Skocz do zawartości

HTC Desire 500 vs Samsung Galaxy SII Plus - Kupujemy! :)


Recommended Posts

Witam serdecznie. Otóż noszę się z zamiarem zmiany telefonu, obecnie posiadam (3,5 roku) archaicznego LG KP500 (Cookie).

 

Jestem osobą, która przed inwestycją w sprzęt elektroniczny dokonuje researchu (w swojej kieszeni :D), często bardzo długiego, nie kupując pod wpływem impulsu.

 

Otóż na GSII choruję od zawsze, tj od premiery, jednak wtedy nie było mnie na niego stać. Obecnie GSII jest nieosiągalny, pozostaje tylko Plus, a i to ostatnia chwila na kupno, bo wycofują i nie będzie kolejnych dostaw. Zdaję sobie sprawę, że Plus ustępuje GSII :)

 

Niedawno pojawił się ciekawy konkurent, Desire 500 (gdyby nie on, z pewnością nie było postu, a ja bawiłbym się GSII)

 

Desire 500 zabił mi "klina", cenowo praktycznie identyczny, Desire 500 1059 w Komputroniku, natomiast SII Plus 1099 w X-Kom. 

 

I wołam tutaj, pomocy! :)

 

P.S. Patrząc na specyfikację Desire 601 który ma się pojawić, byłby idealny, jednak cenowo obstawiam raczej ~1400, więc odpada :)

Link to post
Share on other sites

Mówię tutaj o cenie sklepowej, nie interesują mnie oferty operatorów, aukcje allegro, ani nic podobnego. 1099 jest natomiast najtańszą opcją za SIIP, w niektórych sklepach cena sięga wariackiego 1400.

 

Zdaję sobie sprawę, że SIIP jest odgrzanym, (a właściwie przypalonym) GSII, natomiast sam GSII ma już 2 lata z okładem etc. etc.

 

Jednak spoglądając na parametry w tym przedziale cenowym, uciera nochala konkurencji jak HTC Desire SV, Galaxy Xcover2, Lumia 800, Xperia M albo Galaxy SIII mini. //Edit: Innymi słowy gdyby sIIP zadebiutował wczoraj, jako mid-end z ceną 1099, to czy powiedziałbyś, że to bardzo dużo kasy? Przecież Xperia L to właśnie odpowiedź na nieśmiertelnego SII :P //

 

Realną konkurencją w tym przedziale do 1200zł jest ten 500, stąd moje pytanie.

 

Chyba, że macie jakieś pomysły? Istnieje niby LG Swift 4XHD za 1049, ale mimo wspaniałych wspomnień z Cookie, jakoś boje się o wykonanie smartfonów z tej stajni :)

Edytowane przez vexed
Link to post
Share on other sites

Za 1200 zł wyrwiesz LG Optimus G, Nexus 4, Nokię Lumię 820, Sony Xperia SP czy HTC One X+, które są na zupełnie innym poziomie jeżeli chodzi o wydajność.

 

Wystarczy poszukać przez Allegro sprzedawców w twoim mieście i u nich kupić, ponieważ kupowanie w sklepie x-kom czy komputronik to czysta głupota. X-kom ma komputery i laptopy w dobrej cenie, ale nie telefony.

Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej wyjaśnił juz chyba wszystko. Jeśli chcesz palić kasą w piecu to droga wolna.

Są goście na allegro co też fakturę wystawia jeśli o to chodzi.

 

P.s nawet Nokię Lumie 920 bez problemu.

