Skocz do zawartości

Jakie masz ISP ?


Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?  

589 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?

    • Tak
      312
    • Nie
      264
    • Nie mam zdania
      14


Recommended Posts

4 godziny temu, karpior napisał:

ehhh słabo dziś coś ten internet śmiga...  ;)

spd.PNG

Cóż to za internet z 4Gb/s na 6Gb/s chyba, ze jakiegoś oczopląsu dostałem :P ?

20 godzin temu, marik81 napisał:

Wymieniajcie sobie może te wasze "złote myśli" w prywatnych wiadomościach, co?

Ktoś mi kiedyś kulturalnie na innym forum napisał, że jak się nie ma co robić i chce się na kimś lub na czymś wyztc to lepiej wyjść na dwór i kopać w słupek jakikolwiek. Najwyżej sam sobie krzywdę zrobisz, osoby trzecie nie ucierpią, a słupek w razie czego, miasto ci potrąci w podatku :P 

@BlackCoffeW innej lokalizacji Lublina byłem dzisiajw srodku dnia i pokazalo mi 5G, ale w 5G i LTE takie same prędkości :) Widac obciązenie nadajników :) Tak czy siak jak na na LTE i 5G w Polsce rzekłbym, ze jest niezle :) 

 

 

IMG_0010.PNG

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
2 minuty temu, Arnold napisał:

T-Mobile daje Symetryczne łącze po światłowodzie czy im się coś zawiesiło? :P 

 

W moim miejscu zamieszkania, jeśli chodzi o światłowody, t-mobile korzysta z infrastruktury Inei, a oni dają łącze symetryczne.

Link to post
Share on other sites
Teraz, Tomi29 napisał:

 

W moim miejscu zamieszkania, jeśli chodzi o światłowody, t-mobile korzysta z infrastruktury Inei, a oni dają łącze symetryczne.

Czekaj bo czegoś tu nie rozumiem to usługę świadczy INEA dla T-Mobile id ają symetryczne mimo, że T-M daje asymetryczne? 

Używasz routera od T-M czy swojego? 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Arnold napisał:

Czekaj bo czegoś tu nie rozumiem to usługę świadczy INEA dla T-Mobile id ają symetryczne mimo, że T-M daje asymetryczne? 

Używasz routera od T-M czy swojego? 

 

Używam routera standard, tego białego od t-mobile.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Arnold napisał:

Masz jakiś swój i sprawdził byś czy jak skonfigurujesz jak pokazuje filmik na YT czy tak samo działą internet w sensie prędkości? :) 

 

Innego routera nie mam, mam tylko ten od t-mobile. W ogóle to w moim miejscu zamieszkania położono światłowody w ramach Programu operacyjnego Polska Cyfrowa czy jakoś tak. Mieszkam na wsi. Żeby nie było, u nas LTE jest już od dawna :D

Cytat: 

"Program Operacyjny Polska Cyfrowa ma na celu wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szybkiego internetu.

Zapewnia budowę szerokopasmowej sieci do punktów adresowych stanowiących białe plamy na mapie dostępu do internetu.

Program realizowany jest przez Beneficjentów wyłonionych w ramach konkursów ogłoszonych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), przy wykorzystaniu środków EFRR w ramach I Osi priorytetowej POPC (Działanie 1.1)."

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

Tak samo u mnie połozyła INEA, a w zasadzie firma FIBEE dla INEA w ramach tego programu co piszesz. Tyle, że w dniu odbioru światłowodu tylko od INEA mogłem wziąśc i w zasadzie z INEA jestem bardzo zadowolony jak do tej pory raz nie było usługi.

 

Jednak w T-Mobile kosztuje 70 zł zwłaszcza jak by był tez symetryk, a w INEA 85 zł.

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Arnold napisał:

Tak samo u mnie połozyła INEA, a w zasadzie firma FIBEE dla INEA w ramach tego programu co piszesz. Tyle, że w dniu odbioru światłowodu tylko od INEA mogłem wziąśc i w zasadzie z INEA jestem bardzo zadowolony jak do tej pory raz nie było usługi.

 

Jednak w T-Mobile kosztuje 70 zł zwłaszcza jak by był tez symetryk, a w INEA 85 zł.

 

Jak zależy tobie na cenie, wydaje mi się, że od tmobile też możesz mieć światłowód symetryczny u siebie. Najlepiej do nich zadzwonić i dopytać, w sensie do tmobile. A te 85 zł. za jaką prędkość płacisz? 

