Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Byłem w stadninie w Janowie Podlaskim. Zwiedzanie z przewodnikiem, jedna stajnia, muzeum, jeden wybieg z odległości ok. 50 metrów. Udało mi się na 30 minut urwać i porozmawiać ze starszymi pracownikami. Wniosek jest tylko jeden, stadnina przetrwała 200 lat, zabory, dwie wojny światowe, komunę ale przyszedł pan z Żoliborza i zaorał... 1f641.png:( Miało w Polsce nie być arabów, to nie będzie.

Zniszczą wszystko, czego się dotkną...

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, też tam byłem. Stadnina z takimi tradycjami, z taką renomą a rozwalili ją. Ci, którzy zajmowali się końmi wcale nie politykowali, wykonywali swoją pracę. Teraz jest obraz nędzy i rozpaczy. Najlepiej jak tam byłem, zadałem pytanie co teraz, skoro Arabowie nie przywożą swych koni a gościu: "trudno, z ukrainy mamy 2". Bez jaj, z tą ukrainą to już kota mają.

 

U nas każda partia (niezależnie czy pis,po i inne twory) zrobią wszystko aby się zniszczyć.

 

Jak w tej piosence" [...] tylko koni żal[...]"

Edytowane przez Gryphus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Być może jest to ogólny trend, że moda na konie przemija. Przecież jest to piekielnie drogie hobby. Poza tym konie można rozmnażać z wykorzystaniem in vitro. To też znacznie obniża ich cenę.

Tak moda przeminęła, że wszyscy z obu stadnin w 30s dostali pracę na półwyspie arabskim z pensjami +1000%

 

Stadniny zabił PiS jak odmówiono senatorowi z tej partii wystawienia swoich koni na aukcji bo były za słabe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

PiS rozpie...la to państwo w sposób klasycznie komunistyczny. Ludzi można kupić i omamić obietnicami, tylko zobaczymy jak długo to państwo (gospodarka) da się oszukiwać. Biorąc pod uwagę inflację, 500+ to już przeszłość. Zwolennicy tej "mafii" chyba nie czytają rachunków ze sklepów i innych usług. Prąd, gaz i inne podatki też ruszyły, tylko nie każdy o tym wie i miauczy, że jest zajebi.cie, bo pół litra dalej po 18,50...

Link to post
Share on other sites

"Przecie za peło też wszysko drożało, a nic nie dowali, więc weź Pan głupot nie opowiadaj, że 500 plus i te wszsytkie programy co ludzio pomagajo to coś złego"

 

 

Cytując jednego z moich niedawnych rozmówców. 50% ludzi w ogóle nie kuma jak działają pieniądze więc nie ma co z nimi się wdawać w dyskusje. Jedyna szansa by ci ludzie zrozumieli jak ich skubią byłaby gdyby pracodawca mógł całą pensję brutto dać do ręki pracownikowi, a pracownik później musiał sam zapłacić te wszystkie podatki i składki. Gwarantuję, że po pół roku wszędzie na ulicach płonęłyby opony. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Prąd, gaz i inne podatki też ruszyły, tylko nie każdy o tym wie

Zacznij nauczać. Pokazuj stare rachunki oraz nowe i przekonuj, że podwyżki cały czas są. Na pewno będzie trudno, bo nie będą Ci wierzyć i twierdzić, że ceny zawsze są te same.

 

i miauczy, że jest zajebi.cie, bo pół litra dalej po 18,50 - a to już środowisko musiałbyś zmienić, a to nie jest łatwe... bo co? Wyprowadzisz się?

 

 

 

50% ludzi w ogóle nie kuma jak działają pieniądze więc nie ma co z nimi się wdawać w dyskusje

Nie mają pieniędzy, to skąd mają wiedzieć jak to działa? Widziałem program jak pewna osoba kupowała coś w sklepie. Sprzedawca podał cenę, ale to nic nie mówiło tej osobie, dała cały portfel, bo nie znała wartości pieniądza oraz nie umiała liczyć. Osoba dorosła, w sklepie oczywiście z opiekunem.

 

Jedyna szansa by ci ludzie zrozumieli jak ich skubią byłaby gdyby pracodawca mógł całą pensję brutto dać do ręki pracownikowi, a pracownik później musiał sam zapłacić te wszystkie podatki i składki. - bo na pasku z wypłaty nie ma czegoś takiego jak netto, brutto... to skąd ludzie mają wiedzieć, że jakieś podatki płacą i inne składki zdrowotne czy emerytalne? Te dane są ukrywane.

 

 

 

Ludzie dalej myślą, że pieniądze spadają z nieba

W dziwnych środowiskach żyjecie, ale jeśli są to domy opieki czy tym podobne instytucje, to źle o was świadczy, że krytykujecie tych ludzi.

Link to post
Share on other sites

Pieniądze, które pochodzą z podatków itp. stają się własnością rządu - wszystko zgodnie z ustawami. Jeśli ktoś uważa, że rząd nie ma własnych pieniędzy, to tak samo ta osoba nie ma własnych pieniędzy.

 

@Gryphus, masz własne pieniądze? Nie masz, bo to pieniądze Twego pracodawcy, a więc błędnie myślałeś, że Twoje. Jeśli masz działalność, to i tak nie masz swoich pieniędzy, bo to pieniądze klientów.

 

Tak więc jak widzimy ludzie nie znają się na pieniądzach... zacytuję trochę ironicznie: 50% ludzi w ogóle nie kuma jak działają pieniądze.

Link to post
Share on other sites

@up, ta sama osoba powiedziała również:

Nie ma czegoś takiego jak społeczeństwo. Są tylko pojedynczy mężczyźni, kobiety i rodziny.

 

Dlatego nie używajmy słowa społeczeństwo, bo znana osoba tak zdecydowała i tego należy się trzymać.

 

A zwolennicy nieposiadania przez rząd własnych pieniędzy niech składają pozwy o ich zwrot.

Link to post
Share on other sites
bo na pasku z wypłaty nie ma czegoś takiego jak netto, brutto... to skąd ludzie mają wiedzieć, że jakieś podatki płacą i inne składki zdrowotne czy emerytalne? Te dane są ukrywane.

  

 

Nawet nie wiesz ile razy miałem dyskusję z wydawałoby się inteligentnymi osobami, które nie chciały mi za żadne skarby uwierzyć, że dla pensji 3500zł na rękę koszt pracodawcy to 6000zł. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...