Skocz do zawartości

GTX 970 vs GTX 780 TI


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

Mam do Was proste pytanie.Jeśli moglibyście kupić w tej samej cenie kartę GTX 970 lub GTX 780Ti którą byście wybrali?Powiedzmy że mam do wyboru \

http://www.steg-electronics.ch/de/article/gigabyte-gtx-970-gaming-625219.aspx

http://www.steg-electronics.ch/de/article/asus-gtx-970-strix-oc-509350.aspx

http://www.steg-electronics.ch/de/article/STEG-716551.aspx?campaign=toppreise/Grafikkarten/Zotac/716551

Ceny podane są we frankach.Więc Gigabyte kosztuje 1450 zł,Asus 1480 zł i Zotac 780ti 1480zł.Wszystkie karty nowe ze sklepu na gwarancji producenta.Proszę o pomoc w wyborze.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

którą byście wybrali?

 

Planujesz SLI ? Wybierz 970. W przeciwnym razie 780Ti, ponieważ jest to karta o większej wydajności. Z doświadczenia wiem, że plany dotyczące multi-gpu dość często zostają na papierze i kończy się na zmianie GPU, zamiast dokładaniu drugiej karty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia wiem, że plany dotyczące multi-gpu dość często zostają na papierze i kończy się na zmianie GPU, zamiast dokładaniu drugiej karty.

Racja miałem robić sli z 670 GTX potem zmieniłem na 770GTX teraz mam 780 GTX ale tym razem zrobiłem SLI.  :P 780 GTX po OC dostaje prawdziwego kopa... 

Edytowane przez kyubi13231
Link to post
Share on other sites

Nie planuję żadnego SLI.Tylko single GPU.Czyli w tym wypadku na 100 % lepiej wziąść 780ti?Ten ZotaC będzie dobrym wyborem?Kosztuje tyle samo w przecenie co właśnie 970.A tylko jedno mnie zastanawia czy 3GB pamięcie nie będzie mało za rok lub dwa.Bo planuję mieć tą kartę około 2 lat przed następną zmianą.Ile procent jest wydajniesza 780ti względem 970 orientuje się ktoś?

Link to post
Share on other sites
A tylko jedno mnie zastanawia czy 3GB pamięcie nie będzie mało za rok lub dwa.Bo planuję mieć tą kartę około 2 lat przed następną zmianą.Ile procent jest wydajniesza 780ti względem 970 orientuje się ktoś?

 

3 GB wystarczy spokojnie wystarczy, więc nie ma się czym przejmować. Gry musiałby być bardzo kiepsko zoptymalizowane na PC, żeby wykorzystać więcej.

 

 

Z 780Ti najlepiej byłoby wybrać MSI Gaming jeśli możesz dostać w podobnej cenie, Zotac najczęściej robi suszarki.

Zotac jako jeden z nielicznych ma 5 lat gwarancji po rejestracji karty. MSI ma tylko 2 lata. Co do głośności, to nie przesadzaj. Chłodzenie w spoczynku jest głośniejsze od gaminga, ale pod obciążeniem wypadają podobnie.  Generalnie, to i tak większość z nas korzysta ze słuchawek, więc jakie to ma znaczenie...

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Z ciekawości - gwarancja karty sprowadzonej zza granicy obowiązuje u nas w Polsce?

 

Generalnie w krajach UE obowiązuje dwuletnie prawo do reklamacji (coś jak nasza rękojmia) realizowanej u sprzedawcy.

Z typową gwarancją producenta już może być różnie, niektórzy dają gwarancję na całą UE inni nie.

 

Ale autor, chyba mieszka w Szwajcarii.

Link to post
Share on other sites

970 ma jeszcze jedną istotną zaletę. Jest praktycznie niesłyszalna nawet pod obciążeniem. W idlu czy działa pasywnie czy sobie wymusimy jakieś niewielkie obroty tym bardziej. W testach z gier często przegania wersje Ti, czasem jej ustępuję - zależy czy tytuł preferuje wysokie taktowanie układu czy architekturę.

Link to post
Share on other sites
W testach z gier często przegania wersje Ti

 

Znowu to samo. Każdy pomija ten drobny szczegół, że w zdecydowanej większości testów porównywane są wersje autorskie 970 do referenta 780 Ti. Może by zrobić porównanie z takim np Gigabyte 780 Ti GHz, którego zegar bazowy jest 210 MHz (sic!) wyższy od referenta (875 vs 1085).

 

Złapaliście się na te marketingowe blubry i powtarzacie je bez końca.

Edytowane przez jorginto
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

http://i62.tinypic.com/2hrdb9z.jpg

 

:menda:

 

@arturo99

Sam musisz wybrać co jest dla ciebie ważniejsze. Jeśli zależy Ci na nowej architekturze i mniejszym poborze prądu, to weź GTXa 970. Wydajnościowo będzie podobnie (różnica kilku klatek, to żadna różnica).

Edytowane przez Amok2
Link to post
Share on other sites

Taki mały ból pupci chyba właścicieli starszej gen. Ok, Ok, niech będzie. Wszędzie w necie na tych filmikach co są porównywane 3-4 katy na raz (FPS) wsadzili wersje z OC kontra zwykły Ti. Po OC na bank musi być szybszy 780Ti bo OC to nawet 10% wydajności...

dajcie spokój.  Karty są porównywalne ale z racji TDP i wszystkiego co się tym łączy 970 wypada po prostu lepiej.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Sam bym miał, zwłaszcza, że myślałem jakiś czas temu nad 780 Gaming/GB GHz Edition za 1800zł

 

Ból to musi czuć ten co kupił tego lightinga a one teraz po 1288 na śliwkach. Sam mam mały ból, bo wobec tej oferty nawet gtx 970 za 1500zł wypada przeciętnie. Ale mnie ciszy właśnie ten pasyw w 970 i TDP nie mniej niż wydajność.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Dobra przesadziłem z tą moją tezą. Moja rada jeśli ci zależy na energooszczędności,nowych funkcjach to bierz 970 a jeśli na wydajności to bierz 780 Ti.Ale ostatecznie dałbym wybór na 970.

 

Nie chcą mi wierzyć:

 

Edytowane przez Blashix
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...