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

Cóż, odeszliśmy od tematu. Pisałem wyżej, w grę wchodzi kupno w sklepie RTV-AGD, tylko i wyłącznie, nawet kosztem większego nakładu pieniężnego. Kupuję tak od lat i w razie problemów idę do sklepu, oddaję, za 2 tygodnie mam naprawiony bądź nowy. Natomiast sprzedawcy allegro, nawet jeśli funkcjonują jako sklep w każdej chwili z rynku mogą zniknąć i szukaj wiatru w polu. Mam sklep o ugruntowanej pozycji, działający od lat, z pewnością że się nie rozpłynie. Wysyłanie, odsyłanie etc. Dziękuję, postoję. Nokia odpada ze względu na Windowsa, LG Optimusa G i LG Nexusa znam, 2 znajomych ma. Zabudowana bateria czy brak slotu na kartę? Nie, nie, nie. Zgadzam się, że Xperia SP i One X+ to inny poziom, obydwa mi się podobają, jednak są znacznie droższe :)

 

//Edit: Nie prosiłem o pomoc gdzie kupić czy zaoszczędzić, tylko o opinię SGSIIP vs Desire 500 :) Co tam jeszcze - tylko i wyłącznie ekran 4.3, nic więcej, nic mniej :)

Edytowane przez vexed
Link to post
Share on other sites

A czemu idziesz do sklepu z gwarancją? Jak oddasz sprzęt do sklepu to ten przesyła go do serwisu, a później serwis odsyła. Szybciej jest samemu iść do serwisu, a gwarancja jest ważna nawet jeżeli wszystkie sklepy sprzedające elektronikę upadną.

 

No cóż, odnośnie tych telefonów. SGS2P jest już raczej słabym smartfonem (patrząc na bebechy) i Android 4.3 to może się okazać jego ostatnią oficjalną wersją oprogramowania. Ten Desire 500 to podobna padlina co SGS2P.

 

Coś z mojej strony - HTC One S (też 4,3", ale znacznie wydajniejszy niż oba smartfony, chociaż brak slotu na kartę microSD). Link jest do aukcji na allegro, ale sprzedawca wyraźnie zaznaczył w informacjach "o mnie", że oferuje też sprzedaż w sklepie stacjonarnym (Kraków).

http://allegro.pl/prosto-z-salonu-czarny-htc-one-s-z520e-krakow-i3538759765.html

http://allegro.pl/my_page.php?uid=11303540

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Ja też polecam Htc One S.  Jeśli mówisz o wyborze między Galaxy SII a Desire500 to wziąłbym Samsunga. Ma wyświetlacz AMOLED i więcej pamięci wbudowanej ale za to Htc ma lepszą baterie. 


Jeszcze jest Xperia S w tym przedziale cenowym no i wyświetlacz 4,3 cala. Ten telefon też bym wziął pod uwagę. Szybszy procek, 32 GB wbudowanej pamięci, dobry aparat i do tego szybszy procek.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Kupuję tak od lat i w razie problemów idę do sklepu

W dzisiejszych czasach dzwonisz na infolinię i kurier sam przychodzi do domu odbiera od Ciebie sprzęt, a potem paczka z naprawionym sprzętem wraca.

 

Również mój głos na HTC One S.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Idę do sklepu z gwarancją ponieważ (na moim przykładzie) Euro RTV AGD odesłało telefon do Warszawy, natomiast gdy poszedłem do serwisu producenta z laptopem (Samsung), to serwis odesłał go... do serwisu w Warszawie  :rotfl:  One S? Brak slotu na kartę, znowu ta bateria i bateria. Nie rozumiem tej polityki. Ładując telefon codziennie baterie zajadę w rok albo krócej, a wtedy biegaj, szukaj i płać cholera wie ile za wymianę. 

 

Antutu v3.4 10182 dla SGSII PLUS na 4.2.2

Antutu v3.4 10644 dla One S na 4.0.

Antutu v3.4 10799 dla Desire 500.

 

No, ale benchmarki kłamią. Aa... jeśli nie kłamią, to One S jest taką padliną jak 500 i sII, z tym że padliną bez SD i wymiennej baterii :o

 

Ech :) I jeszcze ta praca z zamulającą nakładką HTC. Przynajmniej w 500 4 rdzenie, a wiadomo że pełny rdzeń to inna bajka niż jakaś tam wielowątkowość. Cóż, problem dalej nie rozwiązany 500vsSIIP. A tam, rzucę sobie monetą.

