Skocz do zawartości

basket4rap

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    244
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez basket4rap

  1. Bios najnowszy, okazało się, że problemem są sterowniki od karty sieciowej.
  2. Hej. Dziwna sytuacja. Akurat stawiałem wszystko od nowa na dwóch laptopach, starszym i zupełnie nowym. Windows 11 ze strony Microsoftu, nowe sterowniki i programy. Na starszym laptopie wszystko poszło elegancko i gra. Natomiast na nowym jest dziwna sytuacja. Kiedy kliknę "restart", to komputer się resetuje, ale przy ponownym uruchamianiu się wywala niebieski ekran. Zdjęcie w załączniku. Taka sytuacja nie występuje kiedy się komputer wyłączy i włączy. Aż postawiłem od nowa wszystko jeszcze raz zainstalować (po formacie) analizując na bieżąco, czy coś konkretnego mogło by ten błąd powodować
  3. Masz rację, chyba wygląda na to, że taki urok Windows 10. No cóż, temat chyba do zamknięcia.
  4. Na tym HDD nigdy nie było jakiegokolwiek systemu ani jakichkolwiek programów, tylko zdjęcia, filmy i muzyka (sprawdzane nawet przez pokazanie ukrytych plików systemowych). Dokładnie sprawdzałem w Diskpart i menedżerze zarządzanie dyskami. No i właśnie nie, bo pisali ludzie, że z dyskami M.2 NVMe jest taki problem, że nawet jak na nim jest system to Windows wywala go na drugie miejsce (za HDD). M.in. tutaj było o tym, ale nie rozwiązane: https://forum.dobreprogramy.pl/t/ustawienie-dysku-ssd-m-2-jako-glowny-systemowy/544634/6 I tutaj: https://forum.dobreprogramy.pl/t/zmia
  5. Nie w tym rzecz. Napisałem, że kiedy udało się HDD ustawić na jakiś czas jako dysk 1 a SSD jako dysk 0, to system uruchamiał się z oboma dyskami w jakieś 9 sekund, a kiedy system powrócił do pozycjonowania HDD jako dysk 0 (a SSD jako 1) to trwało to prawie 3 razy dłużej.
  6. Napisałem w główny poście, że podczas instalacji systemu miałem podłączony tylko dysk SSD. Na HDD nie ma jakichkolwiek plików systemowych.
  7. Skoro nie jest to wina pozycjonowania w systemie, to dlaczego kiedy udało się HDD ustawić na jakiś czas jako dysk 1 a SSD jako dysk 0, to system uruchamiał się z oboma dyskami w jakieś 9 sekund, a kiedy system powrócił do pozycjonowania HDD jako dysk 0 to trwało to prawie 3 razy dłużej?
  8. Napisałem, iż rozchodzi się o to, że jeśli Windows pozycjonuje sobie niesystemowy dysk (HDD) jako dysk 0, a systemowy SSD jako 1, to m.in. u mnie skutki są tego takie, że komputer włącza się niemalże 3 razy wolniej.
  9. No to u mnie nic z tych "rzeczy" się nie sprawdza, ponieważ napisałem, że przełączałem HDD z początkowych portów SATA na ostatnie (2 razy) i PC to załapał i wrzucał dysk HDD na "1" a nie "0". Cop więcej, kiedy HDD był na "1" a SSD na "0", to PC włączał się tak samo szybko z HDD jak i bez niego.
  10. Dysk to WD Red 7TB, a objawiało się tym tym, iż system pozycjonował i pozycjonuje go jako dysk 0 a nie dysk 1. Podobno tak jest przy SSD na NVMe. A oba dyski są w porządku, wiele razy sprawdzone na różne sposoby.
  11. Dzień dobry. Podczas instalacji systemu musiałem odpiąć dysk HDD ponieważ system brał go jako główny dysk, a nie SSD. Po instalacji podłączyłem HDD, tylko że w zarządzaniu dyskami Windows 10 i tak pokazuje dysk HDD (D:) jako dysk 0, a SSD (C:) jako dysk 1. Nie chodzi mi o puste zestawienie, ale zauważyłem, że kiedy odłączyłem HDD podczas pracy na komputerze (i wtedy SSD był jako dysk 0), to komputer włącza się niemalże 3 razy szybciej. Czyli tak jak powinno być. Udało mi się wykombinować tyle, że kabel SATA od HDD przełączyłem z pierwszych portów na płycie na ostatnie i wtedy system już widzi
