Skocz do zawartości

[PC/XBO] Ryse: Son of Rome


Recommended Posts

Wymuszenie zmiany jakości tekstur. Mi na 2GB wykryło najwyższe. 

 

W pliku "system.cfg" w folderze z grą dodajemy:

 

sys_spec_TextureResolution = X

 

Gdzie X to wartość od 1 do 4 co odpowiada: Low, medium, high, very high.

 

np. 

 

sys_spec_TextureResolution = 2

 

dla tekstur "medium". 

 

Mi pomogło przy lagach. 

Link to post
Share on other sites

Porażka w porównaniu do Metro. Crytek nie ogarnia CF. Dla porównania wyniki z Metro 2033 Redux.

 

Pojedyncza.
 
Total Frames: 2631, Total Time: 59.8919 sec
Average Framerate: 44.03
Max. Framerate: 83.65 (Frame: 1930)
Min. Framerate: 24.75 (Frame: 641)
 
CF.
 
Total Frames: 3810, Total Time: 59.89595 sec
Average Framerate: 63.71
Max. Framerate: 141.14 (Frame: 3719)
Min. Framerate: 23.44 (Frame: 11)
 

Wzrost 45%. 


Ojjj plagiat:

 

#139

 

http://forum.pclab.pl/topic/980622-Ryse-Son-of-Rome/page__view__findpost__p__12883749

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

A ja czekam dalej na profile i sterowniki do Crossfire. Nie po to kupowałem tą grę aby grać w 30 FPS na medium. Na szczęście mam w co grać. A jak się wk@#!ę to wymienię karty na coś innego, bo to się robi nudne. 

 

W 60FPS gra prezentuje się obłędnie.

 

http://www.eurogamer.net/videos/more-ryse-pc-60fps-gameplay

 

Wersja do downloadu w najlepszej jakości. 

 

http://openpandora.info:8080/Ryse/Ryse%20PC%201080p60.mp4

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Cóż gra mnie zaskoczyła i to zaskakująco pozytywnie. Po tak słabych recenzjach od graczy jak i dziennikarzy spodziewałem się gniota z bardzo ładną grafiką.

Okazało się, że historia jest znośna choć banalna. Muzyka dość ładnie gra. Grafika przepiękna, lepszej w żadnej grze nie widziałem. Walka o dziwo przypadła mi do gustu - finishery, czyli znienawidzone przez większość QTE spodobały mi się, szczególnie po maksymalnym rozwinięciu postaci, kiedy pojawiło się zdecydowanie więcej bardziej efektywnych wykończeń. I klimat, szczególnie zróżnicowanie scenerii w poszczególnych rozdziałach również pozytywnie wpłynęło na całokształt. 

Minusami są oczywiście klony,powtarzalna mechanika i długość trwania tej gry (niestety krótka). Gdyby udało się poprawić kilka błędów to byłby to naprawdę solidny tytuł.

No i zawiódł mnie oczywiście multiplayer, który okazał się być dość dziwnym co-op'em.

Ocena końcowa - 7,8/10

 

Co do grafiki to niezwykłe jest to, że niektóre miejsca widziane dosłownie przez ułamek sekundy wymagały pewnie sporej pracy, a mimo to nie ma zbyt wielu momentów, w których czuje się, że w jakimś miejscu przyłożono się do nich gorzej. 

 

http://abload.de/img/ryse2e4uae.jpghttp://abload.de/img/ryse4jvubi.jpgiq4LiNYD5HAQI.jpg

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Graficzka spoko, lecz już na początku mam ledwo 63 fps a ustawienia mam tak jak mi dało samo czyli wszystko high bo nie ma ultra :( no i spadki mam do 40 niewiem czemu

no a ja wiem czemu, bo masz niestety mid-endowe GPU, które takiego potworka jak ta gra nie uciśnie w 60 klatkach na high a co dopiero na ultra.. życie, myślę że to pełnego 60 fps i najwyższych ustawień to jakiś GTX 780 albo r9 290 przynajmniej potrzeba 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

no a ja wiem czemu, bo masz niestety mid-endowe GPU, które takiego potworka jak ta gra nie uciśnie w 60 klatkach na high a co dopiero na ultra.. życie, myślę że to pełnego 60 fps i najwyższych ustawień to jakiś GTX 780 albo r9 290 przynajmniej potrzeba 

 

 

Tu sie z kolegą zgadzam...

 

zeby W Ryża zagrac w +60 FPS trzeba miec co najmniej gtx 780..

 

A ilu graczy w Polsce stać na takie karty....no własnie.....mały odsetek,zwlaczcza ze wiekszosc graczy to ludzie w przedziale 16-30 lat,czyli uczniowe i studenci.

 

wiekszosc ma jeszce radeony 7850,czy gtx z serii 600...no coz jakie płace,takie karty,welcome in Poland

 

ale i tak dobrze ze gra w 40 FPS wyglada dobrze,bo  wiekszosc gier jakby przyszlo grac wlasnie w 40 FPS  to by byla meczarnia i gra,i trzeba bylo by sobie dany tytuł odpuszczać.

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

Ukończyłem wczoraj. Rozgrywka faktycznie prosta jak budowa cepa, i pomimo tego, że przy takim upraszczaniu powinienem powiedzieć...panowie nie idźcie tą drogą, to całość jest ekstremalnie energetyczna. Grafika piękna, zwłaszcza etapy "leśne", trademark Crytek`a. Kolorystyka zbliżona do tej z Crysis 1 też robi swoje. Co prawda są to zamknięte lokacje ale całość robi wrażenie. Animacje, przerywniki, voice acting, muzyka, opowieść... perfect. Idealnie zabalansowane i wymieszane składniki. Narkotyk.

 

P.S.

Kolejny mit to śmietnika, że gra była za mocna na komputery, że trzeba mieć maszynę za 5k ; - ) Wygląda 10x lepiej niż seria Uncharted, która też ponoć jest za mocna na PC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...