 

//Edit: Powiem tak, nie licząc kupionego 3,5 roku temu telefonu praktycznie wszystko u mnie to Samsung, zaczynając od TV, przez wieżę, kino domowe, aparat, drukarkę na pralce, lodówce i odkurzaczu kończąc. Co ciekawe, na większość produktów Samsung wcale nie udzielił Door to Door. Na laptop owszem była, jednak wcale nie jest to takie łatwe że dzwonisz i hop. Samsung wymaga rejestracji w serwisie regeneracyjnym i takie tam, więc łatwiej było mi podjechać i oddać w pół godziny :P

Edytowane przez vexed
Link to post
Share on other sites

Kolego za dużo głupot się naczytałeś.

http://forum.benchmark.pl/topic/87192-lu%C5%BAne-rozmowy-o-urz%C4%85dzeniach-mobilnych/page-38 Ostatnia strona. Bateria słabnie po ok 700 cyklach ładowania.

1. Kupujesz telefon dla benchmarków?

2. TouchWizz zamula nie Sense.

 

Ogólnie widzę żeś zapatrzony w jedno, a wszystko obalamy w minutę lub dwie. Jeśli chcesz tego SGS2+ to go kup i tyle. Nie przekonasz nas do swoich razji, bo są to zwyczajnie bzdury.

 

Poczytaj to forum. Moje posty. Wrzucałem jak działał Desire HD, jak działa One X, a jeśli nie chcesz się zapoznać porządnie z tematem to jak wyżej :) No offense.

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

Cóż ostateczna decyzja zapadła na SGSII Plus, ze względu na muzyczny chip Wolfsona, a bardzo dużo w podróżach słucham muzyki na słuchawkach. Przynajmniej coś konkretnego, a nie jakieś przereklamowane Beats, gdzie całe halo to odpowiednio ustawiony equalizer. Dzięki za rady, pozdrawiam :)

 

@Sony156 - Gdybyś przeczytał temat, to wiedziałbyś po co zakładam. Ponieważ wiedziałem czego chcę - jednego z dwóch w konkretych sklepach. Jedyne czego oczekiwałem to porównania tych DWÓCH, a nie całej ideologii począwszy od dbania o moj portfel skończywszy na dbaniu o moje nogi (sprawa z serwisowaniem). 

 

@Salem. Jeden mówi zamula to, drugi mówi zamula tamto. Czy kupuję telefon dla benchmarków? Cholera, a co jest wymiarnym wskaźnikiem wydajności? (wydajności wyżej zlinczowanej na rzecz One S). 

 

Tak czy owak dziękuję. Temat rozwiązany :)

Edytowane przez vexed
Link to post
Share on other sites

Testowałem beatsy i nie są aż takie przereklamowane. Skoro softem można sporo poprawić (+ Poweramp musowo) to co by się działo jakby do tego dali jeszcze jakiś supe chip. Tutaj jest odwrotnie i wg mnie chip wypada jedynie trochę lepiej. Znów głupot się naczytałeś.

 

Jeszcze prostując poczytaj jak samsung ostatnio fałszował benchmarki.

 

Cóż, jak chciałeś tak masz. Mogłeś mieć zawsze lepiej :)

Link to post
Share on other sites

Cóż ostateczna decyzja zapadła na SGSII Plus, ze względu na muzyczny chip Wolfsona, a bardzo dużo w podróżach słucham muzyki na słuchawkach. Przynajmniej coś konkretnego, a nie jakieś przereklamowane Beats, gdzie całe halo to odpowiednio ustawiony equalizer. 

