Skocz do zawartości

Retro giełda - zamienię / kupię / sprzedam


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Kończę składać mój retro zestaw - tak mniej więcej '97-'98 - i do niego / do kolekcji poszukuję kilku ciekawych rzeczy:

 

KUPIĘ:

1. Sound Blastery: 16, AWE32 (ciekawe modele), AWE64 Gold, ewentualnie Gravis

2. Pentium MMX 266MHz (mam teraz 233, na 266 z ebay trzeba czekać ponad 2 m-ce... może akurat ktoś ma)

3. 2x 4mb lub inne większe niż 1mb krótkich pamięci simm (30 pinn) do mojego AWE32

4. Matrox'a na PCI np. taką "kanapkę" Mystique lub Millienium 8mb (okolice '97-'98 nie nowszy)

5. Monitor z epoki... nie nowszy niż 1998 w dobrym stanie 15" / 17"

6. Inne ciekawe rzeczy do komputera z tych lat...

 

Tym czasem mogę mieć coś co kogoś może zainteresować:

 

SPRZEDAM / ZAMIENIĘ:

1. Creative Voodoo2 8MB (sama karta) CT6670

2. SUN PGX64 PWA GUAVA  (tzw. Sun Blade na ATI Rage XL)

 

Pozdrawiam Was!

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Hełm VR VFX-1...

Czy ktoś z Was miał możliwość bawić się takim cackiem? Może znacie kogoś kto taki hełm ma? Może ktoś chciałby się go pozbyć? :)

Szukam i szukam i szukam... Nawet na e-bay nie mogę znaleźć. Na OLX jest jeden podobny zestaw - ale to nie to... Koło 96 roku miałem możliwość grać na tym w pierwszą część Blood'a (5zł za 3 minuty grania w tamtych czasach...) i chodzi za mną od bardzo dawna...

Link to post
Share on other sites

Poważnie chciałbyś wydać fortunę na ten.... bubel ?  :roll:

Sentymenty upiększają wspomnienia ale możesz się rozczarować jak zobaczysz grafikę o rozdzielczości 263x230 i 8 bitowym kolorze wyświetlanym przez beznadziejne smużące LCD z soczewkami dającymi widok jak u konia z klapkami na oczach.

Link to post
Share on other sites

Poważnie chciałbyś wydać fortunę na ten.... bubel ?  :roll:

Sentymenty upiększają wspomnienia ale możesz się rozczarować jak zobaczysz grafikę o rozdzielczości 263x230 i 8 bitowym kolorze wyświetlanym przez beznadziejne smużące LCD z soczewkami dającymi widok jak u konia z klapkami na oczach.

 

Hehe :D

 

... to zależy jaką fortunę :) patrząc po historii aukcji allegro to nawet w tym roku pojawiały się egzemplarze poniżej 400zł...

z drugiej strony dla mnie na tym włąsnie polega "retrocomputing" - po pierwsze sentyment (bo przecież nie o autentyczną wydajność i jakość) a po drugie zbieranie, wyszukiwanie i kolekcjonowanie czegoś co jest coraz rzadziej spotykane...

 

Sentyment? Na VFX1 grałem w Blood'a za prawie całe kieszonkowe kiedy miałem jakieś 9-10 lat :) jak tu nie mieć sentymentu?!? ;)

 

Więc odpowiadając w skrócie.

Tak chciałbym kupić. Tak wiem że to bubel i mimo to chciałbym go mieć.

 

A wracając do pytania - znasz może kogoś kto ma VFX'a ? ;D

Edytowane przez batyra
Link to post
Share on other sites

 

 

A wracając do pytania - znasz może kogoś kto ma VFX'a ? ;D

Nie :) Gdy ten sprzęt był nowy to większość moich znajomych miała Amigi 500/600/1200 lub PC klasy 386, ci bardziej bogaci mieli co najwyżej 486. Czytało się o VFX-1 w Secret Service, spoglądało na cenę i na tym kontakt z VR się kończył bo nawet gdyby jakiś szaleniec chciał to kupić to i tak sprzętu nie było w sklepach. Zresztą szybko po pierwszych zachwytach nad nowością pojawiły się głosy krytyczne przez co nawet ludzie majętni nie decydowali się na tego bubla który nie działał tak jak powinien, kosztował majątek a wsparcie ze strony gier praktycznie nie istniało. 400zł za działający kompletny egzemplarz ? Podejrzanie niska cena :)

Link to post
Share on other sites

 

 

400zł za działający kompletny egzemplarz ? Podejrzanie niska cena

 

W styczniu poszedł za około 270zł.... wcześniej 300 kilkadziesiąt... nawet teraz na olx jest jeden chełm ale NTSC i jakoś nie taki... Więc zdarzają się w takich cenach...  pozostaje mi liczyć że się trafi...