  12. Dzień dobry. Wie ktoś może jak zaradzić poniżej opisanemu problemowi? Mianowicie, czy to starszy komputer, czy mój nowszy (obojętne jakie wersje systemu i firefoxa), to kiedy wyłączę przeglądarkę i zaraz chcę ją ponownie włączyć, to... mieli, mieli i wyskakuje poniższy komunikat. Kiedy kliknę "zamknij...", to znowu... mieli, mieli no i się włączy. Jednak takie coś dzieje się notorycznie kiedy wyłączę i zaraz chcę ponownie włączyć przeglądarkę.
  13. Tzn. z rozpoznawaniem padów w grze to nie ma problemu. Program JoyToKey wydaje się być ciekawy.
  14. Posiadam dwa pady Speedlink Torid SL-6576-BK, poprawnie zainstalowane i sprawdzone działanie obu padów i wszystkich klawiszy w ustawieniach systemu. Problem w tym, że np. w Grid Autosport czy NBA 2K Playground 2 nie mogę zagrać na dwa pady, jedyna opcja to, że jedna osoba gra na klawiaturze a druga na padzie. Jak zrobić aby jedna i druga osoba grała na padzie? Nie wiem czy to istotne, ale oba pady pokazują się (przy kulce) jako nr 1. Nie wiem czy istotne dlatego, że np. w Mortal Kombat XL mimo to, mogę bez problemu grać na dwa pady.
  15. No tak, pozostaje zatem MSI Afterburner, już zainstalowałem i poustawiałem żeby był spokój Natomiast u mnie w środku obudowy (pomimo 3 wentylatorów w CM mc500 + Fortis 3) też pewnie podnosi temperatury Ryzen 1800x (3,9Ghz) no i płyta główna i karta też cieplejsza.
  16. Pewnie się sprawdzi (jeśli będzie zapamiętywał ustawienia), bo w Asus GPU Tweak ustawiłem, że wentylatory uruchamiają się na 30% mocy od 40 do 60 stopni, a od 60 stopni w górę wrasta ich moc coraz bardziej i to było ok, ale coś ten program przy każdym uruchomieniu wracał do domyślnych irytujących ustawień. Natomiast mi bardziej chodziło czy da się to zrobić bez dodatkowego programu. Rozumiem, że wtedy w grę w chodzi edycja biosu karty? To trudna i ryzykowna sprawa?
  17. Ostatnio rzuciło mi się... w słuch, że co chwilę powstaje jakiś rozruch w pewnych momentach. Zauważyłem, że robi to mój Asus GeForce GTX 1070 ROG Strix OC. Poobserwowałem trochę i dzieje się to kiedy temperatura GPU wychodzi powyżej 49 °C. Wtedy załączają się wentylatory (bo poniżej tej temperatury pracuje w trybie pasywnym) i po 3 sekundach wyłączają i tak w kółko. Nie widzę niestety opcji w BIOSIE aby to zmienić. Jedynie przez aplikację ASusa GPU Tweak w Windowsie da się ustawić fan hysteresis i inne rzeczy i jak się wczyta te ustawienia to jest ok. Jednak ten program nie zapamiętuje profilu
  18. Każdemu raczej chodzi o system na ssd na uefi (a do startu systemu nie ma znaczenia czy to ssd na sata3 czy m2). Potwierdza się zatem, że fast boot (z ww. przyczyn) robi znaczącą różnicę na chipsetach/biosach intela i nieznaczną w amd. Pewnie dlatego msi z tego zrezygnowało. P.S. Do uefi można wejść z poziomu Windowsa. http://zdnet4.cbsistatic.com/hub/i/2016/09/22/bb5b00ff-057c-43a4-971b-d65c6b5726a7/advanced-options-startup.jpg
  19. W sensie na ASRocku. Asus też ma (i Gigabyte rzecz jasna). Wychodzi na to, że MSI jest tu wyjątkiem. Choć w MSI twierdzą, że u AMD tego w ogóle nie ma i nie wiedzą jak to możliwe u innych producentów, że niby tylko intel bo tam jest ładowany jeden bios, a że w najpierw bios amd a do tego później jeszcze nakładka producenta jako drugi. Potwierdzi ktoś zatem, kto ma w amd funkcje fast boot na płycie, czy ona działa rzeczywiście czy to tylko taki "napis" i robi nic czy włączona czy wyłączona...
  20. Wszystko jasna zatem. A tak dla poszerzenia horyzontów i w ogóle doinformowania się. Czy oprócz Gigabyte'a jakieś płyty mają opcję "Fast Boot"? Bo z nowych ja nie znalazłem innych.
  21. Ok, rozumiem, że aplikacji do tego też nie ma
  22. To bardziej z mocnej ciekawości, choć ja nie miałem wcześniej na intelu i gigabyte'cie problemów z tą funkcją. W każdym razie wiem i widzę, że płyta nie ma tej opcji, zastanawia mnie jednak czy są do tego aplikacje, bo podawanych albo nie ma albo nie mają takiej funkcji.
  23. Bo niektórzy piszą, że można to zrobić aplikacjami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...