Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

12 godzin temu, BlackCoffe napisał:

I dobrze mu tak!

Nie bronię absolutnie jakiegoś oszołoma, ale ten nowy taryfikator to jakaś paranoja.

 

Wyobraź sobie Kawa że, powodujesz nieumyślnie lekką stłuczkę, np. jakaś obcierka parkingowa. (no zdąża się nawet najlepszym kierowcom) .

Chcesz spisać oświadczenie ale pacjent nalega na przyjazd policji.

Panowie przyjeżdżają, sporządzają notatkę i wystawiają dla Ciebie rachuneczek na min. 1000zł.:]

 

I teraz wyobraź sobie jakie stwarza to pole do popisów dla wyłudzaczy, którzy starym remplem tylko czatują na takie okazje żeby im się ktoś podłożył. 

Już nie ciągną tylko z firmy ubezpieczeniowej ściągając na siebie uwagę tylko walą tekstem "a da Pani 800 i się rozchodzimy to i tak taniej niż sam mandat, a jeszcze Pani zniżki polecą". Jak to Cię nie przekonuje to ma w zanadrzu jeszcze tekst, że coś go zaczyna palec boleć a to będzie już 1500 samego mandatu... co robisz? wyjmujesz kasę i dajesz się przerobić naciągaczowi, bo nie chcesz połowy pensji przeznaczyć na mandat, boisz się też punktów które kasują się teraz nie rok a dwa lata ani utraty zniżek drogiego i tak już OC. W najgorszym razie jeśli nie trafił na podatny grunt i nie dajesz się przerobić to dzwoni po policję Ty dostajesz 1000+ a on ciągnie z twojego OC. 

 

Stworzyli istny raj dla takich pasożytów.

 

Poza tym 1000zł za obcierkę parkingową? przy pensji minimalnej na poziomie ~2300zł?, staram się postawić w czyjejś roli. To może lepiej ze strachu nie jeździć samochodem? 

O tym "ustawodawca" nie pomyślał, w ogóle w tym państwie z kartonu ostatnio przepisy produkuje się bez użycia szarych komórek, wiec ciężko oczekiwać, że ominie to taryfikator. Jakieś ameby siedzą wymyślają co Ci tam się podoba, a potem prymusy z wiejskiej to klepią bez zastanowienia.

 

https://www.motofakty.pl/artykul/mandat-za-stluczke-ile-zaplacimy-po-1-stycznia-2022-roku-jest-podwyzka.html

 

Kolejny hit:

RizwInU.png

Nie dalej jak tydzień temu jadę, przy przejściu stoi babeczka, gada przez telefon. Zatrzymuję się. Ona dalej gada, używam znaku dźwiękowego bo może się jej matrix zawiesił (choć na klakson też jest paragraf), ona z nerwami do mnie macha żebym jechał bo przecież tylko sobie tam stoi i gada i co ja od niej ku**ra chcę.

 

A gdyby za mną stała radiola i bym przejechał to ryzykuję 1500. Nawet mi nie tłumaczcie, że jak policjant "normalny" to prędzej ona dostanie za telefon na przejściu) bo w przepisach nie ma miejsca na normalny czy nie normalny. Bo potem dochodzi do nadużyć.

 

Ostatnio kumpel tłumaczył mi jak to jest rozegrane na zachodzie i to nie jest tak, że na każdym przejściu pieszy ma pierwszeństwo i kropka. 

https://www.prawodrogowe.pl/informacje/statystyka/niemcy-pieszy-chroniony-przed-wejsciem-na-jezdnie-jednak-nie-na-

 

A u nas co? eeeee giną piesi, co robić? eeee, eeee, dowalić mandatem ..... 1500 a jak drugi raz w ciągu dwóch lat to 3000...

HEXVbyE.png

 

W ogóle jak się przegląda ten taryfikator to nie sposób nie odnieść miejscami wrażenia, że to zapchajdziura dla budżetu a nie realne działania mające na celu zmniejszenie ilości wypadków.