Jesteś w błędzie - Galaxy S2 Plus nie ma DAC od Wolfsona, oraz aktualnie gra gorzej niż zwykły S2 czyli bardzo przeciętnie. Gratuluje wyboru :]

Link to post
Share on other sites

Nie, nie. Dokładne linki to Ty możesz wysłać mnie, potwierdzając jego przeciątną strefę audio, bo Ty to zarzuciłaś. I wtedy ja mogę odpowiedzieć swoimi. Póki co mamy słowo vis a vis słowu i nic poza tym. A określenie wtopienia kasy jest subiektywne, ponieważ dokonałem najlepszego z możliwych wyborów, dwa: mam to, co od 2 lat za mną chodziło, trzy wybrałem świadomie. Btw. nie parzy Cię w dłonie ten One X gdy go trzymasz?  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Btw. nie parzy Cię w dłonie ten One X gdy go trzymasz?  :rotfl:

 

Chyba się za dużo naczytałeś, opieraj się dalej na opiniach z internetu, a daleko zajdziesz.

Możesz sobie podać rękę z igorrodzem.

Jak nie miałeś HOX'a w swoich rączkach to nie gadaj głupot, nie grzeje się ani nie parzy.

Amoled w samsungach jest bardziej gorący niż HOX. :]

Edytowane przez Sony156
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie, nie. Dokładne linki to Ty możesz wysłać mnie, potwierdzając jego przeciątną strefę audio, bo Ty to zarzuciłaś. I wtedy ja mogę odpowiedzieć swoimi. Póki co mamy słowo vis a vis słowu i nic poza tym. 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_ii_plus_review-review-878p6.php

Wolfson to to nie jest, a nawet stary i9100 go przebija, gdzie jeszcze można poprawić jego brzmienie. Ale jak ciebie parzy gotówka w dłonie i wyrzucasz ją w gó**o to już nie moja sprawa. HF

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Chyba się za dużo naczytałeś, opieraj się dalej na opiniach z internetu, a daleko zajdziesz.

 

W takim razie cała idea jakiekolwiek forum jest na wstępie spalona. Dlatego właśnie nie opieram się na Twoich radach ani opiniach (co sam zasugerowałeś  :P) - żeby daleko zajechać. 

Co do przegrzewania, to najzabawniejsze jest to, że wpisując w google "Htc one X" google samo dodaje nam "overheating" albo "overheating fix". A tłumacząc "przegrzewanie" na jakikolwiek język świata i dodanie HTC One X - mnóstwo wyników. No ale cóż, zapewne ludzie tworzą na całym świecie te tematy, błagając o pomoc albo wylewając swoją irytację bo mają takie hobby. 

 

Jeżeli o słuchawki chodzi, to mobilnych używam Brainwavz'ow Pro Alpha, ale co Ci tutaj będę mówił, skoro pewnie poleciłbyś mi zmianę na Creativy EP-630, a niebiańską marką audio pewną produkty sygnowane Beatsem.

 

Co by off topu nie robić, temat jest rozwiązany i proszę o ponowne zamknięcie, bo zamknięty już dzisiaj był :)

Link to post
Share on other sites

Dobrze, przyznaję się do błędu (swoją droga kiedy ktoś to ostatnio zrobił na tym forum? :D). Nie posiada chipu Wolfsona. Mimo to już za kilka godzin jadę do sklepu, żeby go kupić. Co ciekawe zwykły SII również nie posiada Wolfsona, tylko podobnie jak plus Yamahe? W takim razie skąd takie rozbieżności w teście (tabelce). Przecież SII ze swoją Yamahą pobił na głowę resztę. Pobił albo i nie pobił, bo takie różnice w szumach czy dynamice są rozpoznawalne dla niewielu ludzi na Ziemi :) Cóż, jadąc do sklepu zahaczę o komisy i inne, może mają jakiegoś SII o wiadomym pochodzeniu w dobrym stanie :)

 

Edit: A jeżeli już ktoś słyszy, to od tego jest właśnie dobór odpowiednich słuchawek. Do ocieplanie albo oziębiania, barwy, zwiększenia redukcji szumów czy przesterowań. O odtwarzaczach nie wspomnę, ale to słuchawki robią większą pracę.

A gdybym wygrał w Lotto, to poprosiłbym o "doprodukowanie" 1 sztuki Samsunga o wyglądzie GSII z bebechami GS4 z dedykacją dla mnie :)

Edytowane przez vexed
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...