Skocz do zawartości

Jakie masz ISP ?


Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?  

589 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?

    • Tak
      312
    • Nie
      264
    • Nie mam zdania
      14


Recommended Posts

@teuton ale ja mam tak samo. Na vectrze mam prędkość taką jak w umowie, wszystko się zgadza, na speedtestach czasami jest nawet lepiej niż powinno. Jak więc wyjaśnić, że kolega który w firmie ma DSL 4Mb w ramach wspomnianego biznes pakietu, szybciej jest w stanie ściągnąć duże pliki niż ja na domowej kablówce.

Link to post
Share on other sites

@teuton ale ja mam tak samo. Na vectrze mam prędkość taką jak w umowie, wszystko się zgadza, na speedtestach czasami jest nawet lepiej niż powinno. Jak więc wyjaśnić, że kolega który w firmie ma DSL 4Mb w ramach wspomnianego biznes pakietu, szybciej jest w stanie ściągnąć duże pliki niż ja na domowej kablówce.

Nie rozumiem za bardzo twojego pytania ^^

Skoro twój dostawca też jest uczciwy i twoje łącze cały czas działa na parametrach, które masz zapisane w umowie, to w czym problem? Niektórzy tak nie mają. Powinieneś się cieszyć. A to, ze ten kolega w pracy ma inne fizycznie lepsze łącze niż w umowie, to jego sprawa i niech się cieszy jeszcze bardziej.

Link to post
Share on other sites

http://www.speedtest.net/result/1043709932.png

http://www.pingtest.net/result/28801397.png

Deklarowane 8Mb - niby jest okej ale czasami mam mniej niż 1Mb.

Ping - wyrywam sobie włosy jak czasami mam 2000-4000 ping.

Upload - JA PIER!@#$%

Płace 40zł razem w pakiecie TV/internet. Cena taka sobie ale bardzo często mają problemy na złączach(czyt. na 5 dni w ciągu miesiąca brak neta).

Jestem niezadowolony i mi to nie wystarcza. Gdybym mógł już dawno nie byłbym ich klientem.

Link to post
Share on other sites

@teuton, chodzi mi tylko o to, że czasami jest tak, że można mieć piękne parametry na speedtestach różnej maści a jak dochodzi co do czego, to centrale są tak obciążone że jakość spada. Dlatego mówię, że kolega który na DSL 4Mb, teoretycznie o połowę wolniejszy, ściąga szybciej bo nikt mu nie siedzi na centrali, korzystając z tego samego połączenia, co może się zdarzyć w przypadku masowych operatorów i indywidualnych umów. To jest niestety przewaga internetu biznesowego :wariat:

Link to post
Share on other sites

@teuton, chodzi mi o to, że prędkości które wykazuje speedtest wcale realne nie są. Bo inaczej bym ściągał błyskawicznie wszystkie pliki. Przez to chce powiedzieć, że opcje biznesowe są dużo lepsze mimo że kupuje się teoretycznie niższe prędkości

Tu nie chodzi o lacze konkretne i jego przepustowosc, a przepustowosc dostepna na serwerze z ktorego pobierasz.

Chodzi takze o konkretne routy, UPC np. ma najlepszy routing jezeli chodzi o nieprofesjonalne lacza, ze wzgledu na swoja siec, ktora zwa AORTA.

UPC praktycznie wogole nie polega na laczach TPSA.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...