Link to post
Share on other sites

Mówisz o tym ? http://olx.pl/oferta/i-glasses-virtual-io-helm-do-rzeczywistosci-wirtualnej-vr-vfx-1-CID99-IDbbpq7.html#338f7e8b53

I-Glasses za 500zł, nie testowane, bez gwarancji rozruchowej... ryzykowna oferta bo można kupić złom.

 

Na youtube jest filmik o tym sprzęcie

https://www.youtube.com/watch?v=YMkfj7ootEY

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

 

Tak ten... Ciekawy i z pudełkiem itp. ale VFX-1 to to nie jest... (nie mówię o jakości)...

Ciekawe czy miejsce skąd jest ten przedmiot (Zgierz) to zbieg okoliczności... piszę o tym w kontekście muzeum retro komputerów w Zgierzu - mają tam działający egzlemplarz VFX-1.

Link to post
Share on other sites

Kupić kompletny, sprawdzony i w 100% sprawny sprzęt VR z tamtej epoki jest naprawdę ciężko. Tych działających i kompletnych jest bardzo mało przez co osiągają dosyć spore ceny jako egzemplarze kolekcjonerskie, na pewno nie 300-400zł. Z reguły jak ktoś wynajdzie jakiś złom niedziałający to sprzedaje jako nietestowany po okazyjnej cenie, nie polecam takich zakupów jeśli nie istnieje możliwość zwrotu. Ta aukcja z VFX1 za 270zł jest w archiwum allegro http://archiwum.allegro.pl/oferta/vfx1-wirtualna-rzeczywistosc-i5873670737.html Niby sprawny ale "Nie przyjmuje zwrotów", czyli każda próba reklamacji skończy się cytatem tego zdania z aukcji. Sprzęt sprzedał w styczniu i do dzisiaj brak komentarza pozytywnego do tej aukcji (5873670737)  :>

Link to post
Share on other sites
Niby sprawny ale "Nie przyjmuje zwrotów",

 

 

"Hełm sprawdzony, działa 100%. Nie przyjmuje zwrotów." - dokładnie tak jest napisane... jeśli nie jest sprawny to po prostu jest to niezgodne z opisem i kwestia ew. zwrotów nie powinna mieć tu znaczenia - ale na pewno trzeba by się "naużerać"  i sprawa nieprzyjemna... Masz rację. Wiem jednak, że czasem "coś" się trafia... czasem ludzie sami nie wiedzą co sprzedają - trzeba czekać, szukać itp.

 

 

---------------------

Szkoda że posty się do siebie "dodają" nie widać że poruszam nowy wątek...

---------------------

 

ZAMIENIĘ 2x VooDoo II 12MB

 

---------------------

 

Mam dwie identyczne sztuki A-MAX Technology (ColorMAX) VP-510 3Dfx Voodoo 2 12 MB 110Mhz (zainteresowanym prześlę zdjęcia).

 
Zamieniłbym się na analogiczne wersje tyle że produkcji A-Trend.
 
Mam bardzo dużo podzespołów A-Trend i staram się skompletować ich w moim zestawie ile się da.
 
​Jestem otwarty na propozycje.

 

Edytowane przez batyra
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Mowa! Jasne że tak! Jak tylko sfinalizuję transakcję :)

Powoli się przymierzam aby całym zestawem się pochwalić, póki co czyszczę, odnawiam, kompeltuję itp.

Vodoo 5tka będzie pracowała razem z K6-2+ 570... (wyższego taktowania nie było...) - jeśli uda mi się ten procek bezpiecznie odpalić :)

Link to post
Share on other sites

*jeśli zły dział to z góry przepraszam* / przeniesione

 

 

Buduję PC do starych gier i mam kilka starych części (m.in mobo pod 478 i am2, ram ddr1, zasilacz, dyski ide,zasilacz i inne bzdety), gdyby ktoś miał jeden lub więcej z niżej wymienionych staroci i chciał się ich pozbyć to chętnie przygarnę:

 

  • geforce 6600/6800/6200/7600/lub inne (AGP bądź PCIE)
  • pentium 4 na s478 lub athlona 3200+ na am2
  • wincyj RAMufff na DDR1 ;)

.. z nakierunkowaniem na procesor AMD i grafike NVidia ;)

 

Ogólnie, staruszek musi pociągnąć m.in. gry takie jak MOH:PA, 007 Nightfire, CMR 2005, RTCW, DOOM3 i starsze, oczywiście na windows xp

