Skocz do zawartości

Retro giełda - zamienię / kupię / sprzedam


Recommended Posts

O proszę jaki fajny temat.

Od siebie dodam tylko że mam mnóstwo pamięci ram DDR2, DDR1, i kilka sztuk Tak zwanej SIM RAM. 

I masę pentiumów 4 na nowszy i stary socket + inne graty.

Gdyby ktoś kiedyś potrzebował...

Link to post
Share on other sites
Z GF i 3DFX trochę przesadziłeś

 

Od czegoś trzeba zacząć negocjacje  :->

 

Sprawdzę jakie mam duble w dźwiękówkach na ISA, ale to trochę potrwa

 

To może przy okazji sprawdź co tam jeszcze miałbyś do wymiany. 

Byłbyś zainteresowany całym kompem na Pentium II 350 ? Bo mam ale chętnie zamieniłbym na 486, nawet niekompletnego.

Link to post
Share on other sites

Fenio znalazłem bardzo ładnego ESS Audiodrive którego mogę zaoferować za Twojego Radzia, Nie mam już o tej godzinie siły robić fotek (dopiero wróciłem z 8h pracy przy przeróbce instalacji elektrycznej w piwnicy, masakryczna robota :/). Nie mniej jest on dokładnie taki sam (FCC ID się zgadza) jak ten: https://www.vogons.org/viewtopic.php?f=46&t=37497&start=40#p341216

 

Wg FCC ID producentem karty jest Labway: https://fccid.io/LWHA02150

 

Tego co aktualnie stoi na tej domenie lepiej nie oglądaj, mam wrażenie, że może za to grozic prokurator :D

 

Kompatybilność z SB Pro i zworki, to co tygrysy lubią najbardziej :D

 

Stery na Vogons: http://www.vogonsdrivers.com/getfile.php?fileid=616

 

Jedyny problem taki, że nie wiem kiedy znajdę czas żeby ją sprawdzić.

 

Co do PII - nie potrzebuję takiego kompa, nabyłem kolejną stację Intergrapha 2xPII 233 ale jeszcze nie dojechała więc się nie chwalę ;)

 

Co do 486 - mam procek, poluję na płytę w rozsądnej cenie to będzie komplet na sprzedaż. Z naszych muzealnych na razie nic nie ruszamy, szczególnie że po ostatnim przeglądzie okazuje się, że większość płyt z bateriami starego typu jest już wylana i będziemy to wylutowywać i starać się je ratować.

Link to post
Share on other sites

OK może być. Fajnie bo akurat taki zielony ESS był moją pierwszą kartą dźwiękowa którą dokupiłem do pierwszego posiadanego peceta z 386DX 40 :)

To na PW podeśle Ci adres, Ty podaj swój i wyśle Radeona.

 

Ale jakbyś wolał jednak pozbyć się Gravisa to dołożę jeszcze S3 Trio 64 i Virge a nawet Radeona 9600 i może tego kompa na Pentium II ;)

Link to post
Share on other sites

Uuuuuu widzę, że jesteś zdesperowany. Gravisy na ten moment stanowią 'zapas nienaruszalny' :D Co ciekawe w trakcie inwentury u kuzyna znależliśmy klona! Gravisa w postaci Primaxa coś tam coś tam...

 

Jest opcja na paczkomat? Poczta mi średnio pasuje bo mi zostawiają awizo i później nie dość że muszę drałować pieszo (nie ma gdzie zaparkować) to jeszcze stać w kolejce :/

 

Postaram się wygospodarować trochę czasu i go sprawdzić. Odkurzać czy chcesz go takiego pokrytego patyną? :D

Link to post
Share on other sites

Jak Ci się chce to odkurz ale jak nie masz czasu na sprawdzanie a wizualnie wygląda dobrze to wyślij tak jak jest.

Mogę wysłać na paczkomat poczty. Też możesz wysłać na odbiór w placówce poczty to też będzie taniej.

Link to post
Share on other sites

Ja nawet wolę odkurzyć, nie lubię testować sprzętu jak wiem, że coś mu może zaszkodzić. Postaram się to zrobić jak najszybciej, ale jutro mam instalację elektryczną do dokończenia. Z retro sprzętów to muszę wziąć na warsztat płytkę na i815E bo ma kondziołki do wymiany, pożeniłbym to z testowaniem tej karty... ale jak wiadomo i815 już nie ma ISY :/ Będzie trzeba znowu Claytona odpalić :D

Link to post
Share on other sites

Karta działa na 100%, sprawdzane w Quake 2, MDK i 3DMark99max.