 

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak, normalnie podchodzę do mandatów tak by ich kwota była adekwatna do zarobków danego człowieka. Ale jak ktoś specjalnie łamie wszystkie możliwe przepisy to powinien dostać taką karę, że popamięta ją na długo i która powinna być dla niego bardzo dotkliwa. 

 

 

A wyłudzacze są niestety zawsze, mój ojciec już się przekonał o tym jak zrobił stłuczkę i facet chciał sobie wyremontować prawie całe auto.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
59 minut temu, pendzel_3 napisał:

W ogóle jak się przegląda ten taryfikator to nie sposób nie odnieść miejscami wrażenia, że to zapchajdziura dla budżetu a nie realne działania mające na celu zmniejszenie ilości wypadków.

Taka niestety prawda, bo nawet jak stoją z suszarką to nie tam gdzie niebezpiecznie tylko tam, żeby jak najwięcej nałapać. No i ten znak na znaku w Polsce:)

000DMP5J6P5KEA8A-C122-F4.jpg

Ale u nas jest problem z tym że jak jedziesz przepisowo 50 po mieście/wiosce to potrafią Cię wytrąbić że za wolno jedziesz:)

 

Często mi się zdarza, że mnie taki wyprzedzi a i tak wiemy, że za 500m i tak staniemy w korku

 

Chciałbym żeby można było mandaty wlepiać na podstawie kamery w samochodzie, wysyłasz takiego debila i cyk :)

 

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@wrobel_krk jest takie coś ale nie za prędkość. Każda komenda wojewódzka ma specjalnego maila gdzie wysyłasz taki filmik albo link do yt z opisem sytuacji. Tylko później musisz się zgłosić na odpowiednią komendę podpisać oświadczenie, że nie majstrowałeś coś przy filmiku. Wiem bo sam wysyłałem xD jak gość przewalił na czerwonym przez przejście dla pieszych. 

 

https://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html

Edytowane przez Krzysko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, BlackCoffe napisał:

A wyłudzacze są niestety zawsze, mój ojciec już się przekonał o tym jak zrobił stłuczkę i facet chciał sobie wyremontować prawie całe auto.

Ale do tej pory jak franek chciał coś wyłudzić więcej niż mu się należy, to normalnie wzywało się policję. A teraz każdy będzie się tego bał.

 

Sam kiedyś miałem przypadek, na lodzie zjechałem i dosłownie lekko oparłem się o busika, wgniotka lekka mało co Ci widoczna, u mnie nic. Ale ok, porobiłem zdjęcia i szukam właściciela. Znalazłem, szumu narobił, policją straszy, jakieś kwadratowe pieniądze ode mnie chciał wydrzeć.

Mówię Panie zapomnij, wzywaj sobie policje jak chcesz. No dobra to oświadczenie piszemy.

Za jakiś miesiąc przychodzi na firmę powiastka, czytam a z niej wynika, że mu połowę tego busa skasowałem małym kompaktem :rotfl:.

 

Cyk zdjęcia, cyk opis - poszło. Zadzwonił do mnie za jakiś czas likwidator, myślał, że zdjęcia pomyliłem bo tam nic nie widać.

Jak sobie Pan tam powiększy to takie lekkie załamanie światła na błotniku ot cała "szkoda". To gość zaczął się śmiać, że takiego bajkopisarza to dawno nie miał.

 

33 minuty temu, BlackCoffe napisał:

normalnie podchodzę do mandatów tak by ich kwota była adekwatna do zarobków danego człowieka.

I tak jest w niektórych krajach, ale u nas bezdomni wożą się limuzynami, a wielu na działalności leci już 5-ty rok na stracie :majkel:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, pendzel_3 napisał:

zapchajdziura dla budżetu

 No to chyba raczej wiadomo , nawet nie myślałem inaczej . Nie podnosili długo cen bo były stałe wpływy . Ale teraz społeczeństwo jeździ wolniej niż jeszcze kilka lat temu , to już musieli podnieść , bo kasa się nie zgadza .  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...