Co ciekawe w listopadzie ubiegłego roku przedłużałem umowę z tmobile na usługi komórkowe i naliczyli mi rabat za światłowód 20 zł, za 600mb/s płacę 50 zł / miesiąc :D

20 minut temu, Arnold napisał:

Masz jakiś swój i sprawdził byś czy jak skonfigurujesz jak pokazuje filmik na YT czy tak samo działą internet w sensie prędkości? :) 

Na innym routerze też na pewno miałbym internet symetryczny. Swoją drogą ten router od tmobile spełnia swoje zadania, prędkość jest zawsze powyżej wykupionego wariantu internetu, jestem zadowolony z neta ale ten router od nich trochę mało profesjonalnie wygląda.

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Tomi29 napisał:

No to właśnie mam ten rabat korzyści dla domu. Czyli teraz masz net od Inei 600mb/s?

Tak za 15 zł wiecej niż w T-M. Tylko ja chce uzywać na swoim routerze i chciuał bym wiedzieć czy T-Mobile, które wymaga konfiguracji czegoś nie blokuje na własnym routerze, że np wolniej działa.

 

Zobacz:

 

 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Arnold napisał:

Tak za 15 zł wiecej niż w T-M. Tylko ja chce uzywać na swoim routerze i chciuał bym wiedzieć czy T-Mobile, które wymaga konfiguracji czegoś nie blokuje na własnym routerze, że np wolniej działa.

 

Zobacz:

 

 

 

Ten gość z filmiku mówi, że ma te informacje od supportu t-mobile, skoro ma informacje od tmobile to myślę, że na innym routerze internet by działał z takimi samymi parametrami jak na routerze od tmobile. Na prawdę ten ich router wygląda mało profesjonalnie aczkolwiek spełnia swoje zadania, prędkość neta nigdy nie spada poniżej wykupionego wariantu, przeważnie cały czas jest powyżej.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Tomi29 napisał:

 

Ten gość z filmiku mówi, że ma te informacje od supportu t-mobile, skoro ma informacje od tmobile to myślę, że na innym routerze internet by działał z takimi samymi parametrami jak na routerze od tmobile. Na prawdę ten ich router wygląda mało profesjonalnie aczkolwiek spełnia swoje zadania, prędkość neta nigdy nie spada poniżej wykupionego wariantu, przeważnie cały czas jest powyżej.

Po kablu to zawsze będzie dobrze, a po Wi0Fi raczej ciężko mieć tak jak po kablu predkości. Możesz ustawić na routerze T-M kanał wifi, szerokośc pasma wi-fi, nazwę wifi czy tylko hasło do wifi?

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, Arnold napisał:

Po kablu to zawsze będzie dobrze, a po Wi0Fi raczej ciężko mieć tak jak po kablu predkości. Możesz ustawić na routerze T-M kanał wifi, szerokośc pasma wi-fi, nazwę wifi czy tylko hasło do wifi?

Nie wiem, od tego routera jest chyba tylko strona konfiguracyjna https://mojewifi.t-mobile.pl/login ale tam w ogóle nie wchodziłem. Podłączyli mi światłowód, co trzeba skonfigurowali, w żadne ustawienia routera nie wchodziłem :)

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

Dzięki, ale nad siecią domową wole ja mieć jakąkolwiek kontrole, a nie operator :) 

 

Na razie to T-Mobile mnie zniecheca przedłużeniem komórki więc nie wiem czy z tym tez nie ucieknę bo nowy klient ma lepiej niż stały mimo rabatu korzyści dla domu. Za pakiet 30GB chca ode mnie 55 zł, gdzie taka INEA daje z 20GB za 25 zł. Nie jest to mała różnica :) Co do światłowodu INEA tez daje tam jakiś tilgin router, ale jak się nie ma TV czy telefonu stacjonarnego od nich tylko sam internet to mozna podpinac router jaki sie chce bez żadnej dodatkowej konfiguracji. Wiec chyba wolę oszczędzic na komórkach niż na wiatłowodzie, a w T-M jak nie liczę wychodzi mi z światłowodem 200-20 zł, a w INEA z 3-ma komórkami i swiatlowodem 170 zł. 30 zł co miesiąc to sporo według mnie :) T-M ma niby jakies pakiety, ale te na stronie sa nie współmierne do tego co oferują w salonach i na infolinii :) Nie potrafią zawalczyć o stałego klienta cenami. Różnica 10 zł tu czy tam to by człowiek wybrał tam gdzie taniej, ale 30 zł to sporo tym bardziej w czasach inflacji takiej, a nie innej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...