Skocz do zawartości

Niestabilność pracy przy obciążeniu.


Recommended Posts

Więc. Po kilku sekundach testu occt wywala błąd rdzenia, bsod, freez i tak też jest po kilkunastu sekundach w Wocie.

P5Q SE, E7300 Stock.

 

nie mam pojęcia dlaczego się tak dzieje. podbiłem voltage cpu na 1.126 i nadal to samo. Wiecie o co chodzi?

 

Dodam, że przy oglądaniu filmu fhd na YT także wywala takie wałki. Wiadomo - wtedy cpu jest katowany przeglądarką.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

 

 

Dodam, że przy oglądaniu filmu fhd na YT także wywala takie wałki. Wiadomo - wtedy cpu jest katowany przeglądarką.

Nope. Nowsze wersje przeglądarek odtwarzanie filmów zrzucają już na GPU, CPU tutaj do roboty za dużo nie ma.

Ja do listy potencjalnych złoczyńców dałbym także sekcję zasilania na płycie.

Link to post
Share on other sites

no dobra.. idę testować na innej kości. potem w single jedną, drugą i td. Dam Edytę.

 

Edyta:

Na Elixirze działa :) Fakt, że w Wocie jest ciężko z 1gb ram, ale działa i nie krzaczy się. Całe szczęście.. teraz tylko znaleźć Winowajce i gitara. Pobawię się Kingami i ich taktami i td. Powiedzcie mi do jakiego napięcia je dawać. Domyślnie mają 1.8V.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

to dlaczego cpu ma fulla przy filmie fhd na yt?

 

ps. jeśli dziś się wyrobię, to się pobawię.

Chyba, że masz inną grafikę. Bazowałem na sprzęcie, który masz w podpisie - ten Radek ma sprzętowe wspomanaganie odtwarzania filmów HD. Zależy też oczywiście od przeglądarki - Opera Next ma wspomaganie sprzętowe, ale chyba domyślnie wyłączone. Stara Opera też ma, ale domyślnie wyłączone. Firefox ma włączone. Nie wiem jak to jest z Chromem oraz IE (chociaż z tego co pamiętam to 10 ma włączone). Którą ty masz?

Tak czy siak, jeśli nie masz grafiki pokroju Radeona x800 czy Geforce 4 to przeglądarka powinna zrzucić odtwarzanie filmów z YT na kartę graficzną. CPU nie powinien tutaj być obciążany.

Edytowane przez wujekdobryzbojek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...