Nudne filmiki z testowania

Screeny:

 

 

http://oi63.tinypic.com/2ez3gb7.jpg

 

http://oi67.tinypic.com/23rsfhy.jpg

 

http://oi64.tinypic.com/fcmq2r.jpg

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Super. Dzisiaj postaram się usiąść do odkurzania i testowania. Wczoraj znowu wróciłem po 20stej :/
Mam pytanie. Jak i czym czyścić brudne PCB ? Często sam pędzelek to za mało. Woda destylowana i suszenie będzie ok ?

 

Wysłane z mojego Mi Max przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie. Jak i czym czyścić brudne PCB ? Często sam pędzelek to za mało. Woda destylowana i suszenie będzie ok ? Wysłane z mojego Mi Max przy użyciu Tapatalka

 

Ja używam pędzla na sucho a co przyklejone to IPA (pędzelkiem i pałeczkami do uszu). Na ślady kleju Label Killer.

Ja wszystko czyszczę ciepłą wodą z prysznica. Klawiatury, myszki, płyty główne (bez baterii), karty graficzne, muzyczne itp. Czasami z pomocą mydła w płynie jak dużo syfu się uzbiera.

 

Tą metodę w stosunku do PCBA widziałem tylko na YT, sam nie miałem odwagi, szczególnie tego mydła. Obudowy czy inne plastiki zawsze rozbieram do czyszczenia i wtedy myję.

Link to post
Share on other sites
Ja używam pędzla na sucho a co przyklejone to IPA (pędzelkiem i pałeczkami do uszu). Na ślady kleju Label Killer.

 

 

Tą metodę w stosunku do PCBA widziałem tylko na YT, sam nie miałem odwagi, szczególnie tego mydła. Obudowy czy inne plastiki zawsze rozbieram do czyszczenia i wtedy myję.

Dzięki. Ja wodą destylowaną/demineralizowana. Pytam bo czytałem ostatnio o korozji elektrochemicznej i trochę mnie to wystraszyło

 

Wysłane z mojego Mi Max przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ten Radeon 7000VE jest nadal do wzięcia bo jak się okazało karta ESS od Coogera niedomaga zbierając szumy. Może być wymiana na obudowę ATX bez zasilacza jakby ktoś posiadał. Przy okazji przekładki sprzętu na PII mogę nagrać filmik z czyszczenia wodą :)

 

 

Ja wodą destylowaną/demineralizowana.

 

Która po zmieszaniu się z kurzem przestaje być destylowaną :) Szkoda pieniędzy jak w kranie masz niskomineralizowaną.

 

 

Pytam bo czytałem ostatnio o korozji elektrochemicznej i trochę mnie to wystraszyło

Dlatego sprzęt myjemy i suszymy a nie moczymy przez kilka dni ;)

Link to post
Share on other sites

Ja używam pędzla na sucho a co przyklejone to IPA (pędzelkiem i pałeczkami do uszu). Na ślady kleju Label Killer.

 

IPA to właśnie w większości alkohol izopropylowy . My w firmie do takich celów używaliśmy jeszcze myjki ultradźwiękowej , ale to już do grubszych rzeczy niż zakurzenie .

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś byłby może chętny na solidną platformę pod P4 LGA775? Mam na zbyciu płytę GA-8I915P-G z bodajże obsadzonym P4 coś koło 3GHz. Nie pamiętam bo dawno nie odpalałem tego kompa. Teraz potrzebuję obudowę z niego i chętnie za niewielkie pieniądze popchnąłbym 'bebechy' dalej. Zasadniczo mogę złożyć w innej budzie (mam przyzwoitego Coolemastera z licencją XP) całego kompa gdyby ktoś chciał. Proc, ilość pamięci, grafa, dysk (to trochę gorzej bo SATA nie mam), napęd optyczny... łotewer do dogadania. Monitor 17" LCD jakby co też się znajdzie.

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-8i915p-g_1x#sp

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Procesor geode gxm 266p coś to warte ?

Tylko pod warunkiem że posiadasz komplet procesor + płyta główna.

Same procesory są niewiele warte przez duży problem z dostępnością płyt głównych które muszą być dedykowane pod te specyficzne układy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...