Jako, ze w dzieciństwie miałem lowend jak na tamten czas (440MX/Athlon XP2600/256mb ram) tak teraz buduję coś co już te gry z dzieciństwa pociągnie w 1024x768 ;)

 

 

Z góry dzięki, kontakt poprzez PW lub tutaj ;)

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites

Za 35 z wliczona wysyłka oddam ci athlona 5xxx+ 2,21Ghz na podstawkę AM2, płytę moglbym ci dać w zestawie Nwm czy działa przeleżała trochę na strychu za dodatkowe 30 oddam ci 2x 1gb ddr2 800mhz. Bede miał pudełka i instrukcje ;). Za darmo trochę szkoda oddać, jakby co PW

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

[sPRZEDAM]  Zestaw retro PC

 

zestaw nr 1:

 

Do sprzedania sprawny komputerowy zestaw retro z 2003r, a w nim:

- AMD Athlon XP, 2000 MHz (15 x 133) 2400+
- Asus A7V8X-X (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
- 768 MB (DDR SDRAM) pc3200 kingston ddr400
- NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (64 MB)
- monitor Philips 105S (105S1) [15" CRT] (HD 002972)
- hdd 2 x ST340014A (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100) (jeden w kieszeni, która czasem słabo kontaktuje)
- HL-DT-ST CD-ROM GCR-8523B (52x CD-ROM)
- ASUS DRW-22B3S nagrywarka dvd-rw
- modem telefoniczny Microcom InPorte Home
- flop 3,5'
- obudowa codegen 6042L-1
- zasilacz modecom feel 2 400W
- dodatkowy wentylator
- klawiatura i myszka na ps/2
- papiery i sterowniki

Na obudowę mam oryginalne pudełko - idealne do transportu.
To wszystko razem ze stolikiem komputerowym. Do stolika dołączam też uchwyt/podstawkę na kartki A4, idealne do przepisywania tekstu.

Dodatkowo:
- używany, sprawny zasilacz codegen s 300w (pierwotny zasilacz w - obudowie, ale jakieś 5 lat temu został wymieniony)
- głośniczki mediatech, 
- kabel telefoniczny ok 10m z końcówkami
- kabel do kablówki z jednym zakończeniem, ok 10m
- przedłużacz usb
- kabel usb do drukarki
- kabel sieciowy do routera
- zafoliowana, nigdy nie używana karta wifi usb tp-link tl-wn821nc (taka z podstawką)
- Bitdefender Mobile Security na rok
- ok 30 dyskietek 3,5

- 20 płyt cdr
- smyczka-niespodzianka

Sprzedaję najchętniej tylko cały komplet. Odbiór osobisty na warszawskim Muranowie (Anielewicza/Andersa).

(ogłoszenie mam wystawione na olx http://olx.pl/oferta/zestaw-retro-pc-nr-1-asus-kingston-seagate-stolik-komp-i-dodatki-CID99-IDf4gyr.html

 

zestaw nr 2:

 

Do sprzedania sprawny, używany zestaw komputerowy z 2004r. a w nim:
- AMD Athlon XP-A, 1913 MHz (11.5 x 166) 2600+
- Asus A7N8X-E Deluxe (5 PCI, 1 AGP Pro, 1 WiFi, 3 DDR DIMM, Audio, 2 x LAN, fire-wire 400)
- 2048 MB (DDR SDRAM) pc3200 dual-ddr kingston
- Asus V9520 Magic/128 NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)
- Philips 170B (17inch LCD MONITOR 170B5) vga+dvi (naprawiany, sprawny)
- 2 x ST312002 6 AS SCSI Disk Device (120 GB, 7200 RPM, Serial-ATA/150)
- LITE-ON DVD SOHD-167T (16x/48x DVD-ROM)
- U.S. Robotics 56K Voice Host Int
- karta tv/radio Aver 007 Go/fm 007 z pilotem
- dedykowany moduł wifi z dokręcaną antenką
- flop 3,5'
- obudowa modecom fine II
- zasilacz modecom feel lc-b350atx pfc
- 2 dodatkowe wentylatory w środku
- głośniki logitech s-220 z wejściem mikrofonowym przy potencjometrze (!)
- klawiatura samsung ps/2
- myszka logitech ps/2
- papiery i sterowniki

Dodatkowo dorzucam to co się uzbierało przez tę parę latek:

- radeon 9550 128 mb/128bit, 
- 3 x hdd ata (fujitsu 10gb+caviar 4gb+fujitsu 1gb z małym jumperkiem), 
- nieużywana klawiatura logitech ps/2 w pudełku
- kabel firewire z przejściówkami 6pin/4pin
- kable zasilające
- przedłużacz usb
- śrubki i jumpery pozostałe po montażu/demontażu innych sprzętów, w tym małe jumperki idealne do wpinania na spód twardych dysków
- kabel sieciowy
- 2xśledź usb, w tym jeden z odrębymi złączkami do każdego gniazda - idealny do starych sprzętów
- ramka na wewnętrzny wentylator
- śledź z game portem (na płycie jest gniazdo)
- wiatraczek 40 mm, nieużywany
- kabel DVI-D
- przedłużacz VGA
- przejściówki i kable telefoniczne
- około 100 sztuk dyskietek 3,5 cala
- klucze do klawiatury/kieszeni oraz do pudełka na dyskietki
- kabel ata 100
- płyty z Linux magazine z okr 01/2004-06/2005
- 10 płyt cdr
- dwie dodatkowe podkładki pod myszkę
- smyczka-niespodzianka

Generalnie sprzęt był w momencie kupna prawie full-wypas jeśli chodzi o płytę główną. Pamięć powiększyłem do 2 gb o tyle lepszą grafikę (radeon 9550) kupiłem i ... tak sobie do dziś leży. W międzyczasie dołożyłem mu drugi dysk, żeby spróbować postawić RAIDa, ale jakoś się nie złożyło. Przez te lata sprzęt nigdy mnie nie zawiódł, można było oglądać analogową tv na aver 007, a dziś słuchać na tym radia. Płyta jest z dedykowanym złączem na dedykowany moduł wifi w standardzie a/b (tak,tak; do 11mbit), co ciekawe obsługuje szyfrowanie tylko WEP.
Mam też pudła do: obudowy, monitora, głośników i klawiatury samsunga; kable i inna drobnica jest w osobnym pudełku (patrz zdjęcia).
Sprzedaję najchętniej tylko cały zestaw, odbiór osobisty w warszawskiej Falenicy.

(ogłoszenie mam równiez wystawione na olx http://olx.pl/oferta/zestaw-retro-pc-nr-2-amd-asus-kingston-seagate-mnostwo-dodatkow-CID99-IDfP8pX.html )

 

W razie pytań proszę o kontakt, chętnie udzielę dodatkowych informacji.

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites

Cześć!

 

Kupię obudowę PC, może być bez zasilacza. Przede wszystkim musi być w doskonałym stanie (może być pożółknięta / szara, nie możę być popękana porysowana). Komputer na socket 7 (w szerokim tego słowa znaczeniu '96-'99).

 

Moje wymarzone modele 

PIERWSZA

DRUGA

TRZECIA

 

Oczywiście mogą być też inne w tym stylu.

Niestety na e-bay nie znalazłem takiej, a jak już coś jest to koszty dostawy (ok 100$) nie wymagają komentarza...

 

Z góry dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
Do sprzedania zestaw retro PC z 2003 a w nim

 

- AMD Athlon XP, 2000 MHz (15 x 133) 2400+

- Asus A7V8X-X (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

- 768 MB (DDR SDRAM) pc3200 kingston ddr400

- NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (64 MB)

- monitor Philips 105S (105S1) [15" CRT] (HD 002972)

- hdd 2 x ST340014A (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100) (drugi w kieszeni)

- HL-DT-ST CD-ROM GCR-8523B (52x CD-ROM)

- ASUS DRW-22B3S nagrywarka dvd-rw (kupiona w 08/2011)

- modem telefoniczny Microcom InPorte Home

- flop 3,5'

- obudowa codegen 6042L-1

- zasilacz modecom feel 2 400W (kupiony 11/2010)

- dodatkowy wentylator

- klawiatura i myszka na ps/2

- papiery i sterowniki do wszystkich elementów

- płyn polaroid do czyszczenia szklanego ekranu monitora

- zaślepki tylne i przednie (2x5,25 i 1x3,5)

 

Na obudowę mam oryginalne pudło - idealne do transportu.

 

Komputer świetnie nadaje się jako zaawansowana maszyna do pisania z zainstalowanym pakietem biurowym. Nada się również do oglądania filmów w jakości SD i umiarkowanego korzystania z internetu - maile w outlooku będą śmigać, aczkolwiek słowem kluczem będzie "cierpliwość"

 

Na zdjęciu wszystko jest zafoliowane, bo w mieszkaniu jest kot rasy garfield.

 

Odbiór na warszawskim Muranowie. Zasadniczo chcę sprzedać cały zestaw za 29pln, ale jestem skłonny rozważyć inne propozycje.

 


 

************************

 

Używany zasilacz ATX Codegen S 300w - 5 pln

 


 

************************

 

Komplet 4 sztuk kabli Audio do CD/DVD - 5 pln

Głównie 4-pinowe, ale jest też 3-pinowy

 


Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...