Skocz do zawartości

basket4rap

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  244
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Neutralny

O basket4rap

 • Tytuł
  Dyskutant
 1. Bios najnowszy, okazało się, że problemem są sterowniki od karty sieciowej.
 2. Hej. Dziwna sytuacja. Akurat stawiałem wszystko od nowa na dwóch laptopach, starszym i zupełnie nowym. Windows 11 ze strony Microsoftu, nowe sterowniki i programy. Na starszym laptopie wszystko poszło elegancko i gra. Natomiast na nowym jest dziwna sytuacja. Kiedy kliknę "restart", to komputer się resetuje, ale przy ponownym uruchamianiu się wywala niebieski ekran. Zdjęcie w załączniku. Taka sytuacja nie występuje kiedy się komputer wyłączy i włączy. Aż postawiłem od nowa wszystko jeszcze raz zainstalować (po formacie) analizując na bieżąco, czy coś konkretnego mogło by ten błąd powodować
 3. Masz rację, chyba wygląda na to, że taki urok Windows 10. No cóż, temat chyba do zamknięcia.
 4. Na tym HDD nigdy nie było jakiegokolwiek systemu ani jakichkolwiek programów, tylko zdjęcia, filmy i muzyka (sprawdzane nawet przez pokazanie ukrytych plików systemowych). Dokładnie sprawdzałem w Diskpart i menedżerze zarządzanie dyskami. No i właśnie nie, bo pisali ludzie, że z dyskami M.2 NVMe jest taki problem, że nawet jak na nim jest system to Windows wywala go na drugie miejsce (za HDD). M.in. tutaj było o tym, ale nie rozwiązane: https://forum.dobreprogramy.pl/t/ustawienie-dysku-ssd-m-2-jako-glowny-systemowy/544634/6 I tutaj: https://forum.dobreprogramy.pl/t/zmia
 5. Nie w tym rzecz. Napisałem, że kiedy udało się HDD ustawić na jakiś czas jako dysk 1 a SSD jako dysk 0, to system uruchamiał się z oboma dyskami w jakieś 9 sekund, a kiedy system powrócił do pozycjonowania HDD jako dysk 0 (a SSD jako 1) to trwało to prawie 3 razy dłużej.
 6. Napisałem w główny poście, że podczas instalacji systemu miałem podłączony tylko dysk SSD. Na HDD nie ma jakichkolwiek plików systemowych.
 7. Skoro nie jest to wina pozycjonowania w systemie, to dlaczego kiedy udało się HDD ustawić na jakiś czas jako dysk 1 a SSD jako dysk 0, to system uruchamiał się z oboma dyskami w jakieś 9 sekund, a kiedy system powrócił do pozycjonowania HDD jako dysk 0 to trwało to prawie 3 razy dłużej?
 8. Napisałem, iż rozchodzi się o to, że jeśli Windows pozycjonuje sobie niesystemowy dysk (HDD) jako dysk 0, a systemowy SSD jako 1, to m.in. u mnie skutki są tego takie, że komputer włącza się niemalże 3 razy wolniej.
 9. No to u mnie nic z tych "rzeczy" się nie sprawdza, ponieważ napisałem, że przełączałem HDD z początkowych portów SATA na ostatnie (2 razy) i PC to załapał i wrzucał dysk HDD na "1" a nie "0". Cop więcej, kiedy HDD był na "1" a SSD na "0", to PC włączał się tak samo szybko z HDD jak i bez niego.
 10. Dysk to WD Red 7TB, a objawiało się tym tym, iż system pozycjonował i pozycjonuje go jako dysk 0 a nie dysk 1. Podobno tak jest przy SSD na NVMe. A oba dyski są w porządku, wiele razy sprawdzone na różne sposoby.
 11. Dzień dobry. Podczas instalacji systemu musiałem odpiąć dysk HDD ponieważ system brał go jako główny dysk, a nie SSD. Po instalacji podłączyłem HDD, tylko że w zarządzaniu dyskami Windows 10 i tak pokazuje dysk HDD (D:) jako dysk 0, a SSD (C:) jako dysk 1. Nie chodzi mi o puste zestawienie, ale zauważyłem, że kiedy odłączyłem HDD podczas pracy na komputerze (i wtedy SSD był jako dysk 0), to komputer włącza się niemalże 3 razy szybciej. Czyli tak jak powinno być. Udało mi się wykombinować tyle, że kabel SATA od HDD przełączyłem z pierwszych portów na płycie na ostatnie i wtedy system już widzi
 12. Dzień dobry. Wie ktoś może jak zaradzić poniżej opisanemu problemowi? Mianowicie, czy to starszy komputer, czy mój nowszy (obojętne jakie wersje systemu i firefoxa), to kiedy wyłączę przeglądarkę i zaraz chcę ją ponownie włączyć, to... mieli, mieli i wyskakuje poniższy komunikat. Kiedy kliknę "zamknij...", to znowu... mieli, mieli no i się włączy. Jednak takie coś dzieje się notorycznie kiedy wyłączę i zaraz chcę ponownie włączyć przeglądarkę.
 13. Tzn. z rozpoznawaniem padów w grze to nie ma problemu. Program JoyToKey wydaje się być ciekawy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...