8GB DDR5 PCI-E BOX

Z tym, ze do Radeona będę musiał sporo dopłacić jednak, około 200zł. Więc czy jest sens to w ogóle robić? Czy Radeon da mi spory skok wydajności względem GTX-a w grach? Interesują mnie tylko względy wydajności w grze.

Link to post
Share on other sites

Do FHD brałbym GTX. Chłodniejsza, mniej prądażerna, tańsza, ma duży potencjał OC, nie jest odgrzewanym i za mocno wycenionym kotletem, dostaje sterowniki na bieżąco.

Co do minusów - pewnie będzie zlana przez NV jak tylko wyjdzie nowa seria... Tak czy owak ja osobiście brałbym GTX.

Edytowane przez bialyboski
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bez względu na to co wybierzesz będziesz zadowolony ;)

Jedni będą Ci psioczyć, że 970 ma tylko 3.5Gb a drudzy, że 8Gb na 390X sie nie przyda do gier. Wydajność jest podobna z lekkim wskazaniem dla 390X ale 970 ma znacznie większy potencjał oc. Wybierz to co tańsze i po problemie.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
nie jest odgrzewanym i za mocno wycenionym kotletem,

 

BP. Ten "kotlet" R9 390 bez X nawiązuje wyrównaną walkę z 970 w FHD i kopie zad jak chce w 1440p. Które można ustawić nawet na monitorze 1080p. Wyostrzając tym samym obraz. A wspominałem o aferze z DX12?

 

Dodatkowo 8 giga w porównaniu do 3,5 w przyszłości może mieć kolosalną różnicę. 

 

Do jakiego kompa to ma być? 

Edytowane przez MiK86
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites
Monitor: Full HD ProLite E2210HDS (stary, w przyszłości dokupię jakiś 27cali z 120hz)

Procesor: Intel Core i5-6600K 3.5GHz BOX 1099zł 

Chłodzenie: SilentiumPC Chłodzenie CPU - Grandis XE1236 - 2x120mm 169 zł 

Płyta Główna: MSI Z170 KRAIT GAMING 584,99 zł 

Pamięć Kingston: DDR4 8GB 2400MHz CL12 HyperX Savage XMP 1.35V czarny 269,99 zł 

Dysk: WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB, SATA/600) 223,24 zł 

Zasilacz: XFX TS 550W (80+ Gold, 2xPEG, 120mm, Single Rail) 369 zł 

Obudowa: Zalman Obudowa R1 MIDI TOWER mATX/ATX USB3.0 WHITE (z oknem) 189,54 zł 

Link to post
Share on other sites

 

 

BP. Ten "kotlet" R9 390 bez X nawiązuje wyrównaną walkę z 970 w FHD i kopie zad jak chce w 1440p.

 

Interesujące....

 

Zapomniałeś że GTX jest w wersji referencyjnej o znikomym potencjale OC.

Dopiero w 4k radeon ma przewagę.

 

 

 

A wspominałem o aferze z DX12?

 

Za to powinien być już warn,

 

 

 

Dodatkowo 8 giga w porównaniu do 3,5 w przyszłości może mieć kolosalną różnicę.

 

GTX 970 ma 4gb dzielonej pamięci. Która pracuje normalnie. Także już wiele razy wałkowane. Kolejna cudowna porada.

R9 390 ma aż 8gb co za 5 lat się przyda w FHD. Na chwilą obecną połowa się marnuje.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Dopiero w 4k radeon ma przewagę.

 

http://www.psxextreme.info/public/style_emoticons/default/kaz.png

 

http://tpucdn.com/reviews/Powercolor/R9_390_PCS_Plus/images/perfrel_2560.gif

 

 

 

Za to powinien być już warn,

 

Ciągle czekam na jakieś info ze strony Nv. Jakoś się nie dopatrzyłem na polskich stronach. Jak coś wiesz to pisz, chętnie poczytam. 

 

 

 

co za 5 lat się przyda w FHD
 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/110860-temat-og%C3%B3lny-zagini%C4%99cie-ethana-cartera/page-4?do=findComment&comment=1951260

 

Jedna z pierwszych gier na UE4 robiona przez 12 ludzi. A już 6GB zajęte. Vramu ofc. A co będzie później?! 

Link to post
Share on other sites

Widać, ze  390x wypada lepiej, tylko jak się ma sytuacja po OC to już nie wiem i w tym problem ;) Którą z nich mogę lepiej podkręcić o to mi chodzi :D Która po OC powiedzmy na tym chłodzeniu co ma w zestawie będzie osiągać lepsze wyniki.

Edytowane przez lesio114
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...