Skocz do zawartości

basket4rap

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    250
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Neutralny

O basket4rap

  • Tytuł
    Gaduła
  1. Czyli w sumie jako zewnętrzna (bo to by była jedyna słuszna, jeśli w ogóle jakaś alternatywa) "karta", to chyba coś w stylu Topping DX3 Pro+ czy może... Audiolab Q-DAC. Jednak to z kolei zupełnie inne półki cenowe.
  2. Zwiększenia wydajności PC i dźwięku (ma już około 10 lat), a przy okazji miło by było gdyby software'owo było wsparcie.
  3. Generalnie: modernizacja większości sprzętu
  4. Rozumiem, czyli chodzi Sound Blaster AE-7 i 9. A co do DACów, to co? Audiotrak Prodigy Cube 2, Sound Blaster X5,...? Obecny wzmacniacz Kenwood KA-990 i głośniki Grundig 1500 box powinny dać radę.
  5. Tak też podejrzewałem... tym samym, czy jest sens z tego miejsca na wchodzenie np. w DACi?
  6. Cześć. Od wielu lat wykorzystuję do puszczania muzyki z PC kartę AIM SC808 przez stereo do wzmacniacza. I zachowując tego typu formę, to czy pojawiło się coś (następca mojej karty dźwiękowej) nowszego i lepszego (lub choćby na podobnym poziomie) w ciągu ostatnich lat? Pozdrawiam.
  7. Bios najnowszy, okazało się, że problemem są sterowniki od karty sieciowej.
  8. Hej. Dziwna sytuacja. Akurat stawiałem wszystko od nowa na dwóch laptopach, starszym i zupełnie nowym. Windows 11 ze strony Microsoftu, nowe sterowniki i programy. Na starszym laptopie wszystko poszło elegancko i gra. Natomiast na nowym jest dziwna sytuacja. Kiedy kliknę "restart", to komputer się resetuje, ale przy ponownym uruchamianiu się wywala niebieski ekran. Zdjęcie w załączniku. Taka sytuacja nie występuje kiedy się komputer wyłączy i włączy. Aż postawiłem od nowa wszystko jeszcze raz zainstalować (po formacie) analizując na bieżąco, czy coś konkretnego mogło by ten błąd powodować
  9. Masz rację, chyba wygląda na to, że taki urok Windows 10. No cóż, temat chyba do zamknięcia.
  10. Na tym HDD nigdy nie było jakiegokolwiek systemu ani jakichkolwiek programów, tylko zdjęcia, filmy i muzyka (sprawdzane nawet przez pokazanie ukrytych plików systemowych). Dokładnie sprawdzałem w Diskpart i menedżerze zarządzanie dyskami. No i właśnie nie, bo pisali ludzie, że z dyskami M.2 NVMe jest taki problem, że nawet jak na nim jest system to Windows wywala go na drugie miejsce (za HDD). M.in. tutaj było o tym, ale nie rozwiązane: https://forum.dobreprogramy.pl/t/ustawienie-dysku-ssd-m-2-jako-glowny-systemowy/544634/6 I tutaj: https://forum.dobreprogramy.pl/t/zmia
  11. Nie w tym rzecz. Napisałem, że kiedy udało się HDD ustawić na jakiś czas jako dysk 1 a SSD jako dysk 0, to system uruchamiał się z oboma dyskami w jakieś 9 sekund, a kiedy system powrócił do pozycjonowania HDD jako dysk 0 (a SSD jako 1) to trwało to prawie 3 razy dłużej.
  12. Napisałem w główny poście, że podczas instalacji systemu miałem podłączony tylko dysk SSD. Na HDD nie ma jakichkolwiek plików systemowych.
  13. Skoro nie jest to wina pozycjonowania w systemie, to dlaczego kiedy udało się HDD ustawić na jakiś czas jako dysk 1 a SSD jako dysk 0, to system uruchamiał się z oboma dyskami w jakieś 9 sekund, a kiedy system powrócił do pozycjonowania HDD jako dysk 0 to trwało to prawie 3 razy dłużej?
  14. Napisałem, iż rozchodzi się o to, że jeśli Windows pozycjonuje sobie niesystemowy dysk (HDD) jako dysk 0, a systemowy SSD jako 1, to m.in. u mnie skutki są tego takie, że komputer włącza się niemalże 3 razy wolniej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...